Tema za razmišljanje: različita životna doba istog lika

(opšte teme vezane za 7. umetnost)

Moderator: Dybuk

Post Reply
ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tema za razmišljanje: različita životna doba istog lika

Post by ridiculus » Wed Dec 02, 2020 9:53 pm

... i kako to rešiti na filmu (ili televiziji).

Znate, dok sam gledao Banshee, nekoliko puta sam naleteo na Ivanu Milićević i Anthony-ja Starra kako igraju 15 godina mlađe verzije samih sebe, samo uz minimalne promene u šminkanju i nešto veće u frizuri ili boji kose. Neki gledaoci su to ocenili kao neuverljivo, i taj stav je skroz validan, ali problem je što mi je i drugo rešenje skroz neuverljivo. Ne uvek, ali vrlo često.

Rekao sam da neću pričati o Counterpartu dok ne završim sezonu (i time seriju), ali samo ću primetiti da je 6. epizoda, Twin Cities, bila odlična. Ali jedna stvar me je kopkala. Jedan od glavnih ženskih likova iz druge sezone se pojavljuje u 30 godina mlađoj varijanti, i ne vidim sličnost. Christiane Paul je jedna od najlepših žena nemačkog filma i video sam kako je izgledala pre barem 20 godina. Ništa nalik onoj tinejdžerki koju gledamo u seriji kao mlađu verziju istog lika.

Postoji i treća varijanta, najbolja od svih, ali ona je vrlo limitirana u mogućnostima primene. Glumci vremenom rastu i menjaju se i to se odslikava na ulozi. Kao u Igri prestola ili filmovima o Harry-ju Potteru. Mada i tu može da dođe do neplaniranih promena, pa da lik ispadne potpuno drugačiji od vizije koju su producenti i pisci imali za njega. Primer bi bio Bran Stark u pomenutoj Igri prestola.

Mišljenja? Ideje?

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tema za razmišljanje: različita životna doba istog lika

Post by Dybuk » Wed Dec 02, 2020 9:56 pm

Za prvo javljanje, samo da se ne radi sa de-aging tehnologijom koju je koristio Skorseze u Ircu jer izgleda blesavo.

Ili neki filteri, ili mlađi tj stariji glumci i glumice koji se međusobno liče, bar po tipu.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tema za razmišljanje: različita životna doba istog lika

Post by ridiculus » Sun Dec 13, 2020 4:58 pm

Rufus Sewell strašno liči na Iana McShane-a; mogao bi da igra mlađu verziju istog lika.

Takođe, Dominique McElligott i Lena Headey izgledaju slično, ali kod njih razlika u godinama nije prevelika (13), a po izgledu se ne bi reklo ni toliko, pa ne bi imalo svrhe odabrati obe za istu ulogu.

Post Reply