Netflix ponuda

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat Aug 22, 2020 9:46 am

ridiculus wrote: Ne, ne taj Kingdom. Ovaj, iz 2014. 3 sezone.
a tek ovaj Kingdom :D

Kad smo kod Koreje i Netflixa, nabasala sam sinoć na Goedam, ispostavlja se kolekcija ultra-kratkih filmova u formi serije, svaki pripoveda zasebnu pričicu, kao horor antologija.
Uglavnom se radi o creepy-pasta tipu materijala, u opisu navode urbane legende, ali ja prepoznajem tropu dugokosih osvetničkih duhova i srednjoškolki...Ima tu još par tema, šamani, curse, putovanje kroz dimenzije itd. Simpatično iako ne preterano nadahnuto i veoma brzo, kao da gledate film trajanja od otprilike sat vremena ili kraće.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat Aug 22, 2020 10:27 am

Dybuk wrote: a tek ovaj Kingdom
Pa na taj sam i mislio. Zar ima i neki treći?

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat Aug 22, 2020 10:34 am

Ovaj jeste 3, korejski zombiji.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat Aug 22, 2020 10:41 am

#1. Ovaj sa MMA borcem je #2. Po gledanosti. Hronološki je obrnuto, ali svejedno. To su dva. Ne znam za treću seriju Kingdom koja bi imala neku zavidnu reputaciju. (Iako ih ima kroz istoriju sa tim naslovom, nije da nema.)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat Aug 22, 2020 10:46 am

Ok, ok, nisam te razumela. To je to.

(Riget ne računamo u Netflix ponudu)
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat Aug 22, 2020 10:48 am

Postoji japanski strip Kingdom, o drevnoj kineskoj istoriji, po kome je verovatno snimljeno nešto - animacija ili igrana serija, ne znam napamet - ali to računam prevashodno u strip.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Tue Sep 29, 2020 7:15 pm

Sa druge teme:
Dybuk wrote: gleda mi se neka drama/triler, videću šta ima na Netflixu tim povodom.
Što se tiče Netflixa, vratiću mu se tek za mesec-dva, ali ono što treba pogledati (na osnovu svega što sam čuo) je The Last Kingdom, Cobra Kai, i Kingdom (o MMA fajteru, ne korejskim zombijim). Cobra Kai je započeo na nekoj manjoj mreži (YouTube-ovoj? :D ) pa je vrlo skoro bio prebačen na Netflix, i onda je postao neviđeno popularan. To je nastavak filmova o Karete Kidu iz 80-ih, i čak igra Ralph Macchio u jednoj od glavnih uloga - Pat Morita, sensei, je umro, a Elizabeth Shue je u The Boys - ali sa kvakom da je tamošnji negativac ovde protagonista. Kako sam ja naklonjen filmovima iz tog vremena - a i takvim filmovima generalno - ovo mi je skoro pa sveta dužnost da pogledam.

https://youtu.be/xCwwxNbtK6Y
https://youtu.be/xCwwxNbtK6Y

No, ovde ima dosta akcije (pretpostavljam?), a drama u njoj je od komične vrste.

Za The Last Kingdom verujem da je odličan, ali ako ne voliš Vikinge ili te ne zanimaju, možda ti ne bi leglo ni ovo. Serija je rađena po romanima. Jes da volim istorijske priče o Vikinzima, ali priču o Alfredu Velikom možda volim još više.

https://youtu.be/WxPApTGWwas
https://youtu.be/WxPApTGWwas

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Tue Sep 29, 2020 8:20 pm

Bolje Vikinzi nego Karate Kid, da budem iskrena :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat Oct 03, 2020 6:27 pm

Netflix + Conan = potencijalna katastrofa na vidiku

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Thu Oct 08, 2020 11:52 am

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sun Oct 18, 2020 9:22 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Oct 19, 2020 7:49 pm

Napravili seriju po uzoru na korejski Kingdom, lepo to funkcioniše. Nisam veliki ljubitelj epohe, ali kad su Korejci mogli, Francuzi dosta dostojno repliciraju.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 9:04 pm

https://youtu.be/wnKEoXbBTEw
https://youtu.be/wnKEoXbBTEw

Samo rezervišem za budućnost. Pod uslovom da ima na Netflixu kod nas. GLOW (iliti Gorgeous Ladies Of Wrestling) mi je preporučen - između ostalog, i zbog Alison Brie - ali ja tek odskora gledam Alison Brie u Community, pa se tek sada neizbežno nametnuo mojim planovima za gledanje. Uostalom, i GLOW je komedija, plus je o veselim 80-im.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sun Jun 06, 2021 7:00 pm

Odgledao The Last Kingdom, sve 4 sezone. Relativno sveža vest je da će peta - najavljena za ovu godinu - biti i poslednja.

Imam neke zamerke, ali u suštini je solidna serija. Nisam nezadovoljan. Pretpostavljam da je realističnost postupaka i dešavanja umanjena u odnosu na romane. (Kao u kasnijem delu Igre prestola; likovi se pojavljuju kada i gde je potrebno, bez obzira na prostor ili vreme.) Treća sezona mi je bila najbolja, četvrta najslabija. Obe su originalno napravljene za Netflix, za razliku od prve dve (za BBC).

I trenutno gledam Castlevaniju.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Mon Jun 14, 2021 6:35 pm

Gledam šta još Netflix nudi u Srbiji, a da bi meni bilo izuzetno zanimljivo, i nalazim Sons of Anarchy! Kultna serija koju sam bio propustio, a koja me privlači po svemu što o njoj znam ili sam video.

Osim toga, serija Community je napustila Amazon, ali evo je na Netflixu! Gledao sam samo prve dve sezone, tako da je njeno prisustvo velika prednost.

I, naravno, Outlander, koju sam već počeo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Tue Jun 15, 2021 11:23 am

I ja gledam, ali nikako da nađem nešto zanimljivo.
Mogla bih da probam Community, sećam se da si je hvalio.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Tue Jun 15, 2021 5:06 pm

Nemam problem sa nalaženjem. Evo, čak i Amazon Prime mi nudi mnogštvo stvari koje ću morati kad-tad da pogledam. Mad Men, drugu sezonu Patriot. Battlestar Galacticu nisam gledao u celini. Kad sam to pomenuo, Ronald Moore, koji je tvorac nove Galactice, je i čovek koji stoji iza TV serije Outlander, što nije za zanemariti.

Osim toga, samo Outlander i Sons of Anarchy imaju zajedno 5+7 sezona, sa u proseku 13 epizoda po sezoni, što je dovoljno za nekoliko meseci dobre zabave, s obzirom da više nemam toliko slobodnih dana kao prošle godine.

Pogledao sam i nekoliko animiranih serija koje Netflix nudi, sve u domenu fantastičnog. Castlevania, Blood of Zeus, DOTA: Dragon's Blood. Ha, dve od njih su rađene na osnovima video-igre! Iako me nijedna nije nešto posebno oduševila, moram da kažem da mi je jedina koja nema igru za osnovu bila najuzbudljivija. Blood of Zeus. Uglavnom zbog odličnog vizuelnog dizajna natprirodnih stvorenja, ali i zaplet je sasvim solidan, iako neoriginalan. Imali smo slično u filmu Immortals i ko zna na koliko još mesta. Ali divovi (giganti) deluju kao nešto što bi Japanci smislili, kao da je na primer Kazuma Kaneko, Đavolji ilustrator, radio na igri Ico. (Hm, možda je ovo pogrešan forum za ovakve reference, ali svejedno. :) )

Eh, da, ima Netflix i Godless i Traitors, što mi je isto bilo preporučeno, ali to su kratke serije, pa ih čuvam za vreme kada ne znam šta bih drugo. Ova druga ima nisku ocenu na IMDB-u, ali to može da bude iz ideoloških razloga (i s obzirom na nizak broj glasova).

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Tue Jun 15, 2021 5:21 pm


ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Tue Jun 15, 2021 5:40 pm

Dybuk wrote: Mogla bih da probam Community, sećam se da si je hvalio.
https://youtu.be/LwCb5EOzVZ0

Ako ti se ovo ne dopada, verovatno serija nije za tebe. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Fri Jun 18, 2021 11:48 am

Izašla 2. sezona epic fail zombi serije Black Summer.
Serija koja je počela sjajno i sveže, a onda se na pola sezone survala u potpuni amaterizam.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply