I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 04, 2021 12:30 am

To Be or Not to Be
https://www.imdb.com/title/tt0035446/

Ovo je jedan od onih filmova koji moraju da se pogledaju ako ste pravi filmovil. Špijunska komedija o trupi koja pokušava da zaustavi nemačkog špijuna.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 04, 2021 10:32 pm

Maleficent: Mistress of Evil
https://www.imdb.com/title/tt4777008/
Lep filmčić sa zanimljivom pričom. Obračun Mišel Fajfer i Anđeline Žouli. Mislim da je Anđelina ipak malo bolja (intenzivnija) glumica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 865
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Dec 05, 2021 5:24 pm

The Last Duel odličan.

8/10

Zamjerke su da je film predugačak. Meni je držao pažnju sve vrijeme. Ocjenu sam dao najviše zbog glume Damona i Drivera.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Sun Dec 05, 2021 10:36 pm

Ko bi reko, ja bio u fazonu -ma ne gledaju mi se sad vitezovi -ma ovaj Ridli Skot posenilio, kladio se sa pajtosima nešto, čovek u tim godinama snima tri filma godišnje, gleda neku kvotu da ispuni, ovo ne može da valja, još jedno njegovo palamuđenje...

i meni se svideo, iznenađenje godine za sada.

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 05, 2021 11:15 pm

Nema druge bez da gledam
...

Stvarno ne volim period piece :x
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Dec 09, 2021 9:48 pm

Sector wrote: The Last Duel odličan.

8/10

Zamjerke su da je film predugačak. Meni je držao pažnju sve vrijeme. Ocjenu sam dao najviše zbog glume Damona i Drivera.
Drajvera ne podnosim, Dejmon je OK ali van svog elementa.
Trebalo je da uposle evropske glumce za te uloge, kakav posao imaju Ameri u ovoj priči?

Meni je zadnjih pola sata, 40 min bilo zanimljivo, ali ostalo dosadno. Inače ne volim filmove epohe. Mogla sam i bez ovoga iskreno, mada nije skroz loš.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 11, 2021 3:18 pm

House of Gucci
https://www.imdb.com/title/tt11214590/

Film o jednoj turbulentnoj fazi iz istorije porodice Guči. Ne neko veliko remek-delo, ali može se pogledati i lepo je videti Al Pacina ponovo u sjajnoj ulozi nakon dosta vremena.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Dec 11, 2021 3:53 pm

Može li neki film da prođe bez Adama Drajvera i Lejdi Gage :roll:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 11, 2021 6:35 pm

iskreno, meni je ovo prvi film koji sam odgledao sa lejdi gagom i delim utisak kritike da je izuzetno talentovana glumica.
inače ne slušam njenu muziku

lejdi gago, snimila još sto filmova!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Dec 11, 2021 9:45 pm

The Unforgivable Tužan film, sreća pa kraj nije zakucao poslednji ekser nego ima nade. Dobra je Sandra Bulok, Viola Dejvis i Vinsent Donofrio takođe. Vredi, nije neki oriđinale ali vredi pogledati.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 865
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Dec 12, 2021 6:04 pm

Film je odličan.

Sandra Buldog dobro odradila svoju ulogu.

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Dec 13, 2021 1:04 am

French Exit
https://www.imdb.com/title/tt10279362/

Lep mali kinky film o neradnici čiji muž umire i koja je primorana da se snalazi. Sa sinom odlazi u Pariz gde njena prijateljica ima stan i tamo upoznaje razne likove. Sjajna uloga Michelle Pfeiffer, pomalo zaboravljene zvezde.
Ocena na imdb-u je nepravedno niska a i po broju rejtinga vidim da film nije prošao zapaženo. Šteta.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 14, 2021 12:18 am

