Dokumentarci

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Dokumentarci

Post by Peca » Tue Dec 28, 2021 8:02 am

Life of crime 1984-2020 (HBO)

Bajata tema ali fantastičan film. Režiser je počeo da snima 1984, pa onda nastavio 2000, odustao, da bi ga jedan od 3 lika koje film prati pozvao(la) 2019 da dođe i ponese kameru. Na kraju je on sve to spakovao u 2 sata i isporučio jednu sirovu, autentičnu i vrlo tužnu priču o heroinu i uličnom kriminalu u Njuarku, Nju Džerzi. Koliko god da svi znamo da je pajdo big no no, i uvek kažemo "ko ih jebe, tako sam i ja mogao pa nisam", opet je sve to drugačije kad se pogleda ovako nešto, kad se uđe u domove i život tih jadnika. Posebnu draž i kvalitet daje taj timeline od 36 godina, jer se vidi mentalno i fizičko propadanje likova koji "moraju da se skinu". Preporuka kome nisu gadne igle, leševi, prostitucija i prljavština.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Tue Dec 28, 2021 1:59 pm

Skidam, pa ćemo da vidimo
Peca wrote: Koliko god da svi znamo da je pajdo big no no, i uvek kažemo "ko ih jebe, tako sam i ja mogao pa nisam", opet je sve to drugačije kad se pogleda ovako nešto, kad se uđe u domove i život tih jadnika.
Apsolutno, najlakše je a priori osuđivati.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Tue Dec 28, 2021 11:11 pm

Ne znam vala...ja sam u nekom drugom skupu...ne znam nikog da se drogirao...sad evo ne znam odakle to nabaviti...nikad nisam bio u tome niti iko moj
Pogledao sam trejler...to je za mene polusvijet
Ne zamaram se drogaljima

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 12:18 am

Ne znam ni ja. To ne znači da nemam nikakvu empatiju prema toj bolesti zavisnosti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Dokumentarci

Post by Peca » Wed Dec 29, 2021 6:38 am

Ne poznajete ni jednu jedinu osobu na svetu koja je ili je bila zavisna od teških droga? Ajde Truba, on živi u nekoj paralelnoj dimenziji i za njega uvek važe neka specijalna pravila, ali Dybuk, odrastala devedesetih i dvehiljaditih u BG, WTF???
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Wed Dec 29, 2021 10:07 am

Ne znam sta nije jasno
Osnovnu sam na selu zavrsio u izbjeglistvu
Gimnaziju katolicku u poracu nismo imali za kruha
Fakultet isto tako
Droga je postala rasirena kad smo vec odrasli
A i iskreno ne volim trosit pare na gluposti

Ajd nam prepricaj sukus price
Sto su poceli i kako su zavrsili

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Wed Dec 29, 2021 10:10 am

Znam po pricama da je sin od nekoga drogalj
Ali ne znam ni oca ni njega niti sam ih ikad upoznao :mrgreen:
Postoje razliciti skupovi
U mom skupu toga nikad nije bilo
Moje su kolege iz razreda doktori inzenjeri
A faksa novinari drzavni sluzbenici i obiteljski ljudi...niko nije na dnu
Ne znam nijednog klosara
:mrgreen: najblizi klosarenju ali samo po odjeci sam ja hahahahah uvijek u istom hodam ne volim se sredjivat kad sam slobodan od posla

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 1:40 pm

Peca wrote: Ne poznajete ni jednu jedinu osobu na svetu koja je ili je bila zavisna od teških droga? Ajde Truba, on živi u nekoj paralelnoj dimenziji i za njega uvek važe neka specijalna pravila, ali Dybuk, odrastala devedesetih i dvehiljaditih u BG, WTF???
Ok, trebalo je da napišem da (odavno) nemam kontakt sa narkomanima; znam za par ljudi moje generacije. Mislim, to koliko su se drogirali u svojim 20tim recimo nije ni blizu nekog "odrona" (da citiram Trubu) iz filma, sudeći po tvom prikazu. Šta je dalje bilo...neki su se skinuli a drugi bili primorani da hendluju zavisnost zarad plaćanja računa itd. Valjda. Ne znam nikoga ko se pucao u venu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 2:03 pm

Pray Away (2021) Netflix doku o terapiji "preobraćenja" gej osoba, iz usta bivših preobraćenika i aktivista. Kroz religijsku praksu, bitno je napomenuti. Naravno da je homofobija jaka i dalje jer je jak i uticaj evanđelista i ostalih religioznih fanatika i konzervativaca u USA. Jedino se LGB sad zovu "kvir" i lgbtqai+ problemi. Najnoviji model društveno prihvatljive conversion terapije je tranzicija gej omladine (moj dodatak). Naravno, uspeli su da u film ubace najočiglednije gej muškarca koji tvrdi da je izlečeni trans (živeo kao žena? teško mi je to da zamislim posmatrajući ga) i da mu je ova terapija pomogla da...šta? Prihvati sebe kao strejt muškarca? Random but ok. Poenta, conversion terapija ne funkcioniše i samo može nekome da uništi život.
Moj terfy prikaz (tj rant) na Imdb/ Čudi me da su objavili, možda skinu ako bude dovoljno reportova?

Pray the gay away

I did not know US was similar to SA but here we go.

What tainted this film is a trans label, none of these folks were trans, they were gay and that determined their course. Trans is not a sexuality and it should be a separate issue.

