K Draft: utisci o filmovima

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 8:31 pm

Odličan, search izbacuje nekoliko postova, možda si komentarisao i na drugom mestu :D
search.php?keywords=Heavy+trip&terms=al ... mit=Search
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Sat Apr 11, 2020 8:36 pm

To je to znaci, tvoja preporuka. :mrgreen:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: K Draft: utisci o filmovima

Post by Peca » Sat Apr 11, 2020 8:42 pm

Odličan je heavy trip, daju ga često na kablovskoj.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Sat Apr 11, 2020 9:53 pm

Dybuk wrote: Meni su najbolje scene u pabu
Da, tu je napetost na nivou, odličan uvod. Love interest - ok, a snova moram priznati da se ne sećam. :mrgreen: Ali što kažeš, ostao je utisak klase.


Dark Shadows, izvrsna prva polovina, druga nedovoljno promišljena, kao da autori nisu bili načisto čime će se baviti njihov film. Prvo je tu priča o porodičnim vrednostima, pa onda odnos Barnabasa i lika Eve Grin dolazi u centar pažnje. Nemam ništa protiv što je Eva Grin u centru pažnje, ali njen lik je sveden na karikaturu, tako da autori tu, po meni, nisu uspeli da poentiraju. Ostali karakteri su relativno tanki i nedovoljno iskorišćeni. Dosta neusredsređen film, a rekao bih i da ima problema sa ritmom.

To je šteta, jer je ujedno i vrlo zabavan, u celini gledano. Za moj ukus, lokacije su savršene, i gotske i gradić, kao i jesenja priroda koja ga okružuje. Voleo bih da se penzionišem jednog dana u nekom onakvom priobalnom mestašcu. :D Nekoliko prelepih kadrova i super soundtrack. Dobre fore, duhovit film, i Džoni Dep mi je bio vrlo simpatičan u ovoj ulozi. Omiljena scena, kad dramatično recituje stihove besmrtnog klasika The Joker :lol: Star-power glumačke postave doprinosi pozitivnom utisku.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 9:59 pm

Alice Cooper - the ugliest woman I've ever seen - win :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Sat Apr 11, 2020 10:00 pm

Hahah, da, i to je odlično :lol:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sun Apr 12, 2020 9:59 am

The Name of the Rose (1986) lep film epohe na dramatičnoj lokaciji koja je lik za sebe i dobra misterija, mada malo razvučen. Likovi su tako šareni i friki da film obiluje tzv. crvenim haringama.
Vidi se da iza ekranizacije stoji ozbiljan literarni predložak, dijalozi, motiv zločina i tužne završne reči uz velikog, predivnog Konerija filmu daju dubinu. Slejter ravan bio i ostao.
Ne prave više ovakve filmove, iako sam se zapitala kako to da nije dobio rimejk.
Sada vidim da postoji istoimena serija iz 2019.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Sun Apr 12, 2020 6:17 pm

Dobar je Ruza, davno sam ga gledao, prvi utisak je bio sjajan.

Danas reprizao Out of Sight. Dobar film, Djeni jos bolja. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sun Apr 12, 2020 6:20 pm

Od Ruže se sećam samo zadnje scene, znači da ima sto godina od kad sam gledala.

Out of Sight moram da gledam, raduje me prvi info :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Beonegro » Mon Apr 13, 2020 12:22 pm

Devil's backbone je jedan od najboljih filmova koje sam pogledao u poslednjih 2-3 godine. Del Torrov olckul film making stvarno razvaljuje. Uprkos tome što zaplet nije ni najoriginalniji ni najzajebaniji u istoriji filma, sva funkcioniše kao sat.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by ex pistol » Mon Apr 13, 2020 10:22 pm

U ustima ludila
Sunce me probudilooo a u ustima ludilo... opasna hororčina, da su se više pojavljivali demogorgoni sanjao bi ih noćima kao nekada Taška Načića. 7.5

Brejnded
Posle ozbiljnog horora ovaj neozbiljni mi nije bio baš toliko simpatičan kao prvi put kad ga pogledah ali dovoljno otkačen da se isprati uz blagi smešak do kraja. 6.5

Dark šedouz
Apsolutno bih prepisao utiske kolege Al'eksa uz dodatak da delo sa Evom Grin od mene nikad neće dobiti manju ocenu od 7.

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Wed Apr 15, 2020 7:50 pm

Dark Shadows

Dobra recenzija iako mi je borba sa vjesticom bila malko braindedovska. :D

Slazem se sa prethodnim utiscima da je 1/2 filma bila dosta bolja ali mi je cjelokupan utisak pozitivan. Inace steta sto nema vise kvalitetnih filmova sa vampirima.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Thu Apr 16, 2020 9:18 pm

Sa Out of Sight završavam premijere na ovom Draftu.
Mislim da su imena iza i u filmu veća od samog filma, ima tu bravurica ali i nekakve nepovezanosti i slabe motivacije - ili ja nisam bila posebno raspoložena za ovakav film.
Kako god bilo, film je sasvim solidan bez obzira na moju gledalačku indisponiranost - mada je Soderberg imao svetlijih momenata, ukupno gledano.
Iznenadih se koliko su svi mladi (duh), mada su 90te smrt za stil, što je posebno vidno kod žena, pa su meni JLo kasnija izdanja dosta bolja. Ne i glumačka, da se razumemo :mrgreen:
Džordž Kluni te jedno te isto, set mimika i ni makac 30 godina, ponegde je to radilo posao naravno, i imao je finih izdanja. Zapravo su sporedni glumci i zvezde koje dobiše po minut-dva mnogo bolji od protagonista. Kad ti se može da ubaciš Majkla Kitona i SLDž na 2 minuta :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by NGboo » Thu Apr 16, 2020 10:45 pm

The Name of the Rose je prelepo uslikan film raskošne produkcije zahvaljujući kojoj gledalac ima osećaj da se zaista nalazi u srednjem veku, okružen likovima izobličenim sujeverjem. (Ogroman plus dobija ešerovska lavirint-bibliteka!) Međutim, scenario deluje rasejano, a režija je bez fokusa, tako da ni likovi ni priča/misterija nisu dovoljno zanimljivi da bi držali pažnju 2 sata... A i onaj izraz lica iznenađenog teleta koji Kristijan Slejter nosi sve vreme postaje iritirajuć kako film napreduje. Nisam potpuno razočaran, zahvaljujući gorenavedenom, ali nisam ni oduševljen.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Fri Apr 17, 2020 12:18 pm

NG, pa da, to su i neke moje intimne zamerke, sve što si pohvalio takođe stoji, biblioteka definitivno hajlajt. I Koneri :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Fri Apr 17, 2020 12:26 pm

Dybuk wrote: Mislim da su imena iza i u filmu veća od samog filma, ima tu bravurica ali i nekakve nepovezanosti i slabe motivacije - ili ja nisam bila posebno raspoložena za ovakav film.
Eh, sry što sam te smorio sa ovim filmom :/ Meni je Out of Sight super film, smatram da je remek-delo u okviru svog žanra (po meni, postupci likova su dobro motivisani), pa reko' neće teško da vam padne...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Fri Apr 17, 2020 12:29 pm

Nisi me smorio! Uopšte, i ja smatram da je dobar film, mada ni primaći Petparačkim pričama s kojima ga videh neki na imdb upoređuju.
Nekako su mi akcije bile disjointed, te tamo te ovamo, napred nazad, to je sve.
Na ovom Draftu mi nijedan film nije loš niti naporan za gledanje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Fri Apr 17, 2020 1:09 pm

Dobro onda :D

I meni je Pulp Fiction bolji, draži i interesantniji film, i svakako je dosta drugačiji (ako izuzmemo crime tematiku i humor). Ali, lično, ni Out of Sight nije daleko, s tim što tu dolazi do izražaja moja generalna ljubav prema krimićima.

Out of Sight je definitivno mnogo bliži klasičnom mainstreamu, kome Soderberg dodaje umetnički touch. Njegova režija je megastylish, na način koji se meni izuzetno dopada (veliki sam fan i njegovog Ocean's Eleven, iako je realno glup film, ali me takođe fascinira stilom). Likovi u Out of Sight su interesantniji i, po meni, mnogo životniji od tipičnih likova iz krimića; film je zasnovan na romanu Elmora Lenarda, koji je izgledao pisao izvrsne dijaloge i gradio ubedljive karaktere. Prema njegovom romanu je takođe snimljen Jackie Brown, recimo.

No, slažem se da je film objektivno dobar, nije sad neka vrhunska umetnost, ali odiše nečim što meni izuzetno prija, kako u scenariju tako i u realizaciji. Ne bih sad analizirao šta je to tačno, recimo da ima neki X-faktor :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Fri Apr 17, 2020 1:36 pm

Ocean's Eleven već jako gotivim, definitivno su neki x-faktori koji iskomuniciraju sa gledaocem (ili ne) u pitanju.

Ne znam jesi li gledao njegov Side Effects, vrlo dobar.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Fri Apr 17, 2020 1:52 pm

Meni je ostao jos Tintin da pogledam.

Mada razmisljam da repriziram i Event Horizon. Mozda iz drugog pokusaja sve shvatim. :D

Post Reply