Anime

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Anime

Post by NGboo » Fri Jul 30, 2021 10:33 am

Peca wrote: He Man pokid'o što se mene tiče.
Takoe! :clap:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Fri Jul 30, 2021 11:11 am

Jesi li pogledao ili se unapred raduješ?


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Anime

Post by NGboo » Fri Jul 30, 2021 11:22 am

Peca wrote: Jesi li pogledao ili se unapred raduješ?
Pogledao, i to 2 puta. :D Sviđa mi se "subverzija" koji su izveli, i jedva čekam da vidim narednih 5 epizoda.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Fri Jul 30, 2021 11:40 am

Isto. Ali biću razočaran ako se ispostavi da su sumnje razjarenih mužjaka opravdane...
[spoiler]He-Man je mrtav, Teela je novi He-Man[/spoiler]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Fri Jul 30, 2021 2:18 pm

Dybuk wrote:Ja imam mooć :mrgreen:
Ne bih sad to gledala da mi plate, neka ga u sećanju
Mislim da su se uglavnom dečaci ložili na "masterse", tako da, razumem...donekle

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Anime

Post by Dybuk » Wed Aug 25, 2021 12:22 pm

The.Witcher.Nightmare.of.the.Wolf.2021.720p.NF.WEBRip.800MB.x264-GalaxyRG

https://www.imdb.com/title/tt11657662/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Anime

Post by NGboo » Fri Aug 27, 2021 9:30 am

Dybuk wrote: The.Witcher.Nightmare.of.the.Wolf.2021.720p.NF.WEBRip.800MB.x264-GalaxyRG

https://www.imdb.com/title/tt11657662/
Odličan! Za ljubitelje mračnih fantazija, pa donekle i horora, must-see!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Anime

Post by Dybuk » Fri Aug 27, 2021 12:41 pm

E, drago mi je! :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Anime

Post by ridiculus » Sat Sep 11, 2021 12:04 pm

NGboo wrote: Odličan! Za ljubitelje mračnih fantazija, pa donekle i horora, must-see!
Šta te je ovde oduševilo? Meni je taj film skroz prosečan. A fan sam žanra, ne mož' se reći da "nije za mene".

Na dva bitna fronta ovo je potpuno bezlično: fantastika i akcija. Nije izuzetak: Castlevania takođe u mnogim svojim delovima ima obeshrabrujuću akciju. Ne glavna borba sa Draculom (sezona 2) - to je još i bilo relativno dobro - već pod ovim mislim na borbe iz sezone 3, koje su mi veoma nalik na ove iz Witchera u svojoj neumerenosti ali i koreografski. Likovi maltene lete nesputano, i protagonisti pobeđuju zato što. Nema nikakve logike, nikakvog razvoja, nikakve eskalacije, a zapravo nema ni prave pretnje. Tu i tamo prijateljske snage ginu, ali samo zato što bi bilo glupo da u takvoj priči nema žrtava.

Pokušavam da razlučim zašto većina modernih animacija pada na tom planu. Naravno, pravi odgovor je "zato što se publici to sviđa", ali gađam dublje. Uticaj video-igara? Mali Đokica pobeđuje 50 divova, često u nizu? Što veći to bolje, iako je njihova veličina zapravo bezvredna, osim simbolički - eto kako su prepreke VELIKE. Ako je tako, igre su nas mnogo razmazile, ali MNOGO. Biti igrač i biti posmatrač su dve potpuno različite stvari. Uticaj mangi? Onih šonen tipa? Toriyama je napravio Dragon Ball još pre nego što su borilačke igre postale previše ekspresivne u tom smislu. Ali postoje i šonen (=dečije) mange koje imaju inteligentne i promišljene borbe, gde čitalac shvati zašto i kako, nije sve u naizmeničnom besciljnom udaranju dok se ne dostigne vremenski i narativni limit, a onda jedna strana prosto pobedi.

Verovatno je tačan odgovor oba zajedno.

Problem ne bi postojao, ili bar bio bitan, da te serije i filmovi ne pretenduju na spektakularnuTM akciju.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Anime

Post by NGboo » Sat Sep 11, 2021 6:27 pm

ridiculus wrote: Šta te je ovde oduševilo?
Prosto rečeno, bio sam raspoložen za mračnu akcionu fantaziju koja ne pretenduje da bude ništa više od mračne akcione fantazije. :D

(In other news, dopao mi se i Mortal Kombat: Battle of the Realms, šteta samo što nije trajao duže da likovi malo prodišu od silnih fatalitija... :lol:)

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Sat Sep 11, 2021 6:39 pm

Počeo sam MK ali su me prekinula deca pa sam ostavio za drugi put. Onako na prvu loptu, više mi se dopao Scorpion's revenge.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Anime

Post by ridiculus » Sat Sep 11, 2021 7:43 pm

NGboo wrote: Prosto rečeno, bio sam raspoložen za mračnu akcionu fantaziju koja ne pretenduje da bude ništa više od mračne akcione fantazije.
Nije to loša serija, nema nekih većih propusta, rupa, rana, ili napada šizofrenije, ali meni smeta upravo to što je akcija bučna a u stvarnosti nebitna, a fantazija neinspirativna. Sa Castlevanijom sam takođe imao problema, ali Castlevania izgleda daleko bolje i ima bolju (glasovnu) glumu.

User avatar
pushinskzy
Posts: 13
Joined: Wed Sep 22, 2021 4:21 pm

Anime

Post by pushinskzy » Wed Sep 22, 2021 4:45 pm

cat soup

interesantan crtic o macama

http://www.youtube.com/watch?v=XlLBX4EI ... o%27sWorld

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Sat Sep 02, 2023 7:02 pm

Pogledao sam posle jedno 20 godina Ghost in the Shell (1995), trenutno je u HBO katalogu. Ne bih rekao da sam reprizirao jer nemam nikakva sećanja na film. Šteta što nije malo duži, dosta je konfuzna radnja, morao sam da čitam po netu da bih skontao ko šta gde kako. Iako su scenario i svet razrađeni do detalja, previše je sve kompresovano, mogao je komotno 2.5h trajati. Čista petica, borbu sa pauk-tenkom sam premotavao nekoliko puta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Anime

Post by Peca » Tue Nov 28, 2023 5:30 pm

Privodim kraju Netflixov Blue Eye Samurai. Mogao bih naći mana, uglavnom na račun scenarija koji je na momente previše "gejmerski", u smislu da serija podseća na gledanje kako neko igra video igru. Ali uglavnom je sve jako dobro, priča, likovi, tehnikalije pogotovo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply