Reprizirao/la sam

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Fri Jan 15, 2021 1:24 pm

Ovih dana sam upućena na Netflixov sadržaj, odlučila sam da povremeno repriziram filmove koji su mi ostavili dobar utisak prethodnih godina.

Calibre (2018) ovo je bila dobra godina za Netflix produkciju, a Calibre iznova pokazuje da Britanci imaju žicu za rivendž/backwoods trilere. U tom duhu indi filma sa ubedljivim protagonistima i pričom, nameravam da repriziram i Dead Man's Shoes.

Ovi filmovi, kao i američki Deliverance, koketiraju sa mračnom - horor stranom, i kao takvi su vrlo popularni među žanrovskom publikom.

Back to Calibre, odlična gluma, opipljiva tenzija, koja se nažalost malo gubi tokom ponovljenog gledanja, ali to ne umanjuje efektnost filma.
Dva lika odlaze u škotsku provinciju na lovački vikend, bivaju dobro primljeni od meštana, ali jedna fatalna greška i tragedija tokom lova će vrlo brzo preokrenuti tok njihovih života.

Proverila sam postove vezane za Calibre of pre 2 godine, vidim da je i Sector delio moj utisak o filmu :D Definitivna preporuka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao/la sam

Post by Peca » Fri Jan 15, 2021 3:27 pm

Ja sam reprizirao Blood Sport (1988) pre par nedelja, i uživao kao i pre 30 godina kada sam ga prvi put gledao, i narednih 25 puta kad sam ga isto gledao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Fri Jan 15, 2021 4:59 pm

Ako je to film preveden kod nas kao Najbolji među Najboljima, čini mi se da sam ga gledala na VHS-u i da mi je bio vrh :D Verovatno i na tv reprizirala, ali to je bilo u drugom životu. Dobar film, ne bih se usudila sad da gledam jer bi mi verovatno bio previše čizi :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao/la sam

Post by Peca » Fri Jan 15, 2021 8:25 pm

Ne, ne, Krvavi Sport, film koji je proslavio JCVD.
MV5BNTJmMGEzMTQtMzQzMi00YjE1LWI4MTctNjY0NWZiYzE2MDVhXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
MV5BNTJmMGEzMTQtMzQzMi00YjE1LWI4MTctNjY0NWZiYzE2MDVhXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg (178.64 KiB) Viewed 4326 times
Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Fri Jan 15, 2021 8:43 pm

Pa i ovaj je sa Van Damom na turniru nekom...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao/la sam

Post by Peca » Fri Jan 15, 2021 9:47 pm

Dybuk wrote:Pa i ovaj je sa Van Damom na turniru nekom...
Teško.
51vwuxgCrzL._AC_UL600_SR417,600_.jpg
51vwuxgCrzL._AC_UL600_SR417,600_.jpg (38.78 KiB) Viewed 4323 times
Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Fri Jan 15, 2021 10:08 pm

Haha vau! Pa izgleda sam pogledala oba i pomešala. Hvala! :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Tue Jan 26, 2021 8:43 pm

Dead Man's Shoes jednako dobar kao i prvi put, sa podjednako potresnim završetkom, DMS je vrlo niskobudžetan ali jako dobro odglumljen film. Bogami, i ocena to odražava, mali, britanski film o osveti sa masnom ocenom.
Paddy C je odličan, i inače volim da ga gledam - mada relativno retko naletim na neki film s njim, kao i banda gordie vucibatina iz malog grada, koji su naneli veliko zlo Padijevom bratu, i zbog čega on odlučuje da mu je osveta životna misija.
Ima nešto ovde, iako je produkcija skromna, postoji istinska emocija i autentičnost izraza. Jaka sedmica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao/la sam

Post by Peca » Tue Jan 26, 2021 9:00 pm

Nikad čuo jbt.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Tue Jan 26, 2021 9:19 pm

Heh, nije horor, a nezavistan film. :D Nije nešto promovisan kod nas, Britanci su ludi za njim, naravno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao/la sam

Post by Peca » Sun Feb 07, 2021 1:42 pm

Reprizirao Alien : covenant pa čisto radi poređenja, da neke stvari razjasnim sam sa sobom, originalni Alien (1979) 4K bluray remaster, uncut, director's cut, i ostale munje, dakle najbolje moguće izdanje, i vizuelno i što se tiče sadržaja.

Elem, Covenant sam prvi put odgledao nekako površno, najviše zbog neslavnog prethodnika Prometeja, koji je bio fejl po svim kriterijumima, pa mu nisam posvetio punu pažnju. Sinoć sam ga na FOX odgledao pažljivo, sa sve commercial brejkovima, i ostao iznenađen kontradiktornostima. Sa jedne strane, imamo odličnu režiju, fotografiju, tempo filma je zadovoljavajuć, nema praznog hoda, uopšteno - ovo je jedan vrlo zanimljiv i dinamičan akcioni-sf-horor. Gluma je mogla biti bolja, karakterizacija sasvim ok, imamo i taj sf momenat sa androidima gde Fasbender dominira (u stvari dominira celim filmom), i sve je to u redu. Nije ništa neviđeno, epohalno, ali vozi. Opet, nije mi jasno da neko može da napiše takav scenario gde skoro ni jedan postupak ili bitna odluka (ljudskih) protagonista nemaju smisla ni logike. Kao da imamo tim sastavljen od klonova Homera Simpsona. To mi je na početku smetalo, ali sam se kasnije pomirio da ovo nije film od kojeg treba očekivati tako nešto. Zato sam i reprizirao Aliena, i bio sam u pravu, ovde toga jednostavno nema. Da ne analiziram sad nešto što je mnogo puta secirano, Alien je fantastičan film, i posle 40 godina funkcioniše perfektno. Zapravo, danas, kada gledamo ovakve poluproizvode, a koji su vrh ponude, njegova vrednost još i raste.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Wed Feb 10, 2021 3:41 pm

American Beauty (1999) uh kako me uhvati žal za mlados' kad gledam filmove iz ovog razdoblja, posebno videvši kako su sada sredovečne glumice tad bile mlade i sveže kao ruže. Pa ovde je Spejsi imao 40tak :D
Odlična godina za filmove, kako nezavisne, umetničke tako i holivudske trilere. Ovo je pomalo pretenciozan film, intelektualno gledano, bremenit kritikom naoko skladnih porodica iz srednje klase i američkih belih predgrađa. Spejsi je maestralan, ali i uvek pouzdana Anet Bening u ulozi jedne prave Karen, kako ih danas nazivamo, posprdno naravno. S razlogom kultni, nema se šta posebno prigovoriti, Ameri su pravili ovakve filmove bez greške, mada sve ređe kako je kultura političke korektnosti zavladala svim segmentima života, pa i umetnosti. Počevši od ukidanja filmskih zvezda pa nadalje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Reprizirao/la sam

Post by ex pistol » Thu Feb 11, 2021 7:02 pm

Dybuk wrote: American Beauty (1999) uh kako me uhvati žal za mlados
ovo je gomila ljudi prvi put gledala za vreme bombardovanja na TV Politika, među njima i ja, u talasu osvetničke piraterije holivuda :D

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Reprizirao/la sam

Post by ex pistol » Thu Feb 11, 2021 7:52 pm

Kada sam video da ide nedelja Alien-a morao sam da ispratim bar nešto, zaključci su sledeći:

Četvorku (rezurekšn) sam sa 14 godina gledao u bioskopu i te leptiriće u stomaku još uvek osećam, koliko god ja sad realno da seciram ovaj (nepotrebni) nastavak, slika u srcu ostaje ista.

Trojka je, bar u mojoj okolini, uvek najviše bila pljuvana a ja sam je uvek branio jer mi jako prija celokupna atmosfera i sve i glasno vikao da je trojka bolja od dvojke.

Osmi putnik dva je legendarni beogradski bend koji nosi ime po filmu koji sam najmanje puta gledao od svih aliena, razlog je količina akcijanja i pucačine i bio sam ubeđen da ona čini bar 75% filma ali posle zaslužene reprize sam razuveren. Ovo je sjajno režiran film, Kameron je vladao tih godina, prva polovina filma je napeta bez da je pokušano kopiranje prvog dela.

Alien kec naravno stoji postojano kano klisurine tu nema dalje.

Kovenanta sam takođe ponovio i prijao mi je, apsolutno potpisujem sve ono što je Peca gore napisao o njemu, od A do Š.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Wed Feb 17, 2021 9:49 pm

Talk to Her (2002) mislim da je ovaj film moralno problematičan. Romantizuje silovanje i incel-stvo, kao akt ljubavi i spasenja.
Što se mene tiče, bednik (sa "dobrom namerama") je zaslužio da umre.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Reprizirao/la sam

Post by Sector » Sun May 22, 2022 8:32 pm

Interstellar

Možda i bolji utisak nego prvi put.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Reprizirao/la sam

Post by NGboo » Tue Apr 04, 2023 10:55 am

Ivanovo detinjstvo - kad poezija boli... (9/10)

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Reprizirao/la sam

Post by Truba » Tue Apr 04, 2023 7:11 pm

To je filmcina
Svega se sjecam

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Reprizirao/la sam

Post by ex pistol » Fri Jun 23, 2023 9:13 pm

Trejnspoting 2 - zaista je vredela repriza, kao drugim očima da sam gledao, mnogo bolje legao nego prvi put kada smo valjda prirodno očekivali nešto slično prvom delu, osim par nelogičnih detalja sve ostalo dosta zrelo usnimljeno.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao/la sam

Post by Dybuk » Tue Jan 02, 2024 10:32 pm

The Revenant (2015) trebalo mi je 2 večeri i dan da završim film, loš tajming.
Neverovatno vizuelno potentan, moćna fotografija. Ali i veoma surova priča.
Jadne životinje :(

Sve u svemu, Dikaprio jarac živoderac, ili mačka, odličan survival triler. Mada mislim da su pored fantastičnih vizuelnih efekata i prirode čak i glumci sekundarni.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply