I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue May 04, 2021 9:15 pm

Resurrection (1980)
https://www.imdb.com/title/tt0081414/

Nakon teške saobraćajke u kojoj gubi muža žena dobija moći isceljenja. Ali ne sviđa se to svakome u njenom malom gradu. Dobro je i podsetiti se i glumice Ellen Burstyn koja i na pragu desete decenije snima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 05, 2021 2:23 pm

Mystère (1983)
https://www.imdb.com/title/tt0085983/

Kombinacija političkog trilera i giallo žanra. Mož da prođe mada je zapravo reč o osrednjem i banalnom filmu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Wed May 05, 2021 6:28 pm

Exotica - iz nepoznatih razloga, dugo sam zaobilazio opus Atoma Egojana, a nakon gledanja Exotice, taj trend će se verovatno nastaviti, ne zato što je u pitanju loš film, već zato što je nekako sav na pola, nit arthaus, nit bioskopska drama, mada je glumačka ekipa odlična, a Mija Kiršner u ulozi striptizete Kristine preslatka. :romance-heartbeating:

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 05, 2021 6:38 pm

Murder on the Orient Express (1974)
https://www.imdb.com/title/tt0071877/

Odgledah u Kinoteci verovatno najbolju ekranizaciju dela Agate Kristi. Ovde imamo zaista vrhunsku glumačku ekipu i solidno izvedenu priču.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu May 06, 2021 2:16 pm

Kako od interesantne premise i slavnih glumačkih faca napraviti nedokuvan, loše realizovan film: Collateral Beauty
Mislim, nije mi bio nezanimljiv - što se vidi i iz prve rečenice i činjenice da sam odgledala do kraja, ali ovde su šanse da se snimi nešto upečatljivo uz prateći patos, razumevanje traume i počinjanje procesa isceljenja propuštene. Ambiciozan projekat koji je trebalo da bude dubok, sa sve neverovatnim obrtom, ipak je potonuo u relativan prosek.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu May 06, 2021 8:28 pm

The Magnificent Ambersons (1942)
https://www.imdb.com/title/tt0035015/

Ugledna porodica u američkom gradu koji raste. Međutim, neispunjene želje sreću kvare. Na kraju ostaju i bez novca.
Ko hoće da odgleda neki klasičnu dramu preporučio bih ovaj film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri May 07, 2021 12:00 pm

Shadow in the Cloud (2021) pišem na ovom pdf-u jer film, suprotno IMDb oznaci, nije horor/ratni nego akcija/fentezi.
I to kakva akcija :lol:
Kloi Grejs Morec igra jedinu ženu u borbenom avionu britanske avijacije tokom 2. Svetskog rata, koja se ukrcava u avion na borbenoj misiji, sa misterioznim prtljagom u rukama.

Posada je od starta tretira seksistički, čak je zaključavaju u neki istureni odeljak aviona - klaustrofobija lvl pro - odakle ona uviđa da ih prate japanski avioni, ali i nešto natprirodno, a podjednako preteće.

Dobro je ovo snimljeno i Kloi se dobro snalazi u ulozi koja zahteva dosta fizikalija, međutim nivo akcije u trenucima kulminacije prelazi na ravan fantastičnog i neverovatnog.

Čist B-film koji ne popušta sa preterivanjem do samog kraja. Ok, film je glup i potpuno nerealan ali je prilično zabavan 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 07, 2021 6:43 pm

Wuthering Heights (1939)
https://www.imdb.com/title/tt0032145/

Izvanredna filmska obrada klasika Emili Bronte ( koji, stidim se, još nisam čitao! ). Film ima dušu a da ne pričam o glumačkoj ekipi koju predvodi sir Lorens Olivije.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue May 11, 2021 3:55 pm

Undergods - "Адултс онлу" kaže jedan od ćiriličnih natpisa u ovoj britansko-belgijsko-estonsko-srpsko-švedskoj koprodukciji koja predstavlja mračno-nadrealno-apsurdni dugometražni debi samoukog reditelja španskog porekla Čina Moje. Priča u priči (u priči...) prati unesrećene likove (kao i njihove unesrećitelje) među kojima se mogu prepoznati Geza Rerig (Šaulov sin), Jan Bejvut (Borgman) i Slavko Labović (Diler). (A Irfan Mensur i Iva Štrljić imaju kameo uloge.) :D (8-/10)

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue May 11, 2021 7:58 pm

Transformers : age of extinction - Čista erotika, mog'o je trajati još koji sat, hvala Majklu Beju što postoji. 4.5 / 5.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed May 12, 2021 10:03 am

Nenadano sam pogledala čak 2 Vitlijeva filma, nakon što sam ga ispljuvala zbog najnovijeg promašaja, 'In the Earth' :mrgreen:

Sightseers (2012) je jako dobra crna komedija koja skoro da se dotiče horor/krimi žanra zbog eksplicitnih scena nasilja, ali neka ostane u ovom reonu.
Film na naturalistički način prati par luzera, koji odlučuju da putuju Engleskom i, jelte, razgledaju turističke destinacije. Oboje su naoko nezanimljivi, prosečni Englezi, ali se tokom proputovanja ispostavlja da imaju prilično morbidne i sociopatske tendencije pa će usput pasti nekoliko nevinih žrtava, samo zato što su se nekako "zamerili" ovom paru.

