Vučićeva aura

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Vučićeva aura

Post by Truman » Sun Jan 31, 2021 6:16 pm

Beonegro wrote: stvarno treba biti perverzan da bi ti palo na pamet da tumačiš vučićevu auru
Projektuješ se! Naravno da me zanima kakvu auru ima čovek koji se pita za sve u državi. To je sasvim prirodno.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Vučićeva aura

Post by Truba » Sun Jan 31, 2021 7:19 pm

Sto bih vas trolao???
Ja ne govorim o zakonitostima trzista nego konacnom produktu
Maradona je dao gol...jel on rukom bio to sada nije bitno

Vi imate drugih problema a to se zove nedostatak pluralizma pri glasanju

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Vučićeva aura

Post by Dybuk » Sun Jan 31, 2021 7:43 pm

Meni je donekle i jasno da ljudi sa strane ne razumeju i da površno gledaju na fenomen Vučića.
Sve ovo što Peca piše o kriminogenom načinu vladanja je jedan sloj, pa ipak, ja se fokusiram na ličnost, ponašanje, patologiju, progon neistomišljenika, gušenje i potpunu apsorpciju medija i sveprisutnost poput velikog brata.

Taj čovek potpuno preuzima titoistički stil vladanja ali na nasilan i, nerafinirani, bully način gde se surovo obračunava sa svima koji nisu njegovi poltroni.
Poltrone u svojim redovima pak surovo ponižava kao školski siledžija, a sve ljude koji imaju znanje, obrazovanje, neku osnovnu pristojnost sistematično i na svim nivoima zamenjuje antiintelektualnim, neobrazovanim, primitivnim dupeuvlakačima.

S jedne stane, komšiluk se žali na Tita i titoističko-komunistički stil vladanja u nekom revidiranju zajedničke istorije, a s druge je u stanju da hvali isto to samo umesto CK imamo vrstu burazerskog kapitalizma i antidemokratskog ponašanja kod Vučića i ekipe.
NIJE normalno da se u 21. v jedan čovek pita za sve u državi, od upravljanja epidemijom do kuloarskih naklapanja i bednih napada na onu šačicu novinara koji još nisu u njegovom džepu.

Vučić je siledžija, boji se i kao pi*zda šeni pred jačima od sebe, da bi to kompenzovao iživljavanjem nad građanima Srbije. Bukvalno lik koji leči komplekse svakog minuta svakog dana.

Čak je i u Miloševićevo vreme poneki kanal i TV kuća bila slobodna, u svetu su nas predstavljali neki školovani diplomate od pedigrea. Sad imamo Marka Đurića, blago retardiranog tapšača u Vašingtonu. Eto, to je Vučić, za one koji ne vide dalje od 'rada' i nekakvog mitskog ekonomskog rasta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Vučićeva aura

Post by Truman » Sun Jan 31, 2021 8:29 pm

Ne smem ni da pomislim na šta će Srbija da liči za 10 godina kada posledice negativne selekcije u potpunosti dođu do izražaja.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply