I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

Truman

Post by Truman » Sat Jun 05, 2021 7:33 pm

Ava (2020)
https://www.imdb.com/title/tt8784956/

Volim Jessicu Chastain i volim filmove o profi ubicama. Nažalost, ovaj film ne dobacuje daleko. Kad se samo setim Atomske plavuše i Crvenog varpca. Ovo je 6/10 u najboljem slučaju. Film bez vizije i skromne realizacije.
Zabran nekom da a nekom uzme.

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus

Post by ridiculus » Sun Jun 06, 2021 6:19 pm

Odgledao danas Charade.

Misterija, romansa, komedija. I filmčina. Poznat i kao "najbolji Hičkokov film koji ovaj nikad nije snimio". Budući da postoji preokret, kasnija gledanja će svakako biti drugačija od ovog prvog. Ali svakako ću ga gledati.

A nije ga teško naći zato što je u javnom domenu. Zaboravili su da stave znak za kopirajt u film! :shock: Zvuči neverovatno, zar ne? :lol:

Truman

Post by Truman » Sun Jun 06, 2021 11:14 pm

Da, da. Fantastičan film.

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Jun 13, 2021 12:14 pm

The Terminal (2004) inače ne gotivim Toma Henksa, a ovaj film je Borat pre Borata, samo bez ekscesa i shock valuea. Nisam oduševljena.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truman

Post by Truman » Sun Jun 13, 2021 8:11 pm

Antebellum (2020)
https://www.imdb.com/title/tt10065694/

Zanimljiv koncept, podseća me na Šamalana i jedan njegov film. Ovom ću ipak dati ocenu manje jer nije toliko kvalitetan. Ali treba ceniti reditelje koji nude kreativne ideje.

Sri Ramana

NGboo

Post by NGboo » Wed Jun 16, 2021 9:30 am

Alias Nick Beal - odličan faustovski film-noir sa briljantnim Rejom Milandom u ulozi mefistofelskog lika iz naslova. Režirao otac Mije Farou kad je ona imala 4 godine. :D

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Jun 17, 2021 2:26 pm

A Man Called Ove (2015) poznata formula o sitničavom i mrzovoljnom (starijem) čoveku čije tvrdo srce i pesimističan pogled na život dotaknu i izmene nova lica (ili lice) u njihovom životu. Samo na skandinavski način.
Ove nije preterano simpatičan, u filmu ima crnog humora - konstantni pokušaju da sebi oduzme život koji bivaju osujećeni na razne načine - i naravno, ovakvi rigidni karakteri uvek zazivaju smešne situacije i reakciju.
Pa ipak, film je srčan i simpatičan, ne čudi me da je svojevremeno bio hvaljen i voljen.

Truman

Post by Truman » Thu Jun 17, 2021 11:15 pm

Mislim da na polici imam knjigu istog naslova...mogao bih je pročitati.

Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Jun 18, 2021 10:23 am

Truman wrote: Mislim da na polici imam knjigu istog naslova...mogao bih je pročitati.
Da da, snimljen po toj knjizi. Verujem da je dobra.

Post Reply