Ammonite
https://www.imdb.com/title/tt7983894/?ref_=ttmi_tt

Kejt Vinslet ide na vrh moje liste omiljenih glumica. Ovde je jedna prelepa lezbo drama o dve usamljene žene u doba kad se o tim stvarima nije govorilo. U surovom i hladnom svetu Britanije 19. veka topla je samo njihova ljubav. Kejt tumači iskopavača fosilnih ostataka čiji suv i težak život prekida dolazak jednog arheologa i njegove supruge. Za ostalo ćete morati da pogledate film. 8/10

p.s. Hvala SBB-u što mi je za zimu otključao HBO i još neke filmske kanale. Iskoristiću tu priliku narednih mesec dana.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 14, 2021 6:46 am

Planirala sam to da pogledam, dobro si me podsetio.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 14, 2021 2:54 pm

Naravno...jer imam ukusa za razliku od Trube. Koga je on ikada za bilo šta podsetio.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11892
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 15, 2021 6:16 pm

Spencer (2021) o princezi Dajani i 3 dana Božića koje je provela sa kraljevskom porodicom u jednom od njihovih dvoraca.
Kristen Stewart jednostavno nije dovoljno dobra, ona mlada Engleskinja u The Crown je bila neki standard a Kristen preglumljuje do besvesti. Fizički može da prođe, to je to. Napravili su Dajanu još luđom nego što je dosad portretisana.

The Power of the Dog (2021) vestern Džejn Kempion, kao i u Klaviru (koga sam nedavno gledala) likovi su slabo (de)konstruisani i uglavnom dvodimenzionalni, iako je jasno šta se kuva ispod svake od persona i mada rediteljka ponovo insistira na perverznosti i komplikovanosti svojih likova. Ali to što ja ili drugi pažljiviji i misleći gledalac možemo da analiziramo karaktere i njihove akcije, ne znači da će neki kežualni gledalac moći ili na koncu, hteti. Džejn ponovo skicira likove i uglavnom se oslanja na zanatsko umeće. Džesi Plemons (kao jedini pozitivac) bled, Kirsten Danst depresivna pa nedepresivna, a mladi glumac koji je igrao u The Road kao njen neobični sin Peter oko kojeg se zapravo i pravi zaplet, nosi film iz pozadine. Benedikt Kamberbač dobar ali da li je za kauboja? Pa i ne baš. Kraj je vrh, ali ko će dočekati kraj? Isplati se, mada je vožnja dosta spora i vrlo malo nagrađuje pažnju najvećim delom filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Dec 16, 2021 5:55 pm

Atonement
https://www.imdb.com/title/tt0783233/

Ova drama mi je dosta slabije legla od ostalih nedavno odgledanih na HBO-u. Osrednja priča o lažnom svedočenju i nepravednom životu. Mlakušno, ali sam ipak dao sedmicu zbog ozbiljne glumačke ekipe.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Dec 17, 2021 7:18 pm

Winter's Bone
https://www.imdb.com/title/tt1399683/

Američka drama o nižoj beloj klasi, siromaštvu, nasilju i crnilu. Nosilac ovog filma je mlada Jennifer Lawrence koja se lepo nosi sa zadatkom da prikaže sedamnaestogodišnjakinju koju život ne mazi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 18, 2021 1:30 am

The Defiant Ones
https://www.imdb.com/title/tt0051525/

Dva odbegla robijaša vezana lancima beže od zakona. Između ljubavi i mržnje tanka je granica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4479
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 19, 2021 2:05 am

Eastern Promises
https://www.imdb.com/title/tt0765443/?ref_=nm_flmg_dr_8

Dobar Kronenberg i još bolji scenarista koji je smislio ovu priču. London, ruska mafija, lepa Naomi...šta čovek više da poželi za noć


Dream Horse
https://www.imdb.com/title/tt9883996/

Klasična little-people-happy-ending pričica. Kvalitet ovog filma je u prikazivanju Velsa (tko ga želi još posetiti osim mene) kao i dobri glumci.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply