Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Sun Mar 20, 2022 11:28 pm

Na par mesta pročitah lepe reči o Pameli & Tomiju i koliko je prva epizoda ok i simpatična i obećava, toliko je druga ubila potpuno želju da nastavim dalje.
Tako da, nek pogleda neko i kaže mi zašto da nastavim. Ajde Truki, računam na tebe jer glavna cica podseća na Lidiju Bačić Alimpić.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Mar 22, 2022 8:12 pm

Gledam ovaj From, već 7. ep i pitam se odakle ovim ljudima hrana, za početak? Nisu baš dobro osmislili koncept.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Wed Mar 23, 2022 1:23 pm

Mnogo je nelogičnosti, odakle im bilo šta. :) Na stranu što se vampiri pojavljuju tek u tragovima. Sama ideja je zanimljiva, možda budzet ne prati?

Zadnju epizodu nisam gledao a nemam ni neku želju iskreno, imam šta da gledam.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Mar 23, 2022 1:29 pm

Da, ja ću pogledati do kraja, ali ako očekuju da prošire priču sa nedostajućim detaljima tek u 2. sezoni recimo, možda su se preračunali jer ne verujem da će biti 2. sezone (to valjda najviše zavisi od gledanosti) :D
Inače je sad u 7. bilo više vampira i akcije.

Šta gledaš?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Wed Mar 23, 2022 7:04 pm

Krenuo sam da gledam Stranger things. Kakvi su utisci?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Mar 23, 2022 7:15 pm

Odlični, mislim da je univerzalno hvaljena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Wed Mar 23, 2022 8:01 pm

Peaky Blinders, TWD i privodim kraju The last kingdom.

@Dybuk

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Wed Mar 23, 2022 8:09 pm

Dybuk wrote: Odlični, mislim da je univerzalno hvaljena.
vidim sad da ima 35 epizoda, nije preduga. I jako visoku prosečnu ocenu kao i ogroman broj glasova.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Mar 23, 2022 8:10 pm

Uskoro kreće i 4. sezona.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Mar 23, 2022 8:24 pm

Sector wrote: Peaky Blinders, TWD i privodim kraju The last kingdom.
Grey's Anatomy, Three Girls (mini-serija, nikako da se skine 3. ep), Cracow Monsters, TWD (smlatila besmislenu slice of life Someone Somewhere) i možda bih mogla da krenem sa Servant s3. :D

Ali uvek tražim nove sugestije. :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Borat Odorović » Fri Mar 25, 2022 9:16 am

Catching Killers
Truman wrote: Krenuo sam da gledam Stranger things. Kakvi su utisci?
Ako nastaviš gledati, verovatno su ti dobri utisci :mrgreen:
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Fri Mar 25, 2022 4:17 pm

Odgledao tri epizode do sada. Serija je recimo nepretenciozni Dosije Iks. Malo misto, obična raja...Videćemo kako će se razvijati, da li će mi dosaditi. Recimo to što su glavni likovi tri deteta nije da mi je nešto mnogo zanimljivo. Ali svakako dobro napisana i snimljena.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Fri Mar 25, 2022 5:24 pm

Odustao sam od new brand cherry flawor
Ajd zdravo

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sun Mar 27, 2022 9:35 pm

Završih prvu sezonu Stranger things. Zadovoljavajuća. Videćemo kad ću da krenem s drugom, čitam da se dešava kad četvorka krene u srednju školu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Mar 30, 2022 11:30 pm

Mayor of Kingstown bi opisao kao seriju sa mudima, nisam dovoljno spretan da objasnim zašto ali ima taj neki vajb onih uradaka s početka veka, Oz, Shield pa malo i Wire, ali ako bi ih rangirao ipak je ovo liga ispod.
Glavni nedostatak mi je, za sada, nejasna glavna priča koja bi trebalo da se prožima kroz celu sezonu, ima svakakvih akcija i nadam se da će neke stvari imati poentu a ne tek da popunjavaju epizode.
Znači imamo taj grad (ili okrug) sa kompleksom zatvora (nije klasična zatvorska serija jer za sada nema mnogo scena u samom zatvoru) i tri burazera, jedan je pandur, druga dvojica neka vrsta nelegalnih ali opšte prihvaćenih zaštitnika građana i zatvorenika koji svako na svoj način pokušavaju da održe mir tj smanje štetu, daju savete koje naplaćuju i glavna su veza zatvorenika sa spoljnim svetom.
Džeremi Rener veoma dobar.
Dodatni poeni - Nik Sloter se pojavljuje u sporednoj ulozi.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Apr 12, 2022 11:58 am

Dybuk wrote: Da, ja ću pogledati do kraja, ali ako očekuju da prošire priču sa nedostajućim detaljima tek u 2. sezoni
Očekuju, vrlo razočaravajuća 1. sezona From.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Tue Apr 12, 2022 8:06 pm

Tajne vinove loze, sezona dva

Dosadnije od prve sezone, gledam reda radi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Apr 16, 2022 8:04 am

Uprkos tome što Dybuk misli da periodično skačem sa medija na medij, TV serije nikad nisam sasvim napustio. Odgledao sam sve od Poirota, sve od Miss Marple, sve od Endeavoura, iako je većina tih epizoda (preko 100 ukupno) nalik na filmove - po dužini sigurno, a kod Poirota i Marple i po strukturi. Ali momenat je prošao, i hteo sam o nečem drugom.

Odgledao sam i petu, poslednju sezonu The Last Kingdom na Netflixu. Ne bih znao šta da kažem o njoj, jer nisam sasvim siguran ni šta mislim. Ono što znam je: vidi se da ima dobru zaleđinu, da su neki likovi i situacije sjajni, ali jednim delom je toliko amaterski urađeno da sam više puta nameravao da prekinem. Ritam je često pogrešan, u smislu da se scena prekida pre nego što bi trebalo ili možda posle. Prisustvo muzike je iritantno, jer ova nikada ne staje. Bar da priziva duh doba, a ne današnje razmažene omladine koja se pravi da živi u tom dobu! Gospodo Netfliksovi producenti, dozvolite malo sceni da diše, a glumcima da prenesu emocije - nismo svi imbecili pa da ih bez spoljašnjeg agensa (muzike) ne bismo razlučili. Ali možda su u pravu ovde, možda svi (ovi) glumci ne umeju da ih prenesu, ali serija nije zbog toga ništa manje iritantna.

A neko mi je ponudio, u ime kvaliteta serije i sezone, dokaz da na IMDB-u ima najvišu ocenu, a poslednja epizoda posebno (9.7). Jedini dokaz koji ja tu vidim je da brojke ne dokazuju ništa. Bar što se tiče predmeta, to jest serije. Što se tiče, pak, kvaliteta ljudi - to jest, gledalaca - pokazuju dovoljno. :twisted:

Moraću da pročitam nešto od knjiga Bernarda Cornwella, po čijim Saksonskim hronikama je ovo rađeno, makar da bih video zašto je ovo ispalo kako jeste.

Gledam i drugu sezonu Norsemen, i to je već mnogo bolje. Prva sezona je najbliža duhu Pajtonovaca od svega što sam skoro gledao, sve sa apsurdnim razgovorima, preoblačenjem muškaraca u žene, mnogo preterane krvi i nasilja (ali koje ne možemo shvatiti sasvim ozbiljno) i slično. Sezone ove norveške serije su kratke i epizode nisu dugačke (6x30 min).

A danas se vraćam na serijal koji ima, za razliku od Poslednjeg kraljevstva*, gotovo savršen ritam - Outlander. Vraćam se njenoj trećoj sezoni.


*osim treće sezone, koja mi je ostala u sećanju kao dobra u tom pogledu

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Sun Apr 17, 2022 1:18 pm

oće l' više taj Better Call Saul :pray:

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Sun Apr 17, 2022 1:19 pm

Truman wrote: Završih prvu sezonu Stranger things. Zadovoljavajuća.
au kakva uvreda

Post Reply