I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Apr 29, 2022 10:14 pm

Odlično, sad je na redu The Witch 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

Truman

Post by Truman » Sat Apr 30, 2022 11:07 am

Dybuk wrote: Odlično, sad je na redu The Witch
To sam prvo gledao i odusevio se.
Sva tri Eggersova filma su mi izuzetna ali bi ih ipak ovako gradirao:
1. The VVitch
2. The Northman
3. The Lighthouse
Zabran nekom da a nekom uzme.

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Wed May 11, 2022 2:38 pm

odgledah neke solidne filmove na Pink Classic ovih dana

Green for Danger
https://www.imdb.com/title/tt0038577/
Solidan film-noir o ubistvu na operacionom stolu. Od njih šest jedan je ubica! Glavni inspektor je promućuran ali sam kraj nudi neočekivani postmortem tvist koji dovodi u sumnju njegovu pamet.

12 + 1
https://www.imdb.com/title/tt0065361/
Urnebesna komedija o italo-amerikancu koji od tetke iz Engleske dobija u nasledstvo trinaest stolica. Jedna od njih krije tajnu...ali džaba kad ih je već prodao!

Raise the Titanic
https://www.imdb.com/title/tt0081400/
Najslabiji od ovog što sam gledao, film o vađenju olupine Titanika. Čist prosek. Tu je i sovjetski neprijatel koji vreba.

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

NGboo

Post by NGboo » Thu May 12, 2022 9:57 am

Never Here - "linčovska", sporogoreća psihološka drama u kojoj su zamagljene granice između umetnosti i života / progonjene i progonitelja. Solidno (a na IMDb-u vrlo potcenjeno) debitantsko ostvarenje. (7+/10)

Truman

Post by Truman » Thu May 12, 2022 9:04 pm

NGboo wrote: Never Here - "linčovska", sporogoreća psihološka drama u kojoj su zamagljene granice između umetnosti i života / progonjene i progonitelja. Solidno (a na IMDb-u vrlo potcenjeno) debitantsko ostvarenje. (7+/10)
Deluje zanimljivo. Ide na moju watch listu od svega par hiljada naslova.

Sri Ramana

Peca

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun May 15, 2022 8:09 am

Nisam oduševljen Northmanom kao Truman, ali sam vrlo zadovoljan. Kasting svih likova (osim ATJ naravno) je mogao biti bolji, priča je, ono, recimo da nije mogla biti više generička i predvidiva. Ali Eggers je majstor da dočara epohu i napravi atmosferu. Isto kao u veštici, i ovde me je potpuno ubedio u ono što gledam, i pored određenih trivijalnosti (majka će prepoznati svog sina iako ga nije videla 20 godina, to izgleda u holivudu niko ne zna). Može se mirne duše preporučiti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truman

Post by Truman » Sun May 15, 2022 10:07 am

Doctor Strange
https://www.imdb.com/title/tt1211837/

Izvanredan superherojski film koji ima sve što mom srcu godi - mistiku, nepal, čakre, vremensko-prostorna iskrivljenja i sjajnog senzitivnog Benedikta Kambrbeča. Umalo da zaboravim Rejčel Mekadams! Jedini film ove vrste koji od mene dobija devetku.

Sri Ramana

Sector

Post by Sector » Sun May 15, 2022 10:11 am

Northman je meni prilično razočarenje. Možda sam previše očekivao od filma. Početak jako mlak, ubistvo oca neubjedljivo, mali lagano odšeta i niko ne pomisli da juri za njim. Uvod je mogao biti duži, da se malo upoznamo sa ocem. Nekoliko godina kasnije, mali, mali izgleda starije od mame i ujaka. Nije ni čudo što ga nisu poznali. :D Borbe neubjedljive i td... Moglo je sve ovo mnogo bolje.

Peca

Post by Peca » Sun May 15, 2022 10:14 am

Sve stoji, borbe na početku jesu malo klimave ali posle se popravljaju. Ja bih ovde primenio onu mudrost, da dobrom filmu možeš naći gomilu mana, a lošem samo jednu. Ali razumem da nekom sve to smeta, kažem, ni ja nisam nešto raspamećen, ali mi je prijao.

Sector

Post by Sector » Sun May 15, 2022 10:22 am

Kod borbi mi je najviše zasmetalo kako su ga lako savladali kad je krenuo da spase Queens Gambit, ni sijenka njegova sa početka kad je preskakao onaj zid, izbjegavao strele i kidao sve pred sobom.

Film nije loš samo sam očekivao dosta više. Najjači adut mu je atmosfera i odlično prikazani vikinzi.

Peca

Post by Peca » Sun May 15, 2022 10:29 am

Pa ne može da isuče mač jer je dan, a morao je da se pokaže zbog žene. U trenutku se zagledao u nju da vidi da je sigurna i dobio po pičci. Možda je malo nespretno realizovano, ali logčki je jedna od ubedljivijih situacija u filmu.

Dybuk

Post by Dybuk » Tue May 17, 2022 10:39 am

Nisam oduševljena Severnjakom, jes' da sam bila umorna dok sam gledala, ali osim vizuelnog dela nije mi nešto legao.

Dybuk

Post by Dybuk » Fri May 20, 2022 3:15 pm

The Lost City (2022) akciono-romantična komedija sa Sandrom Bulok, Čeningom T i Hari Poterom u glavnim ulogama.
Uglavnom glupav film, tipičan Holivud, onako praznjikava i lagana, površna pseudo-zabava ali nije potpuno traćenje vremena u stilu "mozak na otavu". Sandra Bulok i Bred Pit u mini-ulozi izgledaju odlično na pragu 6. decenije. Pit je veća faca i frajer od dosta mlađeg Tejtuma čija je uloga donekle simpa (dobronamerni glupan) a i stoji mu jer ima užasno neinteligentnu facu.
Hari Poter je naprosto smešan kao negativac...a i inače.

Truman

Post by Truman » Fri May 20, 2022 6:45 pm

Složio bih se sa tvojom ocenom ali meni je prijao jer je lagan. To što je Bred Pit prihvatio sporednu ulogu gde na kraju strada je za svaku pohvalu.
Za Danijela Redklifa kao negativca se ipak ne bi složio.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Fri May 20, 2022 10:50 pm

Escape the Field
https://www.imdb.com/title/tt11265320/

Odgledah včr ovaj B triler podtipa - grupa stranaca se budi u nepoznatom i moraju da igraju nečiju igru. Najpoznatiji predstavnik ovog podpodžanra je Cube. Escape the Field gledajte samo ako ste fan (ja jesam) da ubijete vreme. I definitivno će biti nastavka uzimajući u obzir kraj.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Fri May 27, 2022 12:09 am

The Love Witch
https://www.imdb.com/title/tt3908142/?ref_=nv_sr_srsg_0

Volim ovakve filmove. Ona je veštica koja pokušava da privuče pravu ljubav mađijom ali se loše stvari dešavaju. Uz to i elementi srednjovekovnog stila i muzike.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Fri May 27, 2022 7:28 pm

Narc (2002)

Skinuh ovaj film sa rej liotom jer ga je neko preporučio na jednoj filmskoj grupi. Tvrd krimić o istrazi ubistva jednog policajca na tajnom zadatku. Liota ovde glumi kompleksan lik koji nije ni anđeo ni đavo.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Fri May 27, 2022 11:36 pm

Charlie Chaplin: La Strada della Paura (1917)
https://www.youtube.com/watch?v=B2KgQ57KDMY

Stari dobri Caplin, resio sam da ga vise gledam. Ovo je solidan uradak gde tumaci nejakog pozornika koji mora da se obracuna sa ulicnim siledzijom. Od mene osmica.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Sat May 28, 2022 1:20 am

The Kid (1921)
https://www.youtube.com/watch?v=Lih7_P_ ... dNg&t=4073
Ako je prethodno delo bilo solidno ovo je izvrsno. Charlie Chaplin je lutalica koji razvija odnos sa napustenim detetom. Mali Coogney bejase mega talenat.

Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Tue May 31, 2022 12:24 pm

Došlo vreme da i ja konačno odgledam Goodfellas. Dobio sam što sam očekivao. Mafijašku sagu sa srećnim krajem. Nije da sam nešto fasciniran ovim filmom.

Sri Ramana

Post Reply