Na filmu ima dosta primera eksentričnih parova sa sociopatskim tendencijama koji nasumično ubijaju ljude koji su im se zadesili na putu, od engleskog The Butterfly Kiss do belgijskog Alleluia, ali ovaj film baštini britanski crni humor i hladnokrvno, opet u crnohumornom maniru, prelazi preko dosta surovih ubistava te se i završava na takvoj noti, naglo, ostavljajući gledaoca u šoku. Interesantan film, držao mi je pažnju i mogu reći jedan od boljih ovog reditelja, nakon Kill List.

Rebecca (2020) ne znam kako Vitli uspeva da snimi dijametralno različite filmove, po potrebi tržista, ali evo, ovaj rimejk Hičkokovog filma (nažalost, još nisam pogledala original) deluje kao da ga je režirao...bukvalno bilo ko. Bez autorskog pečata, korektno snimljen i odglumljen ali ničim ne odskače niti se ističe. Verujem da je Hičkokov klasik mnogo atmosferičniji i mističniji, ovde misterija nije posebno uspešno građena. Ok film da prođe vreme, ali blaziran kao i dvoje glavnih glumaca.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon May 24, 2021 9:55 pm

Gledala sam nekoliko filmova ovih dana, i evo

Corpse Bride (2005) animirani film Bartona, nije na nivou Frankenweenie-ja, ali može da se pogleda. Dovoljno je zanimljiv i intrigantan.

Okja (2017) film reditelja Snowpiercera-a, mislim da je hajpovan kao i prethodni. Sve je to lepo, neobična živuljka, ekološke i vegunske teme, protiv mesne industrije i eksploatacije životinja na više jezika. Pogledala sam sa zanimanjem, ali mi nije neko remek-delo.

Four Good Days (2020) Glen Klouz ne odustaje, u ovom filmu igra majku Mile Kunis koja je zavisnik od droga, i koja po 15. put pokušava da se "očisti". Ovog puta je ozbiljna, pa film prati razvoj situacije tokom 4 dana detoksa kod kuće i konačnog oporavka. Primetila sam da noviji filmovi koriste lepe, popularne glumice da bi ih prikazali u najgorem svetlu, ovo je OK ali mislim da je film prilično prosečan, bez obzira na sve.

I Am All Girls (2021) južnoafrički krimi-triler na temu seks trafikinga. Previše toga se događa, previše počinilaca i žrtava, pa na kraju ostaje obična priča o osveti koja je u međuvremenu iskomplikovana.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue May 25, 2021 9:41 am

Dybuk wrote: Okja (2017) film reditelja Snowpiercera-a, mislim da je hajpovan kao i prethodni. Sve je to lepo, neobična živuljka, ekološke i vegunske teme, protiv mesne industrije i eksploatacije životinja na više jezika. Pogledala sam sa zanimanjem, ali mi nije neko remek-delo.
Stojim iza tvrdnje da je Bong Joon Ho jedan od najprecenjenijih reditelja današnjice. Nijedan me njegov film nije impresionirao onoliko koliko sam očekivao na osnovu reputacije...

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 26, 2021 8:14 pm

Blade Runner 2049 (2017)
https://www.imdb.com/title/tt1856101/?ref_=rvi_tt

Pristojan nastavak sa zanimljivom iako ne i neočekivanom premisom ( i androidi imaju...). Ovo je jedna od retkih uloga Rajana Goslinga koja mi se dopala. Harison Ford očekivano dobar. Filmu bih zamerio na kratkim i slabim sekvencama borbe kao i na ne preterano ubedljivim ženskim likovima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu May 27, 2021 9:54 pm

Auh, Mile, Wrath of Man beše jako dug, rasplinut i uglavnom zamoran američki projekat Gaja Ričija.
Glumci solidni, Đejson Statam, Endi Garsija i ostali, Džejson zbilja sve više podseća na svog (skoro) američkog dvojnika Brusa Vilisa pod starije dane: izrazito malo govori i izrazito je indiferentan. Još nas samo "two minutes" fraza podseća na slavne dane reditelja i glavnog glumca, a to je film Snatch.
Ono što film i dalje vezuje za rediteljski pečat je raspričanost aktera (izuzev Statama, koji je strong silent type) ali sam vala mogla da nastavim svoj život i ne pogledavši ovaj film.
Generalno gotivim Statama, valjda što je engleska verzija Vilisa, ali ovde mi je sasvim bzv.

Gentlemen superioran film u svakom pogledu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 28, 2021 8:39 pm

Meni Statam uopšte nije engleska verzija Vilisa. Brus Vilis se proslavio po uloga šmekera sa duhovito-ciničnim replikama. Statam je više tvrd i mrgodan momak sa vrelog asfalta. :mrgreen:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri May 28, 2021 9:18 pm

A liče malo, sličan stav - mada si u pravu da je Vilis imao više nijansi :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 28, 2021 11:45 pm

Vilis je daleko sofisticiraniji i harizmatičniji glumac od Statama. Mada ne kažem ni da je ovaj loš za određeni tip uloga.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sat May 29, 2021 5:00 pm

Film je pristojan ali nista specijalno sto cu duze pamtiti. Doduse ja se ni Gentlemen-a vise ne sjecam. :D

Meni je Statham glumac poput Hardija ili Harrelsona, specijalizovan za ulogu koja mu lezi i drzi se toga.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 30, 2021 1:07 pm

Nista spec indeed, dadoh mu 6/10
Akcione scene su dobre, možda je to dovoljno da bi akcioni film bio uspešan, ali mi je cela priča bila dosta neupečatljiva. Kao i gluma, uopšte.
Bar je Riči do sad mogao da se pohvali upečatljivim likovima i dijalozima, to su mu bile jače strane. Ovaj film je fulao na tom nivou.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply