I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon May 31, 2021 12:22 pm

Georgetown (2019) rediteljski prvenac Kristofa Volca u kome tumači glavnu ulogu. Uprkos pojačanju u vidu dve proslavljene glumice - svaka u svojoj generaciji - sjajne Vanesa Redgrejv i Anet Bening, te intrigantnoj premisi, film ne dobacuje daleko.
Kristof je mnogo bolji glumac nego reditelj, pa i ovom slučaju kad sebi dodeljuje ulogu jedne varijante 'Talentovanog gosn Riplija', samo u malo drugačijem društvenom okruženju.
Moram još jednom da potcrtam ulogu velike dame Redgrejv koja uprkos poznim godinama ima iskru u očima i mladalačku energiju kad treba izneti zahtevne scene. Jedna Bening koja je poznata kao karakterna glumica bledi u poređenju sa ovom veterankom filmskog platna. Za film, 6/10, i to zahvaljujući glumi, dakako.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jun 05, 2021 7:33 pm

Ava (2020)
https://www.imdb.com/title/tt8784956/

Volim Jessicu Chastain i volim filmove o profi ubicama. Nažalost, ovaj film ne dobacuje daleko. Kad se samo setim Atomske plavuše i Crvenog varpca. Ovo je 6/10 u najboljem slučaju. Film bez vizije i skromne realizacije.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ridiculus » Sun Jun 06, 2021 6:19 pm

Odgledao danas Charade.

Misterija, romansa, komedija. I filmčina. Poznat i kao "najbolji Hičkokov film koji ovaj nikad nije snimio". Budući da postoji preokret, kasnija gledanja će svakako biti drugačija od ovog prvog. Ali svakako ću ga gledati.

A nije ga teško naći zato što je u javnom domenu. Zaboravili su da stave znak za kopirajt u film! :shock: Zvuči neverovatno, zar ne? :lol:

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jun 06, 2021 11:14 pm

Da, da. Fantastičan film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jun 13, 2021 12:14 pm

The Terminal (2004) inače ne gotivim Toma Henksa, a ovaj film je Borat pre Borata, samo bez ekscesa i shock valuea. Nisam oduševljena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jun 13, 2021 8:11 pm

Antebellum (2020)
https://www.imdb.com/title/tt10065694/

Zanimljiv koncept, podseća me na Šamalana i jedan njegov film. Ovom ću ipak dati ocenu manje jer nije toliko kvalitetan. Ali treba ceniti reditelje koji nude kreativne ideje.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Wed Jun 16, 2021 9:30 am

Alias Nick Beal - odličan faustovski film-noir sa briljantnim Rejom Milandom u ulozi mefistofelskog lika iz naslova. Režirao otac Mije Farou kad je ona imala 4 godine. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Jun 17, 2021 2:26 pm

A Man Called Ove (2015) poznata formula o sitničavom i mrzovoljnom (starijem) čoveku čije tvrdo srce i pesimističan pogled na život dotaknu i izmene nova lica (ili lice) u njihovom životu. Samo na skandinavski način.
Ove nije preterano simpatičan, u filmu ima crnog humora - konstantni pokušaju da sebi oduzme život koji bivaju osujećeni na razne načine - i naravno, ovakvi rigidni karakteri uvek zazivaju smešne situacije i reakciju.
Pa ipak, film je srčan i simpatičan, ne čudi me da je svojevremeno bio hvaljen i voljen.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jun 17, 2021 11:15 pm

Mislim da na polici imam knjigu istog naslova...mogao bih je pročitati.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Jun 18, 2021 10:23 am

Truman wrote: Mislim da na polici imam knjigu istog naslova...mogao bih je pročitati.
Da da, snimljen po toj knjizi. Verujem da je dobra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Jul 01, 2021 5:36 pm

Reprizirao jedan od filmova koje sam nekoć davno imao snimljene na VHS-u - Tarzan in Manhattan. Ništa bolje od čizi filmova za ove vrućinčine. :D

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jul 03, 2021 8:55 pm

Joan of Arc
https://www.imdb.com/title/tt0040491/
Zahvaljujući Pink Classicu i znamo kome odgledah ovaj stari film sa Ingrid Bergman u glavnoj ulozi. Film svog doba, ni loš ni mnogo dobar. Manje krvav i žestok nego verzija sa Milom Jovović.

Inače me lik i delo Jovanke Orleanke jako zanimaju i voleo bih pročitati neku ozbiljniju knjigu ili rad o njoj.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jul 03, 2021 11:28 pm

Un coeur en hiver
https://www.imdb.com/title/tt0105682/

Drama o majstoru za violine (ne znam kako se tačno zovu ti što ih popravljaju) u kog se zaljubljuje prelepa devojka njegovog poslovnog partnera. Ali avaj...ljubav nije uzvraćena. On je nekako hladan i introvertan.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Jul 07, 2021 9:25 am

Truman wrote: Un coeur en hiver
Imam taj film na listi odavno...Obožavam Danijela Oteja.
Zanimljivo, ovo dvoje su igrali par i u filmu Une femme Francaise. Koliko je lepa bila Bear, uhhh.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jul 07, 2021 4:57 pm

Ide na moju watch listu.

U međuvremenu sam odgledao i Star Trek III kao i jedan film s Kameron Dijaz ali nije nešto vredno spomena.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jul 08, 2021 8:19 pm

The November Man
https://www.imdb.com/title/tt2402157/

Odgledah ovaj film jer sam želeo da vidim na šta Beograd liči i dobro liči. Ovo špijunsko ostvarenje s Pirsom Bronsonom ima i nekoliko domaćih glumaca. Film kao film je osrednji, ali gledljiv. Laza Ristovski ima zapaženu ulogu i efektan kraj. :mrgreen:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Fri Jul 09, 2021 4:54 pm

The Tomorrow War

Cudovista su ok, sve drugo je prilicno tanko, pogotovo scenario. :

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jul 09, 2021 6:36 pm

Lone Star
https://www.imdb.com/title/tt0116905/
Relativno zanimljiv advokatski film o braniocu koji ima posla sa klijentom psihopatom. Uobičajeno solidna Mekonahijeva uloga i malo zapleta. Od mene sedmica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sat Jul 10, 2021 5:38 pm

Zaredah par filmova poslije duze vremena ali sve manje vise dosadnjikava izdanja.

No Sudden Move
Tarantino sa ali expressa. Solidan pocetak ali su previse zapetljali kako radnja odmice i film biva sve dosadniji. Glumci su ok ali film nista specijalno. 6/10

Settlers
Ovaj film je uzasno naporan i pravo je cudo da sam ga pogledao do kraja. Zato mu dajem malo vise od nule. 2/10

Black Widow
Udovica nije ni dosadan ni los film ali od ovakvih naslova ipak ocekujem malo vise. Film je blago razocarenje i rekao bih najtanji od marvelovih junaka, ne racunajuci Black Panther koji je i dalje najgore izdanje. Rekao bih neka sedmica u najboljem slucaju.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sat Jul 10, 2021 6:02 pm

Tarantino sa Ali Expressa

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply