I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 18, 2022 1:03 am

Whirlpool
https://www.imdb.com/title/tt0042039/
Lep film noir sa prelepom Gene. Od mene 7.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Dec 18, 2022 10:02 pm

Dybuk wrote:The Banshees of Inisherin (2022) Fenomenalno, fe-no-me-nal-no.
Farel, Glison, Baarri Keoghan (stvarno ne znam kako se više izgovara) svi su sjajni, humor, tragika, prekrasna priroda. Definitivno najbolji nehoror ove godine za mene.
Odgledah ovo, paaa, zanimljiv film. Moram da priznam da sam, da bih sklopio kockice, morao da pročitam malo o tom ratu, jer je jasno da je to suština. Iako se kao samo spominje usput, jasno je da rat ne može biti nešto nebitno.

Dakle, tema je rat, posledice rata, ljudska glupost, oholost, zloba - kao uzrok svih ratova i sukoba, depresija. Tu je naravno prepoznatljiv najcrnji mogući humor, odlična gluma, sjajna fotografija. Ima tu gomila zanimljivih detalja i rediteljskih minijatura, da ne seciram baš sve, ali moram da se ne složim oko jednog detalja sa Dybuk. Naime, iako je film fantastično uslikan, ovde nema ni govora o prelepoj prirodi. Upravo suprotno, kamera verno dočarava svu depresiju irske obale. Hladnoću, more/okean sumornih boja, golet. Ja kao neko ko dosta vremena provodi u prirodi, prvo što sam zapazio je da nema ni jednog jedinog drveta nigde u kadru. Jeste travica zelena, ali odmah sam pomislio da bih se verovatno odselio kada bi nekim čudom bio rođen toj vetrometini. Nikad mi se nije sviđala britanska obala. Unutrašnjost je lepa, ima prelepe prirode (ono što sam video na ekranu, nisam bio), ali ovo mi je baš fuj.

Nisam pao u nesvest kao Dybuk, ali zadovoljan sam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 18, 2022 10:22 pm

Jbg Peco, Normandija* je slična, samo manje travice :D
Zapravo me je plato podsetio na Etretat, krečnjačke litice u Normandiji, samo je pab falio 8-)

*to su one slike fr prirode koje sam ranije kačila; na kojima primećuješ višak oblaka a manjak sunca.

Ne znam, meni je ova na oko jednostavna priča uz sve prateće elemente potpuno osveženje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Dec 19, 2022 9:38 pm

The Estate
https://www.imdb.com/title/tt16302202/? ... rvi_tt_i_3
Nije ovo vrhunska komedija ali tematika i izbor glumaca su doveli do toga da će dobiti sedmicu od mene. Takođe je pred kraj malo previše vulgarna. Sve u svemu, zabava da se ubije jedno veče.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Dec 19, 2022 9:44 pm

Iznenađujuće vulgaran. Na svoju štetu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Tue Dec 20, 2022 3:52 pm

Dybuk wrote: The Banshees of Inisherin (2022) Fenomenalno, fe-no-me-nal-no.
Film godine.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 20, 2022 4:27 pm

Abso-feckin-lutely, like.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Tue Dec 20, 2022 11:32 pm

Juče pogledao, danas u društvu reprizirao, ne pamtim da sam neki film dva puta u dva dana pogledao (od Sneča tamo početkom 2000-ih ali tad su u pitanju bile neke džabe karte za bioskop)

Ovo što Peca kaže da je suština moram u spojler
► Show Spoiler

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Dec 21, 2022 6:47 am

Jedino što je maaalko dosadan negde na sredini, kad njihov sukob počinje da se ponavlja, i ponavlja, i ponavlja...tu se po meni malo gubi fokus. Ali svakako jedan od boljih filmova koje sam odgledao u prethodnih godinu-dve.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Dec 21, 2022 10:01 pm

Mortal Thoughts
https://www.imdb.com/title/tt0102469/

Jedan od nešto manje poznatih trilera devedesetih ali vredi ga gledati. Prisetio sam se starih dobrih vremena sa Demi Mur i Brusom Vilisom. A i priča nije toliko loša. 6/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Dec 23, 2022 8:56 pm

Sex of angels (1968)
https://www.imdb.com/title/tt0062249/
Grupa mladih na Yu obali Jadrana prepusti se čarima uživanja tokom plovidbe jahtom. Ali avaj, naprave jednu veliku grešku - uzmu LSD. Posledice su tragične. Sveden film sa solidnim dijalozima i moralnom poukom mladim generacijama. Šteta što ovakve više ne prave.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Dec 24, 2022 9:16 pm

Lamborghini: The Man Behind the Legend
https://www.imdb.com/title/tt5533370/
Drama o sinu običnog italijanskog seljaka koji je došao do vrha. Ali i pored toga prava sreća ga je zaobišla. Ovo nije atraktivan film i nije za one koji traže akciju i brzu vožnju. Ovo je prava drama. Od mene sedmica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Sat Dec 24, 2022 11:56 pm

Peca wrote: Jedino što je maaalko dosadan negde na sredini,
Stari, najbolji evropski film mora negde na sredini da ima deo gde komotno možeš da odeš na pišanje :D

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Dec 25, 2022 12:10 pm

God's Crooked Lines - ako volite psihološke triler-drame smeštene u duševnoj bolnici, verovatno ćete uživati u višestrukim preokretima novog ostvarenja španskog reditelja Oriola Paula (The Body, The Invisible Guest). (7+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 25, 2022 1:01 pm

^ Moram priznati da me je kraj potpuno zbunio. Previše preokreta za moj kapacitet :mrgreen:

Glass Onion (2022) nastavak Knives Out ponovo okuplja zavidnu ekipu i...Krejga sa njegovom uncanny Frenk Andervud (HoC) glasovnom imitacijom.
Film malo jako i komplikovano uvodi u novu detektivsku misteriju, ali je ukupno dosta zabavan i bez obzira na ambiciozno vreme trajanja drži pažnju. Rekla bih da je na nivou, pa i malo iznad nivoa prethodnog filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Dec 25, 2022 5:07 pm

Dybuk wrote: ^ Moram priznati da me je kraj potpuno zbunio. Previše preokreta za moj kapacitet
Mislim da je kraj namerno zbunjujuć, ali meni lično je drago što je otvoren do te mere da više ne znaš šta se zapravo desilo. :D

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Dec 26, 2022 7:37 am

Violent Night - ako tražite suludi spoj Sam u kući i Umri muški, ovo je nešto najbliže... :lol: Drugim rečima, Božićni film za sve koji vole krvavu zabavu, a Dejvid Harbor je svakako bolji Deda Mraz od Mela Gibsona. (6+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Dec 26, 2022 6:04 pm

Nisam mislila da gledam, ali ništa živo nema u ponudi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Dec 28, 2022 10:23 pm

Croupier
https://www.imdb.com/title/tt0159382/
Zanimljiva krimi drama o životu jednog krupijea. Tvist nije loš. Mislim da je ovaj film Clivea Owena izbacio u orbitu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Fri Dec 30, 2022 12:11 pm

Truman wrote: angels
pogledalo ga 100 ljudi na imdb i ocijenilo
:clap: ušao si u uski krug ljudi

Post Reply