Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 21, 2021 9:59 pm

Army of the Dead - još jedan WWZ. Ne znam da li je ijedan 'ozbiljan' zombi film napravljen posle La Horde??? Naravno, ne računam zombi komedije.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sat May 22, 2021 6:31 pm

Ne znam, meni je fino legao film. Dobro rokanje, brzo prodjose 2 i kusur sati, bilo je dobrih zombi scena. Mozda je moglo malo vise motorne pile da bude, imao sam velika ocekivanja od nje. :D

7/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat May 22, 2021 8:05 pm

A jeste, ali film je spektakl kao oni superherojski filmovi, a to definitivno nije moj fazon. I scenario mi je bio vanredno glup, na kraju ne shvatih ko je šta hteo u tom filmu. 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun May 23, 2021 8:52 pm

Odgledah i ja Army of the Dead u malom, ali odabranom društvu i fino smo se zabavili, a usput primetili i neke (slučajne?) omaže, što na filmove (Aliens), a što na video igre (Resident Evil). Dodatni poeni za upotrebu akustičnog remixa Zombie od Cranberries na soundtrack-u, kao i za one meni manje poznate, a duhovito iskorišćene pesme. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 23, 2021 9:10 pm

Da, kolekcija omaža svake vrste, da sam sama gledala vrv bih se smorila, ovako beše OK (mada moram priznati da mi je pažnja povremeno popuštala, naročito kad onaj rvač ili šta je pokušava da glumi zabrinutog oca)
Mislim, Švarci je to uspeo u Maggie ali ova njuška naprosto ne ume da glumi, ič! Bar da se jednom pošteno potukao onako razbacan! Jok, ona prva Latina koja je zaginula im je svima održala lekciju iz fajta... Tu ženu su morali da sačuvaju do kraja.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 23, 2021 9:13 pm

I, naravno, Dieter <3
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed May 26, 2021 7:17 pm

Prekinuo armiju mrtvih Zeke Snajdera na 1:40. Moguće da je do mene, ali sve me je nerviralo. Najviše mi je smetala kamera.To je izgleda neki trend koji ja ne kontam, sa plitkom dubinskom oštrinom u kombinaciji sa drmusanjem, jer tako su do juče izgledali scyfy sharkandoo vs crocosaurus filmovi C produkcije. Ne zaostaju ni retardirani dijalozi, a ni retro dizajn zombija mi nije legao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 26, 2021 7:25 pm

Peco, videh nekog fotografa na fejsu da se baš žali na kameru i fotografiju. Meni te tehnikalije izmiču ali znači da u toj priči ima nešto!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed May 26, 2021 7:56 pm

Ne znam šta da kažem, kripl ishvalio, meni je ono katastrofa. Obično tako izgledaju jeftini filmovi kad se nema para za fensi cgi i efekte. Ovde imamo veliki budžet, odličan cgi, a opet imam osećaj kao da gledam direct to dvd.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 26, 2021 7:58 pm

Ja očekujem da je film (naročito horor!) sranje kad ga krip pohvali :mrgreen:
Lik jednostavno voli B filmove.

Plašim se za novog Ričija :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 26, 2021 9:16 pm

Dobro, mogu da potvrdim da je Seanse (2021) loš film i za izbegavanje. Bukvalno ništa u ovom filmu nije vredno vašeg vremena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Thu May 27, 2021 8:18 pm

Ipak sam priveo kraju zombije, utisak nepromenjen, osim par spektakularnih egzekucija u krupnom planu i nešto kvalitetne akcije, ovaj film bukvalno nema šta drugo da ponudi, opušteno preskočiti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri May 28, 2021 8:14 am

Son - generički, ali zabavan hororčić o iskušenjima majčinstva. Gorehound-ove će prijatno iznenaditi par scena... :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 28, 2021 10:24 am

Nije loš, ali stvarno iznenađujuće krvav za ovaj tip horora.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat May 29, 2021 11:22 am

Ispade The Retreat (2021) ne toliko rđav, bolji od The Seanse, mada podjednako generičan.
Jedino što ga malo izdvaja je heavy-handed tema homofobije i gej protagonisti.
Gej i lezbejski par odlazi u neku američku provinciju (šumu) na vikend odmor i druženje, ali ih tamo sačekuje grupica ekstremnih homofoba koja se ne zadovoljava samo govorom mržnje i provokacijama, pa se na kraju idilični vikend pretvara u borbu za život.
Naravno, redneksi ne računaju na to da nisu svi iz ove grupe bespomoćni gradski likovi koji ne umeju da se odbrane.
Par prilično krvavih scena ali i dosta mučan osećaj koji ostavlja ekstremno i bezumno nasilje nad nevinim ljudima, film je eksploatacija ove teme bez uspešno izgrađenih likova, ali se (neočekivano) završava na izbalansiranoj noti #notallrednecks.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon May 31, 2021 12:08 pm

Night of the Living Dead (1990) Savinijev rimejk kultnog Romerovog filma.
Mislim da je, osim očekivano superiorne šminke i fx-a, ovaj film manje-više rutinska kopija klasika, samo u boji. Nekima će to svakako biti prijemčivije ili zabavnije od crno-belog filma sa vrlo skromnim efektima, ali ja i dalje mislim da je Romerov film mnogo bitniji i drži zasluženo mesto u istoriji kao rodonačelnik modernog zombi podžanra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon May 31, 2021 7:18 pm

Il Boia Scarlatto / Bloody Pit of Horror / The Crimson Executioner - radoznalost je ubila mačku, a mene dovela do jednog od najsmešnijih izgovora za horor u kojem je naslovni dželat ubitačni spoj ludaka, mizantropa i egoiste opsednutog sopstvenim, mišićavim telom... i nosi crvene helanke i kajlu s amuletom oko vrata! :lol: Ne mogu da kažem da u prenaduvanom (i namernom?) kempu nema izvesnih čari, ali što je mnogo, mnogo je... :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Jun 01, 2021 8:13 pm

Pih, ovaj novi Saw (Spiral) je smeće kao i kasniji nastavci, samo sa poznatim glumcima.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Jun 03, 2021 8:15 am

Spare Parts - iznenađujuće dobar akcioni B-horor u kojem su članice pank benda kidnapovane i prisiljene da učestvuju u savremenim gladijatorskim borbama na otpadu automobila... nakon što je svakoj od njih podlaktica otfikarena kako bi bila zamenjena oružjem. :D Da su Japanci radili film, verovatno bi krvopljus bio over-the-top, ali i ovako je fino ispalo, samo nemojte mnogo da razmišljate kako je onako nešto moguće izvesti u potpunoj tajnosti, budući da setting nije postapokaliptična budućnost, već sadašnjost. (7/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Jun 03, 2021 9:59 am

I ja sam ga gledala :lol:
Meni je posle badass scene u klubu sve krenulo nizbrdo, pa mi je do kraja bio i pomalo dosadnjikav...
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply