I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 17, 2024 12:03 am

Dalíland
https://www.imdb.com/title/tt8399658/

Osrednji prikaz poslednje faze u životu i karijeri Salvadora Dalija, i to kroz oči mladog asistenta u galeriji u Njujorku. Ovde vidimo Dalijev odnos sa Galom kao i neke druge umetnike. Film sam uzeo da gledam na HBO jer sam ljubitelj ovog umetnika, ali moglo je to i bolje. 6/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jan 19, 2024 2:37 am

Old
https://www.imdb.com/title/tt10954652/

Shyamalana volim. Veći deo ovog filma ostavio mi je ravnodušnim, dosta kilavo i ravno do pred sam kraj. Međutim, samim krajnjim tvistom je popravio utisak. daću mu sedmicu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Fri Jan 19, 2024 10:10 am

dobar film
izaziva emocije ako ništa

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jan 19, 2024 1:23 pm

Njegovi filmovi i kad nisu stvarno dobri jesu zanimljivi i uvek im dam ocenu vise zbog truda da se bude originalan i da se zavede publika.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 21, 2024 1:50 am

Irresistible
https://www.imdb.com/title/tt9076562/

Ovo je jedna poprilično zanimljiva komedija - drama o političkom lobisti/savetniku demokrata koji odlazi u jedno malo mesto da pogura lokalnog heroja kao kandidata za gradonačelnika. Cilj je da demokrate prvi put nakon 50 godina dobiju svog gradonačelnika. Međutim, stvari ne idu onako kako se nadao. Steve Carell je komičar koji se odlično snalazi u ovim polukomičnim poluozbiljnim ulogama gde na kraju dolazi do neočekivanog tvista i objašnjenja kako politički sistem ne funkcioniše. Reditelj je inače Jon Stewart, poznata televizijska faca.
Dopao mi se ovaj film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 21, 2024 11:06 pm

21 Jump Street
https://www.imdb.com/title/tt1232829/

Ovo je jedan od onih superpopularnih filmova koje sam propustio da pogledam...do sada. Tako da krenite opet sa pljuvanjem.
Uspešna komedija sa vrcavim dijalozima, barem u prvoj polovini. Onaj kraj sa nasiljem mi se ne sviđa toliko, ali ajde. 7/10
I nije mi jasno zašto se Johnny Depp pojavljuje u onoj minornoj ulozi. Možda je odradio uslugu rediteljima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 23, 2024 3:16 pm

Romeo Must Die
https://www.imdb.com/title/tt0165929/
Vrlo dobra krimi akcija. Dve familije, crnačka i kineska, interesi, osveta. I dvoje mladih ljudi koji su na različitoj ali opet na istoj strani.
Jet Li sjajan kao i uvek, nažalost pokojna Aaliyah takođe.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 25, 2024 3:37 am

Pretty Woman
https://www.imdb.com/title/tt0100405/

Još jedan film koji nisam pogledao, a spada u one koji svi jesu. Najbolji deo ovog romcoma je glumac dvoje protagonista. Richard Geere na vrhuncu moći i mlada i vrcava Julia Roberts. Atmosfera LA-a je lepo pogođena, a priča je rutinska ali efektna. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Jan 25, 2024 1:05 pm

:shock:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 25, 2024 5:44 pm

Obrazlozi, ne volis Pretty woman? Ili si sokirana sto ranije nisam gledao ovako lip filmic.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Jan 25, 2024 7:05 pm

Ne znam kako si ga propustio.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Thu Jan 25, 2024 9:07 pm

Trumane jesi li gledao Dirty Dancing?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 25, 2024 9:44 pm

Peca wrote: Dirty Dancing
Moguce da jesam ali ga nisam ocenio na IMDB-u. Ide na watchlistu i skinucu ga uskoro.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 28, 2024 10:38 pm

Miller's Girl
https://www.imdb.com/title/tt8310486/
U ruralnom Tenesiju razvija se odnos između talentovane učenice i profesora književnosti. Učenica je vrlo senzualna, ima jako bogat rečniki književno se izražava. Profesor je neuspeli pisac srednjih godina sa lepom ženom koja je malo loose. Možete da pretpostavite šta se dalje dešava. Dopada mi se ovaj film ne zato što je jako dobar već zato što su se autori potrudili, od razvoja priče do vizuelno-zvučnih efekata. Atmosfera vukojebine Tenesija takođe ima određe gotske čare. Sam kraj nije najefektniji ili ga nisam dobro razumeo, ali film je zanimljiv za pogledati i glumci su dobri. Posebno je ubedljiva Jana Ortega. Ako volite male lične priče i američke drame mogao bi vam biti zanimljiv.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 29, 2024 1:17 am

Dirty Dancing
https://www.imdb.com/title/tt0092890/?ref_=ttrt_ov

Ovaj film je većim delom drama, a završava se kao mjuzikl. Više mi se dopada dramski deo. Ovde imamo jednog plesača, na prvi pogled alfa mužjaka, koji je prilično nezadovoljan svojim položajem u društvu a verovatno i sobom. Pošto je u suštini slab muškarac nakon što je napravio dete svojoj plesnoj partnerki tera je da izvrši abortus. Ubrzo ulazi u narednu avanturu itd. Na kraju se sve završava nekako nehajno i površno, kao i u mnogim mjuziklima samo što ovde jednostavno nema dobrog efekta. I pored svih njegovih slabosti na kraju je prikazan kao pozitivac.
Zaista, ne mogu ovom filmu dati više od šestice.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Mon Jan 29, 2024 8:04 pm

I ja sam mu dao 6
Al sam nabavio cd i slusao godinama...odlicna stvar

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 31, 2024 3:25 am

The Assignment
https://www.imdb.com/title/tt0118647/

Nije loše. CIA angažuje oficira koji liči na Karlosa Šakala da ga pronađe i likvidira. Nije mu baš uspelo, ali zaplet je zanimljiv. Čak i Aidan Quinn u ovom filmu uspeva da izgleda ubedljivo. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Feb 01, 2024 1:23 am

UFO
https://www.imdb.com/title/tt6290798/

NLO viđenje iznad aerodroma. Student matematike pokušava da provali o čemu je tu reč. Tu je i njegova profesorka Gillian Anderson. Lep mali film ako vas zanima tematika.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Thu Feb 01, 2024 11:04 am

uh skali bas se zadala u ufo ko malder haha

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Feb 01, 2024 1:23 pm

Ovo je u principu ta Ista Scully samo što glumi profesorku matematike koja od skeptika postaje vernik. Eto, i tu ima sličnosti. :lol:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply