Staro, a dobro

Moderator: Dybuk

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Staro, a dobro

Post by NGboo » Tue Dec 10, 2019 6:38 pm

Odgledao prvi od 2 dugometražna filma koja je Miroslav Mika Antić snimio za života, Sveti pesak. Estetski vrlo prefinjeno i gotovo nadrealističko crnotalasno ostvarenje koje u tragovima sadrži i uticaj ekspresionizma. Uživao sam, uprkos tehnički nedoteranom zvuku.

https://www.youtube.com/watch?v=OUn7eXXXXG0

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Staro, a dobro

Post by Pizzobatto » Fri Mar 27, 2020 9:21 pm

Tri Aleksandra Petrovića s velikim Batom

realno jedan od najboljih yu filmova

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Staro, a dobro

Post by tomat » Sun Apr 12, 2020 9:47 am

sinoć reprizirao dva domaća, prvo Varljivo leto koji sam inače gledao nebrojeno puta, i dalje je to zabavno i može se pogledati a da nije dosadno.

odmah nakon toga Jagode u grlu, kvalitetna čemerica. ja nisam neki ljubitelj serije Grlom u jagode, mislim da je nikada i nisam u cugu pogledao, mada sam uspeo da u životu pohvatam sve epizode, i simpatično je to meni, mada mi se čini da nije baš dobro ostarilo, odnosno da je verovatno zanimljivije ljudima koji su živeli u vremenu koje serija opisuje ili tu negde okolo. meni je i serija malo depresivna, ali ipak ima i nekog optimizma, šta znam na kraju ostaje neka nada da će sve biti OK. a onda dolazi ovaj film i klepne te dobro u glavu, i mene podseća na sled albuma grupe Anal Cunt, gde prvo ide Picnic of love, a zatim sledi It only gets worse. naravno, ima svačega i pre Picnic of love, ali kada pogledate naslove pesama na prvopomenutom albumu, a onda i na drugopomenutom, otprilike ćete steći utisak kakav osećaj imam kada pogledam Jagode u grlu, sećajući se šta se dešavalo u seriji. dakle, kroz čitavo gledanje me je pratio neki mučan osećaj, koga se sećam i iz vremena kada sam prvi put pogledao film. kako to veče okupljanja odmiče ide se iz sranja u sranje, pa ti nekako lakne kad se film završi. mada ne na način "jebote koje je ovo sranje, dobro da se završilo", više kao da ti je pao neki teret sa leđa. Cune pokidao kao gazda kafane. inače, onaj krš u kojem je kafana samo dodaje ne tu neku mučninu. da ne bude zabune, svaka preporuka za film, mada treba živaca za odgledati ga, posebno ako se gledala i serija. i gospođu sam ubedio da pogleda, nije ga gledala ranije, i stojički je izdržala :)

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Staro, a dobro

Post by Pizzobatto » Sun Apr 12, 2020 10:54 am

Ne volim seriju, baš mi ne leži, iz nekog razloga me likovi živciraju. Filmovi ti građanski iz osamdesetih svi redom su crnjaci, baš misterija.

Juče bila Variola vera na Prvoj, našli su kad će da je prikažu, usred trodnevnog policijskog časa.

Inače sam gledo nešto s premladom Ružicom Sokić i Ljubom Tadićem, al ne znam koji je film. S dobrim glumcima sve valja.

Danas Brat doktora Homera u pola 8.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Staro, a dobro

Post by ex pistol » Sun Apr 12, 2020 10:37 pm

Gledao neko remasterizovanog Davitelja? Kažu da se vidi mnogo više detalja.

Ispettore Morosini
Posts: 54
Joined: Tue Dec 26, 2017 7:11 pm

Staro, a dobro

Post by Ispettore Morosini » Mon Apr 13, 2020 5:18 pm

ex pistol wrote:
Sun Apr 12, 2020 10:37 pm
Gledao neko remasterizovanog Davitelja? Kažu da se vidi mnogo više detalja.
Certo.
Image

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Staro, a dobro

Post by Pizzobatto » Sun Apr 19, 2020 6:04 pm

Zazidani (1969)

Iznenadio me film, na kraju kad se sve svede više sfrj filmova je kritikovalo režim nego ova sadašnja kinematografija. I to ne samo brojčano nego i oštrije. Ovi danas su propali.

