Ideje za filmove

(opšte teme vezane za 7. umetnost)

Moderator: Dybuk

Post Reply
User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:01 pm

Imam podosta ideja za filmove, samo nisam iz te struke što bi se reklo tako da ništa od realizacije.

Evo recimo čitam priču o usamljenom geju na srpskom selu:
https://luftika.rs/deda-radovan-gej-srbija/
Od ovoga bi mogla da se napravi lepa priča, ali da bude klasična drama bez ikakvih eksplicitnih scena. U današnje vreme bi to dobro prošlo. Od detinjstva do starosti s tim što bi početna scena bila iz poznih godina na grobu njegovog pokojnog ljubavnika iz mladosti kog nikada nije preboleo.

Imam i druge neke ideja ali ajde da čujemo vas...kada biste imali rediteljsku palicu koje priče biste voleli da ispričate?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Ideje za filmove

Post by Peca » Mon Sep 26, 2022 10:21 pm

Jes pa da mi neko ukrade ideju i obogati se.

Ne bih da ti rušim sneška, ali priča o neshvaćenom geju u ruralnoj sredini je snimljena jedno milion puta, u svim mogućim varijantama i na svim jezicima. Na cinemax 1/2 ne prođe dan da ne puste bar jedan takav film.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:28 pm

Peca wrote: Ne bih da ti rušim sneška, ali priča o neshvaćenom geju u ruralnoj sredini je snimljena jedno milion puta, u svim mogućim varijantama i na svim jezicima. Na cinemax 1/2 ne prođe dan da ne puste bar jedan takav film.
Nisam imao pojma. Kod nas bi to svakako bilo nešto novo.

Evo još jedne ideje inspirisane istinitim događajem. Pre par meseci na početku Knez Mihajlove vidim nekog stranca obučen kao srednjovekovni trubadur kako mađija nešto ljudima. Dođem i ja na red i on mi kao otvori treće oko, produva auru itd. U jednom trenutku sam čak i nešto osetio, kao pritisak na šaci i na čelu. Na kraju 'seanse' mi je priznao da je mađioničar.
Eh sad, ja bih snimio film u nekom primorskom gradu gde studentkinja koja je inače skeptik dođe da provede raspust i na kaldrmi naleti tako na nekog egzotičnog maga (mogao bi biti južnoamerički šaman ili afrikanac isl). I ona kao skeptična, ništa ne veruje ali kako nastavi dalje u grad počnu čudne stvari da joj se dešavaju. Tipa predvidi da manijak na ćošku vreba neku devojčicu i spase je, pronađe usamljenoj baki izgubljenu mačku, spreči nekog da ne izvrši suicid, predvidi rezultat utakmica i pomogne nekom siromašku u dugovima da zaradi na kladionici itd itd, ima tu dosta prostora da se razvija scenario. I onda poslednja scena kako pri odlasku iz grada sretne opet tog maga i on joj kaže nešto tipa - to je samo magija, nemoj ozbiljno to da shvataš...a možda tu i ima nečega.
Last edited by Truman on Mon Sep 26, 2022 10:30 pm, edited 1 time in total.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:29 pm

Peca wrote: Jes pa da mi neko ukrade ideju i obogati se.
A niko ti neće ukrasti ideju, mi smo ovde svi pošteni. Vidiš da i ja verujem vama, pa otkrivam svoje. A u Holivudu bi mogao velike pare da zaradim.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:38 pm

A kad smo kod Holivuda imam jednu ideju za projekat gde bih upario Tom Kruza i Bred Pita ali to već neću da vam otkrivam jer biste mogli da se polakomite i napravite svetsku karijeru umesto mene!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ideje za filmove

Post by Dybuk » Mon Sep 26, 2022 10:47 pm

Haha, a vidi, Peca je u pravu :mrgreen:

Ajde Truki elaboriraj, nismo svi kreativci ili producenti sa ozbiljnim vezama u filmskoj industriji :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:50 pm

Šta da elaboriram - za Toma i Breda? Ne znam...nisam siguran da treba da vam verujem.

Evo i još jedne ideje inspirisane mojim poslom - momak radi u call-centru i rešava dosadne i banalne korisničke zahteve. U jednom trenutku dobije poziv od osobe kojoj treba pomoć. On pomisli da je u pitanje fix my VPN ali ne leži vraže...biva uvučen u špijunsku igru jer osoba pokušava da nekome prenese jako bitnu informaciju a njegov broj je slučajno ubo. Naš junak biva uvučen u špijunsku igru da bi i sam postao špijun...a možda je to sve samo njegova halucinacija kao recimo u Američkom psihu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:55 pm

A imam jednu ideju od koje može da se napravi horor film...ima veze s okultizmom i borbom dobra i zla a ubacio bih u priču i mixed race couple u Bosni.

Ali avaj, kao i svaki neshvaćeni genij imaću sudbu da moje ideje najverovatnije nikada neće isplivati na svetlo dana. :|
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Ideje za filmove

Post by Peca » Tue Sep 27, 2022 5:53 am

Trumane dok ne okačiš scenario za neki eroCki triler neću da diskutujem.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Tue Sep 27, 2022 7:12 pm

Peca wrote: Trumane dok ne okačiš scenario za neki eroCki triler neću da diskutujem.
To bi mi bilo najlakše da napišem...zato se nisam mnogo ni fokusirao. Ako ima neki producent da mu trebaju moje usluge nek mi se javi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ideje za filmove

Post by Dybuk » Tue Sep 27, 2022 7:29 pm

Truman wrote: Ako ima neki producent da mu trebaju moje usluge nek mi se javi.
Bolje to oglasi na sagiti, tamo se muvaju takvi tipovi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Tue Sep 27, 2022 8:03 pm

Dybuk wrote: Bolje to oglasi na sagiti, tamo se muvaju takvi tipovi.
Ne verujem. Sagita je propali forum.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Tue Aug 01, 2023 10:13 pm

Imam ideju da angažujem Kristofera Nolana da snimi biografski film o Ivi Andriću. Otvarajuća scena bi bio stari Andrić kako šeta Kalemegdanom a završna scena njegovo rano detinjstvo koje bih onda povezao sa njegovom smrću, išao bih dakle obrnuto linearno. Tokom tih epizoda ubacivao bih najpoznatije scene iz njegovih dela. Bio bi to sjajan film. Ima li neko sto milki da mi zajmi?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ideje za filmove

Post by Dybuk » Wed Aug 02, 2023 2:45 pm

Truman wrote:
Tue Aug 01, 2023 10:13 pm
Ima li neko sto milki da mi zajmi?
Mogu ti dati od 1 do 10 e :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Ideje za filmove

Post by Truba » Thu Aug 03, 2023 1:47 pm

I sta sam ja imao ideja
Sve su bile sranje

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Sun Aug 06, 2023 9:42 pm

Truba wrote: Sve su bile sranje
Moje ideje nisu sranje, ali džaba kad nemam para. Univerzum se zaverio protiv mene, loši ljudi bi hteli da me sputaju da ne bih bio uspešniji od njih, nemam sreće jer sam iz Srbije, horoskop mi nije naklonjen ovih par decenija života...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Sat Dec 02, 2023 1:50 am

Pala mi je jedna ideja za urnebesnu komediju, ostaviću ovde detalje za jednom kad se stvore uslovi:
- Majami
- srpski sveštenik koji diluje kokain
- mladi afroamerički policajac koji dobija prvi slučaj
- gugla Serbia World War I da nauči o srpskoj istoriji, infiltrira se u zajednicu i priča u crkvi da mu je predak došao iz Srbije
- tri pomoćnika sveštenika (dva loša, jedan dobar)
- mnogobrojni pripadnici srpske zajednice koji posećuju crkvu
- mlada lepa srpkinja s kojom policajac mora da se zbliži da bi došao do bitnih informacija
- njen ozbiljni otac koji čita Politiku
- njen brother from another mother koji mu daje da proba rakiju
- krupan srbin opasnog izgleda koji mu nakon hapšenja pokvarenih sveštenika steže ruku i grli ga
- na kraju i pored toga što se otkrije da je pandur ostane sa srpkinjom i dobiju dečicu koju vode u crkvu kod onog dobrog pomoćnika sveštenika koji je sad postao glavni sveštenik srpske crkve u majamiju

neka ovo stoji da ne zaboravim, kad steknem pare pravim film
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Fri Jan 12, 2024 11:20 pm

Gledajući filmove Jet Lija došao sam na ideju za film o borilačkom turniru koji bi se održao u Beogradu.
ključne reči:
afroamerički borac koji ne može da nastupa na turnirima u USA jer se zamerio moćnicima zbog čega dolazi u SRB
divlji taksista na beo aerodromu sa kojim ima instruktivan razgovor
AI koja se koristi pri treningu i koja ga čini borcem bez mane
afrička studentkinja koju upoznaje i koja mu pomaže da dođe do trenažera
borci iz regiona i glavni favorit iz Kine
prolazak našeg heroja u finale gde gubi tako što sudija dosudi ilegalan udarac jer je primio pare
tešenje nakon meča uz objašnjenje da to nije takmičenje već biznis
poslednja scena u taksiju gde borac odlučuje da ostane u beogradu jer je dobio adresu od afričke studentkinje, uz to ide po(r)uka o pokvarenom svetu od koga se ne može pobeći ali se može biti s osobom kojoj je stalo do nas

za film bi mi trebalo oko 5M, ne više. Ako neko ima nek se javi. Biće veliki hit.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Ideje za filmove

Post by Truman » Sun Apr 14, 2024 8:48 pm

https://www.facebook.com/photo/?fbid=71 ... 1721992691

Čitam ovu priču o baba Anujki i razmišljam kako bi dobar film mogao da se napravi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Ideje za filmove

Post by Dybuk » Tue Apr 16, 2024 2:33 pm

Bravo baba :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply