I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 19, 2021 1:03 pm

Truman wrote: Winter's Bone
Fantastičan film i uloga za Dženifer Lorens.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Dec 19, 2021 2:45 pm

Dybuk wrote: Truman wrote: ↑
Winter's Bone
Fantastičan film i uloga za Dženifer Lorens.
Meni je ostao u sećanju kao jedva osrednji film.

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 19, 2021 3:14 pm

Ne bih rekao da je baš fantastičan ali nije ni osrednji po mom skromnom sudu. Recimo da je solidna drama.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 21, 2021 12:18 pm

Brat Ovaj film ima kultni status, verovatno zbog harizmatičnog Sergeja Bodrova. Priča je, međutim, tek delimično zanimljiva, ali su režija i posebno fotografija stvarno dobre.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Dec 21, 2021 12:24 pm

Dybuk wrote: Spencer (2021) o princezi Dajani i 3 dana Božića koje je provela sa kraljevskom porodicom u jednom od njihovih dvoraca.
Kristen Stewart jednostavno nije dovoljno dobra, ona mlada Engleskinja u The Crown je bila neki standard a Kristen preglumljuje do besvesti. Fizički može da prođe, to je to. Napravili su Dajanu još luđom nego što je dosad portretisana.
Film je vrlo lepo (i skupo!) upakovan, ali je neviđena bljuzga.

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Dec 23, 2021 1:14 am

Monster Hunter
https://www.imdb.com/title/tt6475714/

Mila, šta ti je trebalo da praviš ovakav film? :( Ja sam mislio da si ti ozbiljna glumica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Fri Dec 24, 2021 8:39 am

The Matrix Resurrections - kakva travestija od metafilma! :lol: U Matrixu 5 očekujem onu crnu mačku koja se zove Deja Vu da postane heroj "modala" gde sentineli izgledaju kao jednorozi, a oni zombifikovani ljudi ili kakoihvećzovu imaju "skin" kao Teletabisi... Ovakav slučaj pišanja po sopstvenoj franšizi nije skoro zabeležen. :roll:

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Dec 24, 2021 6:19 pm

Njihova cela egzistencija je meta, otkad se predstavljaju kao žene..
Nećete mi verovati, ja ni prvi film nisam pogledala u celosti. Nije moja krigla piva.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Fri Dec 24, 2021 7:19 pm

+1

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Dec 24, 2021 8:47 pm

Don't Look Up je solidna holivudska parodija, još jedno upozorenje koje se oslanja na protekle 2 godine kovid iskustva samo prenešeno na drugi plan, i lagano/letargičan/politikantski odnos političara i javnosti gde se nauci ne veruje i to nas košta glave. Meni kul film, možda malčice predug. Glumci uglavnom van svojih zona komfora, što je dobro.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Dec 24, 2021 8:52 pm

The Witches
https://www.imdb.com/title/tt0805647/?ref_=rvi_tt

Osrednji uradak po priči Ronalda Dala. Privukla su me imena Roberta Zemekisa i En Hatavej. Ovaj film ne bih ni gledao da nije na HBO ali što je džaba i bogu je drago.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Dec 25, 2021 11:23 pm

Dobar je In Bruges (2008) fina crna komedija. Kolin je, zapravo, još par puta ponovio ovu ulogu slightly pomerenog robot-lika verovatno na spektru.
Super glumci, super grad i zaista sam bila sigurna da glas Harija na telefonu pripada Majklu Kejnu. Svaka čast Rejf Fajnsu na imitaciji.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 26, 2021 1:58 pm

Lucy in the Sky
https://www.imdb.com/title/tt4682804/

Čudan film. Na početku ima potencijala, priča o astronautkinja koja je navikla da pobeđuje, ali kako se bliži kraju nekako se banalizuje i sve je manje upečatljivo. Niska ocena me ne čudi, iako sam ja dao šesticu jer je priča u osnovi zanimljiva a i iz poštovanja prema sjajnoj Natali Portman.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Dec 26, 2021 7:02 pm

Dybuk wrote:Dobar je In Bruges (2008) fina crna komedija. Kolin je, zapravo, još par puta ponovio ovu ulogu slightly pomerenog robot-lika verovatno na spektru.
Super glumci, super grad i zaista sam bila sigurna da glas Harija na telefonu pripada Majklu Kejnu. Svaka čast Rejf Fajnsu na imitaciji.
Ovo je danas već kultni film, kako je moguće da nisi gledala ranije?!?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 26, 2021 7:03 pm

Ne znam, imala sam predrasudu prema Kolinu :D
A i kad je nešto toliko pominjano, na mene ponekad ima odbijajući efekat.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Dec 27, 2021 3:31 pm

The Art of Self-Defense Jess Eisenberg igra šmokljana, "betu" koga svi redom maltretiraju i ne doživljavaju kao osobu. Jedne večeri ga napadne i brutalno pretuče banda motorista, nakon čega on počinje da traži način da se zaštiti. Kupiće pištolj? Ne, upisaće se na časove karatea kod harizmatičnog ali čudnog čoveka poznatog samo kao sensei.

Ovde kreće promena u Džesijevom liku, 'sensei' namerava da ga nauči kako da bude muškarac, ali se ispod svega kriju mračnije stvari...

Džes i Imodžen Pots ponovo upareni u ovom pomalo nedokuvanom fight club wannabe filmu koji uprkos nasilju i kritici toksičnog mačizma i mizoginije ipak ne uspeva da zada savršen udarac, mada kraj postavlja stvari u ravnotežu na zadovoljavajući način. Pravda je zadovoljena. Nije loše, moglo je i bolje ali film je dovoljno zanimljiv, može da se pogleda.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 28, 2021 3:47 pm

Dear Murderer
https://www.imdb.com/title/tt0039306/

kvalitetan film-noir o ljubomornom mužu koji čini "savršeno ubistvo" ljubavnika svoje žene.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Wed Dec 29, 2021 12:50 pm

The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds - da sam znao da je Pol Njumen briljantan kao režiser, odavno bih odvojio 100 minuta za ovo remek-delo! Kakav emotivni rolerkoster...

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 29, 2021 1:13 pm

Mass (2021) drama kao dosadna pozorišna predstava ili psihoterapijska seansa, entertainment faktor: 0.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Dec 30, 2021 3:09 am

The Upturned Glass (1947)

Zanimljiv film-noir o profesoru koji studentima objasnjava jedan patoloski slucaj koji je imao. Radnja nije bas linearna pa je izazovno razumeti.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply