Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Mon Sep 18, 2017 2:06 pm

moram još da te indoktriniram za ideologiju!!!

pa da, kraj nema smisla, pare su proklete itd... neće producenti da dozvole da bankar bude neki zombi sadista, kvaziduh koji tu čuva njihovo blago i iživljava se na svakome ko pokuša da ga ukrade

realno je tako, za publiku su razbojnici pozitivne ličnosti, kao Marko Kraljević, hajduci, uskoci, zašto Franko nije htio da bude The Man nego izabrao da bude sporedna šalteruša, to nema smisla ni u pogledu same priče, ko je onda The Man i zašto se uopšte spominjao?

Toliko promašiti bez debelog razloga se ne može

a razlog je naravno konstantno sakrivanje krivice bankarsko-finansijskog sektora! 8-)

da je Franko bio taj narativ bi bio kompletan, sistematizovan, besmisleno je šta je učinjeno na kraju

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Sep 18, 2017 2:59 pm

Moram da priznam da to što pričaš ima logike :)

Priča antagoniste jedva dotaknuta, tipičan psiho ubačen jer to tako treba, malo kao Majers samo što the guy neće doživeti kult i franšizu.
► Show Spoiler
Tako da je njegova sudbina istovremeno najdublja i centralna za zaplet filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Mon Sep 18, 2017 3:54 pm

al i Prometej je komunista! Ukro vatru od bogova i dao ljudima! 8-)

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Sep 18, 2017 5:55 pm

A ovaj čuva narodne pare :mrgreen:

Sve u svemu, na meniju imam Creepshow i neki uvrnuti The Baby, prosto čovek da ne zna šta da izabere. :think:

i Quills, al to nije horor. Možda se čak odlučim za to.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Tue Sep 19, 2017 12:40 pm

pogledah i Martyrs (2008), al sam forwardovao zadnjih pola sata, realno ne jer je nešto posebno užasavajuće koliko je čak i dosadno, znam šta će se desiti i više sam zaboravio prvih sat vremena filma

kad pogledam razlike u odnosu na rimejk zapitam se imaju li Ameri mozga uopšte, nači mijenjali su nešto bez ikakve potrebe i što je bilo vrlo efektivno u originalu, a rasplet je brutalno zaglupljen

to stvarno treba umjeti, da imaš gotovo proizvod i izmjenama napraviš nešto lošije. Čak nije ni do pg13 fazona, da ublaže nešto, već mijenjaju po ćefu, niđe veze

ovo i nije neki spojler, tamo gdje glumicu progoniteljka udara o zid i razotkriva se njeno psihičko stanje, u američkoj verziji udara glavom o sto. Nači samo zamislite da neko sjedi na sofi i udara glavom u sto, koji mozak je to smislio :lol:

Koliko glupo izgleda kad upadne drugarica i vidi šta ovo radi, hilerijus, totalni raspad, upad u C produkciju! 8-)

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Sep 19, 2017 8:16 pm

Nije mi jasno čemu rimejk kad će totalno da pusifiraju film. Kome to treba i ko će to da gleda osim tupavih juesovej tinejdžera, ne znam. Brate, napraviš Martyrs PG13, kill yerselves!
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 20, 2017 8:50 pm


Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Sep 22, 2017 1:54 pm

Juan of the Dead (2011)

Epohalno!!!

ljubitelji zombi komedije ovo ne smiju da propuste

Kubu od napada andedova brani Huan komunjara!!!

Velikosrbski film!!

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun Sep 24, 2017 11:23 am

Leatherface - prilično krvav i vizuelno atraktivan, ali čemu sve to obelodanjivanje Lederfejsovog detinjstva i rane mladosti? Od dueta Bustiljo & Mori bih više voleo da ponovo vidim neki nadrealistički horor.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Sep 24, 2017 8:06 pm

Au, nisam imala pojma da su njih dvojica uradili Leatherface. Bustillo i Maury propo!

Juan, možda :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 27, 2017 9:50 am

Leatherface je sve ono što mrzim kod horora, urađeno na kvalitetan način. Bustillo i Maury ponavljaju istu formulu, neki ljudi to obožavaju, a ovo mi je bilo isti smor kao i prethodna dva filma. Jednostavno, to je sve vizuelno izvanredno, ali priča je hrpa klišea i to loše povezanih.

Mediji su najavljivali da će u tvistu ispasti da je Jigsaw žensko, ko bi rekao da će biti još gore rješenje. Nači, tu su neki kreteni, koji većinom se sadistički iživljavaju, psihološki razvoj nula, narativa niđe, pajkani su karikature, krvopljusa je u izobilju, oćemo da šokiramo, ali na kraju duplo golo.

Realno više neću da gledam njihove filmove. Šarena laža, oni su specijalci za efekte a mene to ne zanima. Radije bih C produkciju s dobrom pričom nego ovo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Sep 27, 2017 7:33 pm

Šaznam, Livide i njihov segment X for Xylophone iz ABCs of Death 2 jesu solidni, ali da, više slice 'n dice, manje kvalitetna priča. Rekla bih da Livid odskače od te formule.

Za Leatherface ič nisam zainteresovana, ja - kao sramota za horor fandom - slabo varim te sikvele, prikvele, ributove pa x 100.

Videh da igra Stiven Dorf, donedavno počivši :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 27, 2017 9:43 pm

Glumci su najveći promašaj ovdje. Dorf igra kao neku kopiju Hopera iz TCM2.

Uostalom, fanovi TCM ovo visoko ocjenjuju, a i ljubitelji kasapane i nastranosti mogu pronaći ponešto, ali oni koje ni original nije oduševio nemaju šta da očekuju.

Ja sam gledo ni sam ne znam zašto... Mada, da se ne posmatra kao sikvel prikvel gikvel itd... bio bi bar ok.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Sep 29, 2017 12:20 am


User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Tue Oct 10, 2017 7:01 pm

Gledajte Mother! od Aronofskog. Simboličan, avangardan horor film. Jeste da ga je stručnjak sa jednog drugog foruma popljuvao, ali on je tvrdio i da je Interstellar loš film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Oct 10, 2017 9:37 pm

Bismo, Truki, al još nije onlajn! :P
call me cheap, ne daje mi se 12 jura za jednu bioskopsku kartu
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Tue Oct 10, 2017 10:09 pm

Вреди и 22 јура!!
Тај филм због доживљаја треба одгледати у кину.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed Oct 11, 2017 12:48 pm

Kripl Vojnov ga je napljuvao ali Aronofskog treba ispoštovati, mada Vojnov retko omaši. Ja čekam blurej pa gledam u toplini doma na tvu. Nemam želju za bioskopom nikakvu.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Oct 11, 2017 12:53 pm

Meni on dobro maši, bar kad je u pitanju horor. Nema šanse da je film nikakav, kako ga je predstavio.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
zosko
Posts: 68
Joined: Sat Oct 21, 2017 5:25 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by zosko » Tue Oct 24, 2017 9:14 pm

veceras se reprizirao titus.
ekranizacija koja usavrsila sekspirovu tragediju i kojoj se povremeno vratim; jaci horor od bilo kojeg splattera. :? :liar: :shifty:
titus (1999) - imdb

Image

Post Reply