Zazidani je tako prosta priča, tek sam poslije vidio da je ekranizovan Branimir Šćepanović, kod kojeg još nisam naišao lošu priču, bilo filmsku ili književnu. Moraću da ga više čitam.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Staro, a dobro

Post by NGboo » Tue Apr 28, 2020 11:13 am

Odgledah briljantnu ratnu tetralogiju Puriše Đorđevića, a snolika drama Devojka mi je najviše prirasla za srce. Remek-delo! :romance-heartbeating:

BTW, baš ovaj film će biti prikazan na RTS2, 3. maja u 19:30!

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/21/ ... vojka.html

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Staro, a dobro

Post by Truman » Mon Jun 29, 2020 9:25 pm

Okrenuh danas da vidim šta ima na Pink Film i evo šta sam odgledao:
1. Ambasador je ubijen u Stokholmu (1990)
https://www.imdb.com/title/tt0764979/
Ovo je dokumentarac koji pokriva ubistvo ambasadora Rolovića u Stokholmu. Vidimo različita svedočenja i govora suprotstavljenih strana ( ustaše vs. jugosloveni ). Nije loše da se pogleda jednim okom kao svedočanstvo jednog vremena. I tada je divljao nacionalizam pod krinkom borbe za nezavisnost. 7/10

2. Spomenik Majklu Dzeksonu (2014)
https://www.imdb.com/title/tt0764979/
Pristojna drama s elementima komedije, barem za domaće standarde i siromašnu produkciju. Ovde imamo jedan mali, siromašni grad koji pokušava da oživi turizam i otvori aerodrom postavljanjem spomenika Majklu Džeksonu. S jedne strane dobri ljudi koji žele prosperitet svom gradu i otvorenost, s druge strane zatucane nacionalističke snage. I jedna devojčica u kolicima koja želi da upozna svog idola. Ovo je šestica od filma, ali pošto je domaći 7/10.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Staro, a dobro

Post by Truman » Thu Jul 02, 2020 7:37 pm

Lager Nis (1987)
https://www.imdb.com/title/tt0174849/

Pristojan film o nacističkom zulumu i borbi za slobodu! Živeo NOB!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Staro, a dobro

Post by tomat » Sun Aug 09, 2020 5:46 pm

pre nekog vremena sam odgledao Pre istine Kokana Rakonjca, negde ga nenadano uhvatih na televiziji, zgode i nezgode bivšeg četnika i bivšeg partizana, Pleša i Tadiš briljiraju, Bata Stojković glimu nekog mangupa, odlični snimci Beograda, ti neki niski uglovi baš omogućavaju da se uživa recimo u fasadama. rakonjac posle snimio Zazidani, koji je kao neki nastavak, pa ću se toga dohvatiti sledeće kada se ukaže prilika.

isto pogledao Ubistvo na podmukao i svirep nacin i iz niskih pobuda, odličan naziv za triler koji kombinuje igrani film i dokumentaristički pristup o novinaru koji pokušava da reši slučaj ubistva, zanimljiva su pojavljivanja poznatih glumaca tog doba u tim kvazi-dokumentarističkim delovima. ti domaći trileri i krimići su me mimoilazili, a ja se nisam trudio da ih podrobnije pratim, a izgleda tu leži gomila blaga YU kinematografije. dobar Janketić, kao i Petar Kralj u sporednoj ulozi, plus odlična Čkaljina izjava za televiziju :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Staro, a dobro

Post by Dybuk » Tue Sep 01, 2020 9:06 pm

Jovana Lukina (1979) dosta nadrealan film, izgleda da kritičari potcrtavaju zlo koje se naselilo u glavnu junakinju nakon susreta sa nasumičnim frikovima i njihovim zlodelima - nekih se ni von Trier ne bi postideo. Ja pak kažem da niko kao Živko Nikolić nije vivisecirao crnogorski krš, mentalitet i patrijarhat sa sve bizarnim preterivanjima, ali simultano i oslobađanje od istih. Jovana nije zla, ona je slobodna od muža kukavice večito zagledanog u kamen i nadam se, tereta čemernog života. Sjajna, kultna uloga prelepe Merime Isaković i glumac Krunoslav Šarić na tragu Cvetkovićevog Isusa u Vremenu Čuda.
Naravno, nikako zaboraviti brkate crnogorske babe :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Staro, a dobro

Post by Truman » Sun Dec 13, 2020 10:43 pm

Dim (1967)
https://www.imdb.com/title/tt0179770/

Ova drama zbiva se u posleratnoj Nemačkoj. Mladi jevrejin koji je ostao bez roditelja stradalih u gasnoj komori dolazi u mesto gde je pušten vođa tog logora. Pavle Vuisić ima bitnu ulogu kao barmen. Ovo je kvalitetna drama koja ima neku dozu kafkijanske mistike u sebi. Tako malo poznat film, little gem što danas kažu. :mrgreen:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Staro, a dobro

Post by Truba » Sun Dec 13, 2020 11:00 pm

Hah 26 glasova...na imdb
Nepoznat film

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Staro, a dobro

Post by Truman » Sun Dec 13, 2020 11:24 pm

Nepoznat ali dosta dobar. Vredi pogledati. Baci pogled ako ima na youtube. Ja gledao na RTS-u.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Staro, a dobro

Post by NGboo » Sun Jan 24, 2021 5:52 pm

Beštije (Živko Nikolić, 1977 - jedinstven ex-YU film koji kombinovanjem kafkijanske uzaludnosti, bunjuelovske iracionalnosti i felinijevskog "cirkusa" oslikava portret moralne, psihičke i duhovne degeneracije usled koje lepota biva ponižena, ako ne i uništena. Iako obojena lokalnim koloritom, ova nadrealistička, košmarno-fantazmagorična 'drama' poseduje univerzalan karakter.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Staro, a dobro

Post by Dybuk » Sun Feb 21, 2021 8:05 pm

Okupacija u 26 slika (1978) malo je čudno da je ovakav film snimljen u bratstvo-jedinstvo Jugoslaviji.
Vizuelno se oslanja na italijanske reditelje tipa Felinija (ne da sam verzirana), sve je fešta, golotinja, trgovi i prenaglašenost.
Ipak, vrlo je dobro prikazana ta polarizacija i ekstremizacija Dubrovčana na osnovu nacionalne ili verske pripadnosti kad su fašisti (Nemci, Italijani, ustaše) okupirali i preuzeli grad.
Ono što mi je smetalo je muzika, vazda neke arije, tamburice itd, nikad momenat tišine u filmu. Generalno teatralnost, prenaglašenost, mada su glumci jako dobri, zločini - scene u autobusu dušegupki - dosta potresni, mada ne znam jel prolivena kap krvi, ubijanje i sakaćenje ljudi bez velike eksplicitnosti i gora. 7/10
I live in the weak and the wounded, Doc

Ispettore Morosini
Posts: 54
Joined: Tue Dec 26, 2017 7:11 pm

Staro, a dobro

Post by Ispettore Morosini » Mon Feb 22, 2021 12:00 am

Dybuk wrote:
Sun Feb 21, 2021 8:05 pm
Okupacija u 26 slika (1978) malo je čudno da je ovakav film snimljen u bratstvo-jedinstvo Jugoslaviji.
https://www.youtube.com/watch?v=t1oSgidrUA4&t=14m24s

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Staro, a dobro

Post by Dybuk » Mon Feb 22, 2021 12:22 pm

Hahaha, đe ovo iskopa...Ali stvarno zanimljivo koliko se moral promenio.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Staro, a dobro

Post by Truman » Tue Mar 02, 2021 12:41 am

https://www.imdb.com/title/tt0088313/
https://www.youtube.com/watch?v=BM353A_-tx8
Odgledah vrlo dobar film Lordana Zafranovića Ujed Anđela. Lepa žena živi sa mužem svetioničarem. Usamljena je jer je muž zapostavlja. Na ostrvu se pojavljuje serijski silovatelj i ubica. Za nastavak ćete morati da pogledate ovaj kvalitetan psihološki film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply