poreklo vašeg forumskog imena

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 3:19 pm

Nema nas mnogo, ali malo razonode nije na odmet.
Kako ste došli do svog nika, šta znači itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 4:06 pm

Počeću ja, originalno dybbuk, demon iz jevrejskog folklora, prvi put koristim ovaj nadimak od 2012, kad sam pogledala film The Possession (2012)
Malo sam izmenila naziv zloduha jer me nerviralo gomilanje (dupliranje) slova. I to je to, dybuk sam evo već 7 godina, na različitim forumima.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Mhejl » Tue Jan 22, 2019 4:25 pm

Hm, ja sam prvi put čuo za izraz "dibuk" u jednoj epizodi Dampira, br. 12 "Izgubljena duša" (inače odlična priča) - tamo je prikazan kao izgubljeni duh čovjeka koji luta između neba i pakla, u svojevrsnoj vrsti limba.

Moj nick inače potiče iz Džordanove serije knjiga Točak vremena, na koje sam se mnogo ložio kao klinjo/tinejdžer, tamo je "M'hejl" (sa apostrofom, Mhael na engl) bila titula jednog od likova, u prevodu kao "vođa". Tako da bi potpuno adaptirana verzija nadimka bila "Vožd". :D Ofc sve mi je to bilo vrlo kul ranije, sada jednostavno koristim nadimak jer me tako zna većina ljudi po forumima, čemu mijenjati.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Beonegro » Tue Jan 22, 2019 4:36 pm

Ja pomislio da ima veze sa McHale (kao Kevin McHale) ;)

Ja sam lik iz crtanog Drawn Together.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 4:38 pm

Najs 8-)

@Mhejl
zapravo već 1938. Poljaci snimili istoimeni film na jidišu (Der Dibuk), ali nisam gledala. Evo ga noviji poljski na temu dibuka, reditelj je tragično preminuo nedugo nakon izlaska filma: https://www.imdb.com/title/tt4935158/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Mhejl » Tue Jan 22, 2019 4:52 pm

u, kul izgleda, hvala dibuk. inače jevrejski folklor ima dosta zanimljivih motiva, koji se daju iskoristiti za horor. planiram da jednom pročitam knjigu der golem i odgledam istoimeni film. sjećam se da sam kao mali čitao neku ogromnu knjigu rabinskih poučnih priča i legendi, koliko je to zanimljivo bilo, ljudi moji.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: poreklo vašeg forumskog imena

Post by Peca » Tue Jan 22, 2019 5:30 pm

Ja se zovem Petar a svi me zovu Peca.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 6:06 pm

^ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mhejl wrote: planiram da jednom pročitam knjigu der golem i odgledam istoimeni film.
ne čitam 8-) ali sam gledala film dok sam još bila u toj fazi.
Pa dobar je, ne top nemačkog ekspresionizma, ali ima šarma, mada je pomalo nezgrapan i komičan kao i lik Golema :geek:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Truman » Tue Jan 22, 2019 7:46 pm

Truman Show, мени један од најдражих филмова и омиљених ликова - Труман Бурбонк. Понекад се заиста осећам као затворен у неком трумановом шоу...у езотеријско-духовном смислу то и јесте тако.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Al'Eksandar » Tue Jan 22, 2019 8:36 pm

Roditelji su mi dali ime Aleksandar, a ja sam dodao apostrof da zvuci vise epski :lol: Mada bih se sad sigurno registrovao pod nekim drugim nadimkom...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 9:00 pm

Ti si, Aleče, one of the originals :mrgreen:
Jel bi opet bio boem? ;)
Ne znam da l' postoji opcija promene nadimka, trebalo bi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: poreklo vašeg forumskog imena

Post by Peca » Tue Jan 22, 2019 9:20 pm

Može admin to da promeni. Alek je usputni boem?
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Al'Eksandar » Tue Jan 22, 2019 9:42 pm

Boemski dani su iza mene, ali neka ostane Al'Eksandar, ionako bi mi verovatno za godinu-dve ponovo neki drugi nick bio drazi, a i ovo Alek/Alex mi je skroz kul :)

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Truman » Tue Jan 22, 2019 9:44 pm

Мене тај ник више подсећа на Арапе, ваљда сам под утицајем велелепног Београда на води.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 9:52 pm

Pa tako sam ja postala graždanjka Šuljc (iz Nočnoj Dazor-Night Watch) na zs, pa me opet svi oslovljavaju dibukom :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Al'Eksandar » Tue Jan 22, 2019 10:15 pm

Ma dobro, neka ostane ovako za sada, a ako odlucim da menjam nekad javicu se Peci :)
Truman wrote: Мене тај ник више подсећа на Арапе, ваљда сам под утицајем велелепног Београда на води.
Pa da, kao neki arapski kralj/heroj :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Tue Jan 22, 2019 10:30 pm

Al'Eksandar wrote: Ma dobro, neka ostane ovako za sada, a ako odlucim da menjam nekad javicu se Peci
:handgestures-thumbup:

Peci ili meni, ko god da je trenutno slobodan. Mislim da sam provalila kako se to menja :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Truman » Wed Jan 23, 2019 1:25 am

Dybuk wrote: Pa tako sam ja postala graždanjka Šuljc (iz Nočnoj Dazor-Night Watch) na zs, pa me opet svi oslovljavaju dibukom :mrgreen:
У мом случају те ослављавам са дибук ( или дибучице кад ми се свиди нешто што напишеше ) јер ме мрзи да куцам две речи.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by Dybuk » Wed Jan 23, 2019 10:58 am

Ne smeta mi :romance-lovegoddess:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

poreklo vašeg forumskog imena

Post by ridiculus » Sat Nov 14, 2020 7:27 pm

Meni je bilo bitno da izaberem nadimak koji ću imati na duže vreme, nešto što će biti istovremeno prepoznatljivo i originalno. Imao sam još nekoliko u rezervi i čak sam ih i koristio na nekim mestima, kao što su Paradox NihilTM ili Risus Ante PortasTM, ali ridiculus je najjednostavnije. Kako mi je palo na pamet? Pa, gledao sam film Harry Potter i zatvorenik iz Askabana (treći po redu, i najbolji, režirao Cuaron) i tu deca imaju čas odbrane od mračnih veština i profesor ih upozna sa baukom, koji uzima oblike na osnovu najvećih strahova svojih žrtava, i otkrije im magičnu reč koja od strašnog pravi smešno: ridiculus! Tako mi je to ostalo u glavi, pa sam kasnije iskoristio za nik, jer dobro predstavlja mene. Ljudi me često vezuju za budizam, zbog interesovanja, ali moja najveća ljubav po pitanju religija ili "religija", učenja i filozofija je taoizam, a on se racionalnom umu čini kao apsurdan. A tu je onda bio i Česterton, Pajtonovci, i svašta nešto.

Sve ovo zapravo znači da smo Dybuk i ja ideološki protivnici! :D Horror vs Humor!

*žalim, još su zauzeti

Post Reply