GLASANJE (1) Sector vs Miske

Moderator: Dybuk

Post Reply
User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 1:15 pm

Veteranu Drafta Sectoru je ovo 2. polufinale do sad, videćemo da li će ponoviti plasman iz Monster Drafta. Izazivač u ovom meču - novajlija Miske. Neka bolji pobedi, glasajte!


Sector

1. The Devil's Backbone (2001)
2. Incendies (2010)

vs

Miske

1. Event Horizon (1997)
2. The Name of the Rose (1986)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Al'Eksandar » Fri May 01, 2020 2:33 pm

Bolje sam ocenio Sektorovu listu, pa moj glas ide njemu.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Beonegro » Fri May 01, 2020 2:37 pm

Miske (Miške?) ipak ima Event Horizon među predlozima.
Što bi se reklo terminologijom sporckih komentatora, sumrak favorita :mrgreen:

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Al'Eksandar » Fri May 01, 2020 3:27 pm

Meni se Event Horizon ni na drugo gledanje nije naročito svideo. Dobar je produkcioni dizajn i gore, sa vrhuncem u sceni koju nazivaju "blood orgy". Ali film je megacheesy, a mislim da to nije bila namera reditelja. Meni je bio umereno cringey, iako je svakako interesantniji od gomile generičkih horor uradaka koje besomučno štancuju.

Slično mišljenje imam inače i o Shutter-u. Iako mi taj film nije bio cringey niti je približno toliko cheesy, bio mi je dosadnjikav, iako poštujem odlične "sečke" i dizajn duha. Možda ne volim horor dovoljno da bi me provozao kako treba čisto na talasu takvih žanrovskih aduta...

Da prokomentarišem i Incendies. Dobar film, ali zašto ovakva realistička drama o užasima rata mora da poprimi obrise grčke tragedije? Zato što je Deni Vilnev pretenciozni pozer. :violin: Ali ajde, Incendies ima dovoljno kvaliteta za 7.5 od mene, Devil's Backbone volim, Sektor pobeđuje :D

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by NGboo » Fri May 01, 2020 3:53 pm

Glas za Sectora. :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 4:04 pm

Iako volim Event horizon, koji je jači horor od Devil's Backbonea, my man Sector dobija i moj glas. Ipak sam bolje ocenila njegovu listu.
Mada je Miske napravio jako dobar rezultat, nema šta :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 6:49 pm

Al'Eksandar wrote: Slično mišljenje imam inače i o Shutter-u. Iako mi taj film nije bio cringey niti je približno toliko cheesy, bio mi je dosadnjikav, iako poštujem odlične "sečke" i dizajn duha. Možda ne volim horor dovoljno da bi me provozao kako treba čisto na talasu takvih žanrovskih aduta...
Treba malo voleti i taj stejpl vendžful duha sa dugom crnom kosom kojeg su Azijati izeksploatisali do bola. :D
Međutim, Shutter je zaista jedan od retkih filmova koji su me - ne mogu reći uplašili - ali dobro protresli. I mislim da je uz trzalice koje gledaoca drže na ivici sofe ideja o clingy duhu fantastična na više nivoa, u odnosu na priču. Nekako ni pre, ni posle, nisam videla baš to rešenje, strahovito efektno i simbolično.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Al'Eksandar » Fri May 01, 2020 7:30 pm

Hmm, jedino što mi pada na pamet je da je duh simboličko otelotvorenje njegove prošlosti, to jest osećaja krivice i griže savesti. Nisam razmišljao o tome do sada, meni je smetao sam površinski sloj, sa krajnje svedenim i dosadnim likovima. A ideja o duhu koji se pojavljuje na slikama nije ništa novo (mada sad ne mogu da se setim nijednog filma pored ovog gde sam to video...ti bi vrv mogla :)).

Ovaj nivo simbolike koji uočavam nije naročito efektan, bar meni, možda upravo zbog toga što mi lik kome se to dešava nije bio upečatljiv...ali elaboriraj ostale nivoe, if you will :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 7:42 pm

► Show Spoiler
Priznajem da ima dosadnjikavih delova, uglavnom dramskih, film deluje pomalo niskobudžetan pa ni glumci nisu vrh - ne da bih znala koji Thai glumci jesu vrh :lol:
Ali sve ono što je horor u filmu, urađeno je odlično.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by ex pistol » Fri May 01, 2020 7:48 pm

Sectoru glas, za dlaku.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 7:50 pm

E pa, može se reći da je Sector glatko prošao u finale :D

Videćemo koga će tamo dočekati iz meča između ex pistola i NGboo-a! :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

GLASANJE (1) Sector vs Miske

Post by Al'Eksandar » Fri May 01, 2020 8:23 pm

Dybuk wrote: Ali sve ono što je horor u filmu, urađeno je odlično.
S tim se definitivno slažem. I ovo iz spojlera jeste kul. Samo da likovi nisu bili ovoliko generički - znači potpuno su lišeni 'ličnosti', šarma, praktično kartonski likovi kojima se dešavaju strašne stvari - i verujem da bi mi se film mnogo više svideo. Pritom, mislim i da su drugari glavnog lika traljavo integrisani u priču, posebno onaj glavni među njima, koji i ne deluje toliko dosadno...ali se baš minimalno pojavljuje u filmu.

Post Reply