Next film some time in the future should be titled Trans the Gay Away, thank goat there was depicition of actual gay individuals, you can do away with queer as it means absolutely nothing.

Trans are piggybacking on gay issues and their version of "conversion ban" is affirmative model, no questions asked, no debate. Conflating these issues lead to more confusion and failure of safeguarding. Please keep T out of LGB.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Wed Dec 29, 2021 5:51 pm


Truba wrote: Ajd nam prepricaj sukus price
Sto su poceli i kako su zavrsili
Evo ti najzanimljivije:

Drugar iz detinjstva, preko puta kuće kod babe gde sam proveo pola života i sve raspuste, već u srednjoj bio na heroinu. Iznajmio stan kod neke babe, bio tu mesec dana, izmasakrirao je nožem tipa 10-15 uboda, pokupio neke pare, kupio dop, uradio se i na autobuskoj stanici sačekao policiju, sad je u zatvoru.

Drugar iz osnovne i srednje, prodavao travu u srednjoj, posle se navukao na dop, overdose pre par godina.

Kolega sa posla bivšeg, lik otprilike '75 godište, bio na dopu 10-15 godina, skinuo se, napravio solidnu karijeru, počeo da zarađuje, u jednom trenutku samo flipnuo, počeo ponovo da se radi, sve prodao, zadnji put sam ga video pre jedno 10 godina na klupi u parku kako spava, gubi mu se svaki trag.

Sve likovi iz dobrostojećih porodica, ni blizu likovima iz filma.

I još desetine i desetine likova koje poznajem iz sela, iz škole, osnovne i srednje, bukvalno je heroin bio na sve strane oko mene, iako nikad nisam ni pomislio da probam.

Ispada da je to neka tamo opasna droga al' to kod nas nema.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 8:34 pm

Zajebano. Srećom ne znam nikoga ko je umro od heroina, znam par ljudi koji su se ubili kao posledica nelečenih mentalnih problema+zloupotrebe droge, bila to trava ili nešto jače.

To je kod nas još od 80tih nekako bila predikcija bogate dece ili popularnih muzičara...teška droga nije jeftina.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Wed Dec 29, 2021 9:49 pm

A sto se u filmu dogadjalo pa je aman zaman dobar osim 36 godina

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 10:02 pm

Pa to nećemo znati dok ne pogledamo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Wed Dec 29, 2021 10:16 pm

Trubo, pošto si bandoglav a ja sam raspoložen, objasniću ti. Nije uopšte poenta u polusvetu i tome kako si ti i gde odrastao, teške droge su svima dostupne i ne biraju klasu. Čak, što kaže Dybuk, više ih troše gornji slojevu društva, mada ima izuzetaka dosta. Poenta je, ako pričamo o heroinu, da je to jedan tako jeben otrov, da mu nema ravnog. I ako se slučajno ili namerno sjebeš sa tim, ne ti jer ti si iznad toga već neko koga ne poznaješ i uopšte ne živi u krugu od 100km od tebe, nema nazad, nikad više. I što je najgore, ne umire se odmah već je to jedna mentalna i fizička agonija koja traje decenijama, i pored zavisnika, razarajuće deluje i na njegovo bliže i dalje okruženje. Eto čisto da znaš, pošto se uključuješ u raspravu sa tim "boli me paja to ne postoji oko mene, to je negde u americi" stavom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Dokumentarci

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 10:27 pm

Uf, uvek se setim Lejna Stejlija koji je užasno skončao. Naravno da ga nisam poznavala :D ali to mi je jedna od gorih priča.
I Megi iz EKV, sunce ti božje kakav užas.
Mislim da neki ljudi krenu iz radoznalosti pa se upecaju, ali se većina samoleči tupeći psiho/fizičku bol koju osećaju.
Lako je osećati se superioran nad ljudima koji su na dnu socijalne lestvice.
I ja sam bila u prilici da probam svašta ali sam se plašila gubljenja kontrole. Dobro je. I trava mi je na momente bila grozna pa sam posle nekoliko pokušaja odustala potpuno.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Wed Dec 29, 2021 11:46 pm

I ja sam ko izbjeglica bio na dnu socijalne ljestvice pa sam cuvao krave da zaradim

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Wed Dec 29, 2021 11:47 pm

Iskreno volio bih postati pusac, alkos i drogalj samo da pokazem kako se moze prestati :hand:

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Thu Dec 30, 2021 7:01 am

Alkohol i cigare se ostavljaju, mada je i alkohol problem, al' neuporedivo sa h. Tako da ti savetujem da to preskočiš, na h. se najbrže navučeš, i možemo lako da ispratimo proces skidanja.
Javi kako napreduješ.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Dokumentarci

Post by Peca » Thu Dec 30, 2021 7:06 am


Dybuk wrote: I trava mi je na momente bila grozna pa sam posle nekoliko pokušaja odustala potpuno.
Hahah, sećam se kad sam jednom pričao sa spomenutim kolegom o drogama generalno, on je prokomentarisao kako je trava uglavnom muška droga i kako je žene slabo koriste.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Dokumentarci

Post by Truba » Thu Dec 30, 2021 4:04 pm

Nemam ja para za droge jedva vako sastavljam krai s krajem
Ulaz 1700 (od toga mama 150, bozicnica 250 i sveti nikola 50)
Potrosnja 1200
350 rata

Post Reply