I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Mar 15, 2022 9:25 pm

Kiss of the Spider Woman
https://www.imdb.com/title/tt0089424/?ref_=wl_li_tt

Gej i politički zatvorenik u istoj ćeliji. Gej fantazira o nekom naci filmu koji je snimio i paralerno pokušava da izvuče informacije iz političkog aktiviste. Između njih se razvija odnos koji se završava dugim poljupcem. Na kraju obojica završavaju neslavno.
Odličan film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Mar 18, 2022 8:04 pm

Mr. Brooks
https://www.imdb.com/title/tt0780571/

Gospodin Bruks vodi savršen dvostruki život - danju uspešan i ugledan građanin a noću serijski ubica. U tim noćnim avanturama pomaže mu njegov alter-ego u izvedbi odskora počivšeg Vilijama Harta. Međutim, ovaj savršeno kontrolisani život skreće s putanje kada saznaje da mu je ćerka ubica i da je od njega nasledila ubilački gen. Kraj je poprilično efektan na nekonvencionalan način. Iako sam ovaj film skinuo iz poštovanja prema pokojnom Hartu pre svega me je podsetio koliko je Kevin Kostner veliki glumac...i koliko se malo o njemu govori u poslednje vreme (a i duže). Vilijam Hart ga je kvalitetno ispratio.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Mar 23, 2022 8:38 pm

No Exit pristojan triler kao daleki i jeftiniji eho Hateful Eight ili naših Točkova.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 29, 2022 8:16 pm

Death on the Nile (2022) Nisam gledala og verziju (valjda postoji?) ali ovo je bilo sasvim predvidljivo. Ljudi danas ne umeju da snime napetu i neočekivanu filmsku priču, pa to ti je. Tanko.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Wed Mar 30, 2022 6:59 pm

Postoji stara dugometražna verzija, možda je tv film, spojene dve epizode serije, tako nešto.

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Mar 30, 2022 10:07 pm

The Power of the Dog
https://www.imdb.com/title/tt10293406/

Dopada mi se ova drama. O tvrdokornom farmeru čije srce omekša kada u njegov dom uđe bratovljeva žena. I za kraj krimi misterija.
Benedikt ovde ostvaruje moćnu ulogu, podseća me na Kristijana Bejla.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Mar 31, 2022 4:02 pm

Never Let Go
https://www.imdb.com/title/tt0054115/

Kvalitetna krimi drama sa Piterom Selersom u ulozi negativca. Nisam navikao da ga gledam u nekomičnim ulogama. Ovde pokazuje da je univerzalac i stoga verovatno jedan od najvećih glumaca svih vremena.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Apr 03, 2022 12:15 am

Dune: Part One
https://www.imdb.com/title/tt1160419/
Ne poznajem književni uradak i ova priča mi ništa ne znači. Sam film mi deluje školski odrađen. Pre bih gledao prvu verziju. Ova je dobila 6/10

King Richard
https://www.imdb.com/title/tt9620288/
Pristojna sportska drama o porodici Vilijams, ocu koji ima plan u glavi i dvema ćerkama. Ričard me podseća na Novaka Đokovića samo bez evil vajba. Vil Smit se lepo snašao u ovoj ulozi. Drago mi je što je dobio Oskara
7.5/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Apr 04, 2022 8:13 pm

Nightmare Alley
https://www.imdb.com/title/tt7740496/

Rimejk sa Bredlijem Kuperom je solidno odrađen ali original deluje bolje.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Apr 05, 2022 8:15 pm

The Voyeurs (2021) Peca je pominjao ovaj film, vau, što bi rekli that escalated quickly. Dosta dobar seksi triler.
Reditelji uživaju da skidaju Sydney Sweeney kao što su u početku Alesandru Dadario. Zbog istih kvaliteta. Mislim, glumačkih, mada je meni Aleks mnogo simpatičnija.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Apr 07, 2022 8:57 pm

The Outfit (2022) engleski krojač u Čikagu 50tih biva uvezan sa irskom mafijom koji su mu glavne mušterije, ali uspeva da izađe iz tog nevoljnog saveza svojim planiranjem i britkim umom. Prilično sam uživala u ovom filmu, nekako je oldskul, plus više poštujem taj zanat :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Apr 08, 2022 9:32 pm

Lost city
Sandra Bulok + nabildovani magarac + Hari Poter + Bred Pit
Solidna avantura sa elementima komedije o spisateljici koja igrom slučaja zaista i omiriše barut, tj. doživi ono o čemu piše.
Sandra Bulok kao da ne stari, a i dalje je jako zgodna.
Redklif solidan u lozi negativca, a Bred Pit još bolji u sporednoj i intrigantnoj ulozi. Zanimljivo da je pristao da ga ubiju, to se od njega retko viđa kada je reč o izboru uloga. Za svaku pohvalu je što probija sopstvene granice.
od mene 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Apr 08, 2022 9:50 pm

Ooo jesi li gledao u bioskopu?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Apr 08, 2022 9:56 pm

Dybuk wrote: Ooo jesi li gledao u bioskopu?
Da, lepo je gledati na velikom platnu film koji se zbiva na egzotičnim lokacijama.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Fri Apr 08, 2022 10:53 pm

Sandra Bulok kao da ne stari = botoksirana ne može dve grimase da sastavi.

Truki, postoji opcija za spojler, leba ti.

Romancing the stone za ovu deceniju inače.
I ja bio u bioskopu, ali na silu, prespavao 80% filma. Ne zbog samog filma, mnogo umoran bejah.

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Apr 08, 2022 11:08 pm

ex pistol wrote: Romancing the stone za ovu deceniju inače.
sta znaci ovo?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Sat Apr 09, 2022 7:04 am

Kako beše naš prevod, Lov na zeleni dijamant, Majkl Daglas i Ketlin Tarner, pa ovo je pravljeno po tom kalupu rom-kom avanture.

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Apr 09, 2022 7:31 pm

A da, sećam se tog filma. Prednost dajem Majklu i Ketlin.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Apr 10, 2022 10:52 pm

Don't Look Up
https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Šta da mislim o ovom filmu...Zamišljena očito kao pamenta i oštra satira društva nekako mi je previše direct i očita. Od predstavljanja američke predsednice pa nadalje. Nekako je autor previše banalan u toj kritici. Mada uživao sam u glumi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Apr 11, 2022 1:07 pm

Truman wrote: Nekako je autor previše banalan u toj kritici.
Ima nešto u ovome, slažem se. Ali opet jedan od boljih filmova ove godine.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply