Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Feb 27, 2022 9:31 pm

Ekspert tamo gde je konkurencija slaba+govno od čoveka. Ne moram da poštujem, ne poštujem ni Kusturicu koji je nešto actually napravio.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Sun Feb 27, 2022 9:35 pm

Frajer ne zna plivat
Ne zna auto vozit
Haha
Plus 0 od covjeka :lol:

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Feb 27, 2022 9:46 pm

Ali nazad na temu, Arđento je izgubio mojo još 90tih, teško da tu ima vitalnosti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Feb 28, 2022 12:28 am

Truba wrote: Frajer ne zna plivat
Ne zna auto vozit
Nisam ni ja neki plivac ni vozac. Kakav je covek briga me sve dok proizvodi kvalitetan sadrzaj.

Dybuk, ne oduzimam ti pravo da ga ne volis.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Mon Feb 28, 2022 10:26 am

Al znas...neces se utopiti :mrgreen:
Isto ko i ja

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Mar 07, 2022 8:49 pm

Pogledala sam Fresh (2022) Ok je, više triler jer se bavi gadnom temom a nije eksplicitan. U odnosu na ponudu ovih dana, sasvim pristojan effort 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Mar 08, 2022 9:31 pm

Don't Kill Me (2022) Italo horor/romansa na Netflixu, neko bi rekao italijanski Twilight. Ipak mračniji i krvaviji, ali ko traži zreo film, ovde ga neće naći. Da je gledljiv-jeste, ali to ne govori mnogo. Italijani snimaju irelevantne žanrovske filmove u ovo moderno vreme.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri Mar 11, 2022 12:07 pm

The Seed - Trešast, ali zabavan i lepo uslikan spoj naučne fantastike, komedije i body horror-a, sa malo iritantnim protagonistkinjama kojima je posvećen predugačak uvod, ali sa solidnim praktičnim efektima kad krenu intimni susreti treće vrste... :D (6-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Mar 11, 2022 1:36 pm

E baš sam se pitala, nešto mi nije delovao ubedljivo :D Da je trešić, to je jasno.

Naletim na neki opskurni argentinski On the 3rd Day i skinem sinhro verziju, pošto je jedini fajl na og jeziku bio ogroman.
Tema je baš po mom ukusu, međutim film nije dobro vođen i osmišljen, scenario konfuzan i tanak i jedino zadnjih 10-15 minuta zaista dobro. Reklo bi se da je ostatak filma izgrađen oko epiloga, u koji je ujedno najviše i uloženo, kreativno gledano. Tankih 5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Mar 12, 2022 10:46 pm

Inner Demons Pristojan faund futidž o devojci koja se odaje drozi, da li je samo zavisnik ili je i posednuta? Dosta uigran ff scenario bez puno iznenađenja sa veoma gory završnicom.

The Ledge više survival triler sa karikaturama, ali snimljeno u Srbiji, brale, sa većinski srpskim tehničkim timom. Mislim, ok je film, ne izgleda loše i ako se zanemari plitak scenario i neke neverovatnoće može da se pogleda.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Mar 16, 2022 6:02 pm

Svideo mi se The Cursed aka Eight for Silver. Mada je fotografija nekako plavičasta i akcija/vukodlak se dešava i prikazuje u milisekundama, vrv nisu imali veliki budžet.
Svidelo mi se što su ubacili i zverstva Engleza prema Ciganima, pardon, Romima, kao rezultat bačena je jedna kletvica. Malo naslanjanja na Beast of Gevaudan, ali ovo je najbolji film o vukodlacima još od When Animals Dream (što ne znači mnogo jer je podžanr pun treševa i u moderno doba retko uspešan, ne računajući Ginger Snaps (trilogiju)).
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Tue Apr 05, 2022 11:20 pm

Homebound - ovo je toliko patetično u svojoj zamalo-osrednjosti da se pitam koliko su bili plaćeni oni koji su mu dali visoke ocene, pa još napisali i rivjue od 500-tinak reči... 🤮

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Apr 06, 2022 10:11 am

I ja vidim hvale, wtf :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri Apr 08, 2022 2:42 am

Quella villa accanto al cimitero
https://www.imdb.com/title/tt0082966/?r ... vi_tt_t_11

Ovaj čuveni Fulcijev horor nije mi se preterano dojmio. Trash a pritom nema stvari koje su mi u takvom tipu horora privlačne.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Apr 09, 2022 2:32 pm

Sve čekam NGboo da kaže koju o The Sadness (2021) pa da se nadovežem :D

Ovaj tajvanski film koji je nesumnjivo nastao inspirisan pandemijom Kovida 19, donekle redefiniše "inficirani" podžanr. Najkrvaviji/gori horor u proteklih par godina, moglo bi se reći da su Azijati i Francuzi osvetlali obraz žanru onda kad su se pravili jeftini i spori drama/horori sa vrlo malo akcije i krvopljusa.

Što se fabule radnje tiče, ona je vrlo tanka, kao i likovi u filmu, ne treba biti poznavalac zombi i infected filma da biste pretpostavili u kom smeru film ide, ko su glavni protagonisti i antagonisti.
Film je uglavnom fokusiran na gore i tu nema nikakve sumnje i visokih očekivanja, niti primisli da su kreatori The Sadness imali ikakve ambicije da od ovog filma naprave tzv elevated horor.
Međutim, on unosi i novi momenat u podžanr, a to je eksplicitno seksualno nasilje. Klinička slika zaraženih je animalni, psihopatski poriv za ubijanjem i seksualnim nasiljem/silovanjem koje potiče od aktivacije "reptilijanskog" dela mozga, tj stimulacije primitivnih instikata. Ljudi se doslovce pretvaraju u poludele, pohotne zveri, s tim da pohotu prati žeđ za potpunim fizičkim uništenjem žrtve.

Iako vrlo brutalan, film nije sasvim eksplicitan, ali nam je u pojedinim momentima jasno šta se odvija izvan oka kamere i to ne umanjuje mučnost tih scena. Baš kao što ni zadnjih 20 min Megan is Missing nije manje mučno iako imamo samo audio snimak torture. Ili Found (2012) duga "scena" ubistva gde ne vidimo, samo čujemo šta se dešava. Ipak, ne bih propustila da podvučem da je sam jezik kojim se u filmu služe zaraženi vrlo mizogin i eksplicitan, sadistički.

Ovo u principu nije moj tip horora, nikad nisam bila gorehound (mada krvavost svakako ne smeta, npr Impetigore mi je jedan od top filmova 2019/20) ali sigurno jeste uneo izvesnu svežinu i brutalnost u uspavani i učmali (pod)žanr, a eksploatacija pandemije i onog najgoreg, najprimitivnijeg, najzločinačkijeg što čuči u čoveku stiže u pravo vreme i zadovoljiće dobar deo fanova.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sat Apr 09, 2022 5:56 pm

Sve to na stranu, valja li film kao film? Drži li pažnju, kakav je tempo? Da li su likovi za ovaj tip filma dovoljno prijemčivi da ne poželiš da izginu u prvih 15 minuta?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Apr 09, 2022 6:00 pm

U početku je malo spor, ali kad krene nema stajanja :D
Likovi su Ok, nisu kao iz Train to Busan da se vežeš za njihove priče, nema patetike ni emocija, a glavni negativac je baš gadan. Rekla bih da je više B film iako su efekti odlični, tu se najviše i usulo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Apr 09, 2022 8:14 pm

Umma (2022) sa Sandrom Oh, vrlo prosečno i nemaštovito. Klasik mejnstrim horor.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Apr 13, 2022 1:23 pm

Night's End (2022) ovo me malo podsetilo na stil reditelja Endless i Resolution, mada je slabiji i više cheesy.
Lik je zatvoren u svom slabo osvetljenom stanu, pokušava da napravi uspešan podkast i komunicira samo sa bivšom ženom i jednim prijateljem, video pozivima.
Mi razumemo da su mu se život, brak i emotivno stanje raspali, moguće zbog alkoholizma pa je sad nezaposlen i verovatno agorafobičan. Provodi dane praveći nepopularni (presjumabli jutjub) sadržaj, tripujući duhove u stanu, puneći mrtve ptice i vršeći repetitivne radnje. Prijatelj ga savetuje da kontaktira popularni paranormalni podkast i prosledi im njegove snimke.
Da ne ulazim u detalje, ima ovde posebnih tegli za hvatanje i čuvanje duhova, vrlo čizi spiritualnih gurua, i kako odmiče, film postaje sve apsurdniji te klizi u totalnu B priču. Ipak, nešto me je vuklo da pogledam do (eksplozivnog) kraja, pa zato prelazna ocena 5/10 Eh, da, pojavljuje se i Majkl Šenon kao novi muž bivše žene glavnog junaka. I na kraju sve ode u tri lepe, koliko je preterano toliko je negde i zabavno jer je potpuni kontrast ostatku filma, takoreći dosta živahna završnica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by ex pistol » Thu Apr 14, 2022 11:40 am

" X " - uglavnom opisan kao erotski slešer i omaž a ne kopija, sa punim pravom.

Od mene palac gore!

Post Reply