Ljuto!

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Fri Nov 08, 2019 8:06 pm

Volite li ijuto, kolko skovila pre nego što krene para iz ušiju? :mrgreen:

Šalim se, skovile (mernu jedinicu ljutine) nikad nisam proveravala, ali eto recimo naša obična papričica je oko 300. Tabasko sos od 2500 do 5000 skovila. Meni je on malo neprijatan.

Da čujem koje ljuto, uz šta jedete, treba li leba da gasi, itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ljuto!

Post by Truman » Fri Nov 08, 2019 8:31 pm

Само умернео љуту папричицу уз неко јело.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Fri Nov 08, 2019 8:51 pm

Malo podižem granicu u poslednje vreme.
Jeste li znali da je ljuto adiktivno?
Sad sam jela neku kinesku hranu i dodavala ljuti sos, iako je jelo već bilo ljuto.
Može od rezistencije na ljuto i da se zaradi, ima takmičenja i kod nas...
Ipak najviše volim da jedem ljuto uz meso, naravno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Sat Nov 09, 2019 11:57 am

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Ljuto!

Post by Beonegro » Sun Nov 10, 2019 12:16 pm

:naughty:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Sun Nov 10, 2019 12:23 pm

Vidim ja da na ovom forumu nema konzumenata :naughty:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Ljuto!

Post by Peca » Sun Nov 10, 2019 12:25 pm

Ja kao Truman, umereno srednje. Recimo kad jedem džank fud, stavim samo tucanu i vegetu, a volim i one ljute papričice ali kisele, iz tegle, što nisu mnogo ljute. Svakako nisam od onih što grizu ljute paprike k'o jabuke.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Sun Nov 10, 2019 12:30 pm

Peca wrote: Svakako nisam od onih što grizu ljute paprike k'o jabuke.
Nema šanse, i ja bih se svrstala u umereniji kamp.
Moja sestra je jedna od tih :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Ljuto!

Post by Pizzobatto » Sun Nov 10, 2019 3:02 pm

kulen i paprikaši

džankfud samo senfare najgore

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Wed Apr 21, 2021 11:57 am

Dybuk wrote: Vidim ja da na ovom forumu nema konzumenata
Sad ima, godinama ih gajAm na terasi jer one najbolje teško naći za kupovinu. Ove godine od ljutih gajim Zapotec jalapeno i Rocoto, od ekstremno ljutih Scotch bonnet chocolate i Madame Jeanette. Iz lord hev mersi kategorije Trinidad scorpion i 7 pot lava chocolate, ove ko nije probo ne zna šta je the ljuto.
Biće ovo dugo toplo leto, još ako mi stigne seme za Apocalypse pepper... :dance:
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Thu Apr 22, 2021 7:48 pm

Nešto malo od ranijih sezona:
Image
Image
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Thu Apr 22, 2021 8:18 pm

Ne bih probala ništa od toga!! Izgleda ZLO :D :lol:

Moja tolerancija je verovatno medium.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Thu Apr 22, 2021 9:03 pm

Znam nekoliko njih koji se deklarišu da ne vole ljuto pa se oduševili nekim od ovih. Bez zezanja.
Ako budeš u prilici probaj Fatalii, ova dugačka žuta na donjoj sliKi, blag voćni ukus i polako diže temperaturu. Savetujem malo opreza za prvi put, polako diže temperaturu al je daleko diže.
Ova levo od Fatalii je Jamaican hot chocolate (cene je na po miliona skovila), jest preko duplo ljuća al i pet puta ukusnija. Ima neki šmek ko da je dimljena, mislim da je izmišljena za uz neki roštilj. Kad se te dve uspešno savladaju, onda može da se krene na ozbiljno otrovnije. Naravno, ideja je da se uživa u ukusu, ne da se testiraju krajnje granice. Samo pogodi dozu i nema zime, mora dobro da protrese al ne da izuje iz cipela.
Ako ostaješ pri medium hot standardu, probaj da nabaviš Chipotle flakes, sušeni i dimljeni Jalapeno, skoro svako može da podnese tu ljutinu a ukus je out of this world!
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Wed Aug 04, 2021 6:33 pm

Stigle mi prve ovogodišnje 7 pot lava, izgled im definitivno pravda svijetlo ime, samo treba imati u vidu da su otrovnije no što izgledaju. I po ukusu i po ljutini su kategorija iznad poznatijih Scorpion, Carolina reaper, Douglah...
Vide:

Image
Image
Image
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Wed Aug 04, 2021 7:37 pm

Izgledaju tako. Evil.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Wed Aug 04, 2021 9:14 pm

Probaj onda ovaj zli sos koji trošim godinama, samo prilagodi sebi jačinu, ovako bi trebalo da izgleda u finišu:
Image


Sastojčenje za sos: do po kile otrovnica (ranije to uglavnom bili Skorpionsi, Habanere u raznim bojama i 7 pot Jonah. Ove godine idu 7 pot lava, Scotch bonnet chocolate i Madame Jeanette), 1kg obične crvene ajvaruše i 1kg halapenjosa, 2kg paradajza (ja najvolEm neki od onih paprika paradajza i Čiroki, treba gađati neku dobru sortu po svom ukusu), nekoliko glavica crnog luka (pljosnati, oni loptasti su govna!), glavica belog, 0.05 skivija (neki single malt, nikako one blended gluposti). U manjim količinama i/ili odokativno: so, mleveni biber, cimet, list celera, koren celera i đumbira. Ove godine ću ubacim u igru tamarilo i tečni dim.
Na sve to još 5-6 papričica, u ovom slučaju će to biti Scotch, i manja glavica crnog luka se nasecka sitno za drugu turu kuvanja, posle pasiranja.

Još sam u poteri za savršenim receptom, sa sastojcima se još uvek zezam, a način spremanja je uvek isti. Da ne zaboravim, nikad ne dodajem sirće i šećer, što je kao obavezno iz svih standardnih recepata.
'vako to ide. Šibne se u lonac, prethodno iseckani: paradajz, celer, luk, ajvaruše, halapenje. Ako se npr barata sa habanerama, i to ide oma. Stavi se na jaku vatru i prvih desetak minuta se meša da ne zagori. Kad počne lagano da vri, vatra se smanji na pola, ubace se ove superljute, promeša još jedared i ostavi se još desetak minuta. Ohladi se, pa sve to u pasirku, pa nazad u lonac na laganu vatru. Odma se doda supena kašika soli, kesica mlevenog bibera i malo cimeta. Ranije to nisam praktikovao, al poslednje dve godine ide pod obavezno, sitno se nasecka nekoliko otrovnica, glavica crnog luka, dva čena belog i šibne se u lonac. Vide se komadići na sliKi, mnogo je jaka fora, preporučujem. Što se druge ture kuvanja tiče, vizuelno se proceni kad je dovoljno gusto pa se smakne s vatre. Pakovati ga u što manje teglice, flašice nisu zgodne za ovo.
To što ne stavljam sirće, a ubacujem crni luk (većina to ne radi), znači da je rok trajanja kratak. Al ima fora i zato, kad se sos sipa u teglice, prelije se tankim slojem ulja, najbolje grožđanim ili maslinovim (ako to nema pri ruci i obično ulje radi poso). Štos mene tiče, ukus opravdava svu ovu zajebanciju.

Ima nekoliko bitnih detalja ako se radi sa superljutim otrovnicama:
Poželjno je da se kuva napolju. Ako to nije izvodljivo, otvoriti prozore i obavezno uključiti aspirator. Valja se.
Prilikom kuvanja, kad se diže poklopac, to obavezno od sebe tako da poklopac bude između glave i lonca. Ko popase ta isparenja koja grunu iz lonca, znaće zašto je to bitno.
Prilikom pasiranja, nekima će trebati maska (kome nije mrska maska u ova kovidna vremena). Al je pod obavezno imati neku zaštitu za oči, ja tu lekciju savlado na onaj teži način, dobio sam štrc direkt u oko. Malo je reći - bilo je strašno.
Prilikom seckanja, a važi to i za bilo koje ljute, ne dirati prstima unutrašnjost papričica i obavezno oprati ruke posle. Više puta, mlakom vodom.

Prijatno!
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Wed Aug 04, 2021 9:24 pm

Inače, meni je baratanje s lukom kudikamo neprijatnije no s čilijem, pa sam otkrio neke lakše načine za izaći na kraj:
https://www.youtube.com/watch?v=0d3oc24fD-c
Ja to malo drugačije, lagana vaspitna kolko da se razmrda al da se ne raspadne, ubaci se u teglu, zatvori i protrese dobro... Rezultati isti ko u klipu, uz manji nered.

Ovde nema šta da se doda il oduzme:
https://www.youtube.com/watch?v=22ZU0IElntg

Secne se ugrubo pa u neku od onih el seckalica i eto nauke bRez muke :dance:
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Sun Jan 16, 2022 5:30 pm

Ladna kao špricer i luda kao struja. VAU! :clap:

https://www.youtube.com/watch?v=iS68LmqFVeA
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Borat Odorović
Posts: 442
Joined: Tue Apr 20, 2021 3:00 pm

Ljuto!

Post by Borat Odorović » Wed Jan 19, 2022 1:14 pm

A nije se slomila ni na pomen namćoraste mačke, rispekt.

Podseti me ovo, drugar i ja pre neku godinu hteli da pravimo superhot soseve i nudimo određenim restoranima. Imali ideju za sličan you tube kanal, priča se između zalogaja, sa po tri gosta iz iste priče npr pisci, muzičari, izdavači, strip autori... gotovo se sve to skockalo kad smo rešili da to odložimo na neodređeno vreme. Kanal bi bio gori, sosovi bi bili bolji i sigurno ne bi bila krilca jer ne volEm.
Kad god sam mogao da sedim, nisam stajao!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ljuto!

Post by Dybuk » Wed Jan 19, 2022 1:19 pm

Ja bih taj kanal gledala!

Inače sam sinoć gledala Hot Ones sa Henrijem Rolinsom; lik izjavi da ne jede ljuto a onda smaza sve redom bez gutljaja vode!
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply