Dokumentarci

Moderator: Al'Eksandar

Post Reply
User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Feb 20, 2020 10:26 pm

Vidiš, ja se ne sećam tog dela sa detetom i heroinom, mora da sam potisnula. Monstruozno.
S druge strane, bez namere da opravdavam takav bezuman čin, reče mi jedan čoek (inače iz lekarske struke) da zavisniku od heroina možeš da pobiješ porodicu pred očima, neće trepnuti. Ali znam da su sjebali tog dečka, Alan Delon mu je otac beše...

Peco, pevačica iz Velvet Underground-a, Vorholova muza itd itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Thu Feb 20, 2020 10:28 pm

Evo sad sam malo po wiki tražio, tamo piše da je stvarno davala sinu. Prvi put čujem da je iko ikad to radio. Nisam u fazonu "ubi narkomana lopatom po guzici u crnoj reci", ali ovo je stvarno za lopatu i to u vugla. Čujem od mlađih naraštaja da heroin polako ali sigurno nestaje, uglavnom svi šibaju bele praškove, što je dobro (msm u smislu ako već mora nešto nacija da troši jel). Nema bre ništa gore od heroina.

Ovo je ozbiljan off evo neću više, iznervirao se bezveze.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Feb 20, 2020 10:31 pm

Nije off, sasvim je legitiman komentar. Razgovaramo o stvarnim ljudima, pa gde nas to odvede.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Dokumentarci

Post by Al'Eksandar » Thu Feb 20, 2020 10:58 pm

Da, Delon mu je otac, koji ga nije želeo. Malo su to konfuzno predstavili u filmu, pa nisam najbolje pohvatao timeline događaja, ali u jednom trenutku, nakon potucanja sa Niko, Ari (sin) se vratio da živi kod Delonovih roditelja, koji im je uputio ultimatim - ili on ili Ari. Srećom, oni su izabrali Arija. Interesantno je da odrasli Ari, koji se pojavljuje u filmu, veliča svoju majku i čak se odriče svog prezimena i uzima majčino, u fazonu "ovi su bezveze, ona je umetnica". Takođe sam saznao iz filma da je Ari zbog heroina proveo tri nedelje u komi. Majka ga je posetila i snimila je rentgenske zvuke (or smtn) kako bi ih upotrebila u svojoj muzici. :roll:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Feb 20, 2020 11:16 pm

Ze Germans...
Nemojte se, deco, spanđavati sa umetnicima. Naravoučenije.
Ja ih se klonim ko đavo krsta :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Dokumentarci

Post by ex pistol » Sun May 24, 2020 9:51 pm

Dybuk wrote: Gleda mi se 'Tusta'

Nadam se da neće proći 5 godina pre nego što ga izbace na jutjub npr.
Nema Tuste još uvek niđe?

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Dokumentarci

Post by ex pistol » Sat May 30, 2020 9:58 pm

Kako je zavladala suša velika, okrenuh se dokumentarcima koje sam nezasluženo zapostavio. Tako da sastavih nešto za gledanje, nešto sa ove teme a đavolami i od nepresušnog izvora Sina božijeg Abraxasa.

No prvo ću dovršiti dokumentarne serije koje paralelno gledam:
The last dance je do jaja, znači basketica, znači Džordan psiho i sve ostalo, obavezno za svakoga ko je pogledao dve utakmice u životu.
Tiger king je neopisivo lu-di-lo. A tek sam na pola. Kakvi frikovi, kakav miks, što bi rekli klinci top topova Topčagić Nada.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Sat May 30, 2020 10:28 pm

Pogledah ja Tiger King odavno, pitala sam se kad će neko primijetiti seriju :mrgreen:

Kad si kod toga, The Keepers je jako dobra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Dokumentarci

Post by ex pistol » Tue Aug 18, 2020 10:37 pm

Beastie Boys story (2020)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Aug 27, 2020 8:25 pm

Kakva početnička greška, nemamo temu horor dokumentaraca :?

Elem, ima par meseci kako sam skinula Cursed Films, radi se o petodelnom serijalu koji pokriva događaje na setovima i "kletvu" nekoliko poznatih filmova; The Exorcist, Poltergeist, The Omen...pa eto, ako vas tematika zanima, navalite.
Za sad sam pogledala 1. ep koja se bavi Exorcistom, ok je, ništa posebno novo, ali se vredi podsetiti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Dokumentarci

Post by Beonegro » Fri Aug 28, 2020 7:38 am

ex pistol wrote: Beastie Boys story (2020)
U, ovo moram da pogledam :handgestures-thumbupright:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Sun Aug 30, 2020 11:02 am

Pogledala sam Cursed films u celosti, The Omen i Twilight Zone: The movie Landisa su ostavili najjači utisak.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vic_Morrow#Death
Jezivo. Ne mogu iz nekoliko sekundi klipa da dam poštenu procenu ali Džon Landis nije delovao previše skrhano zbog užasne smrti Vik Moroa i dvoje dece na setu.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Sun Aug 30, 2020 11:18 am

Pogledao sam dokumentarac o Muhamedu as :violin:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Tue Sep 29, 2020 4:18 pm

The Social Dilemma dobra Netflixova doku/drama o tamnoj strani interneta i društvenih mreža naročito, prezentovana od strane tech vizarda iz Silikonske doline koji su ostali bez iluzija i smatraju da su stvorili čudovište koje utiče na svet, svetske vlade, zdravlje korisnika, posebno dece itd itd.

Ovo je doslovno dokumentarni brat blizanac poljskog filma Hejter, u smislu da opisuje i predviđa opasnosti političke propagande i socijalnih eksperimenata koje društvene mreže tj njihovi poslodavci (kompanije koje uvaljuju ljudima razne proizvode kroz ciljane reklame) sprovode nad korisnicima. Vredi pogledati.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Tue Oct 06, 2020 10:00 am

David.Attenborough.A.Life.on.Our.Planet.2020.720p.NF.WEBRip.800MB...

https://www.imdb.com/title/tt11989890/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Oct 08, 2020 5:47 pm

https://youtu.be/He3IJJhFy-I

Dosta impresivno urađen dokumentarac o (sad valjda Z?) generaciji, odrastanju uz društvene mreže i razne aplikacije. Nisam sigurna da je ovako svuda u razvijenom svetu - bar se nadam (!?) ali jeste u Americi. Neke stvari su baš strašne, posebno deo o dejtingu tinejdžera i naravno onlajn predatorima i bulingu. Neki jako logični i pametni zaključci zašto je to tako, kroz poređenje iskustava više generacija.

Znam da delujem kao "OK boomer" sa ovom temom, ali zaista vredi pogledati. Ono, neke stvari su mi stvarno totalni šok.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Dokumentarci

Post by Truman » Wed Jan 20, 2021 10:32 pm

I Know What I Saw (2009)
https://www.imdb.com/title/tt1579236/
Iako ne gledam dokumentarce tematika NLO-ova me zanima od kada znam za sebe. Ovaj film sadrži svedočenja raznih "glavonja" koji su videli stvari koje je teško objasniti. Da li sam nakon toga postao vernik? Ne, ali daje neku širu sliku.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Thu Feb 11, 2021 8:43 pm

Night Stalker (Netflix) - 4 epizode (45min) o nekom latinosu koji je u naletu potpunog ludila upadao ljudima u kuće, ubijao ih, silovao decu, i svašta još, LA 80tih godina. Poenta je bila u tome da nisu mogli da ga lociraju i uhvate, jer LA. Inače, relativno mlad čovek, potpuno poremećen, zavisnik, trulih zuba, smrdljiv, obožavaoc satane iz hispano geta koga je tata vezivao za krst na groblju a rođak na njegove oči ubio ženu itd itd, ono, all in one package, velkom tu Amerika. Nije loš, solidno izrežiran i drži pažnju, a ni ne traje dugo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Feb 11, 2021 9:08 pm

E znam za tog Night Stalkera. Malo sam zapostavila true crime, mogla bih da pogledam :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Thu Feb 18, 2021 4:20 pm

Pogledala sam Night Stalker-a na Netflixu. Isti utisak kao Peca, kratko, jasno, dobro režirano i montirano.
Ramirez mi nikad nije bio "interesantan" kao serijski ubica, ali kad se aktivnost ovako posloži na gomilu, postaje jasno da je tip bio opasan ludak, zaista noćna mora.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply