Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Dybuk

Post by Dybuk » Mon Sep 19, 2022 3:19 pm

Truman wrote: Ja dadoh osmicu zbog koncepta.
Meni se dopala fotografija, izgleda vrlo uglađeno i picnuto, međutim tamo pred kraj je zaličio na neku od onih tinejdž vampirskih serija. (što sam ih i sama pratila, lol)
I live in the weak and the wounded, Doc

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Sep 23, 2022 9:15 pm

Au jbt, ne znam šta se dešava u Bodies bodies bodies (2022) ali bukvalno sam navijala da svi umru nasilnom smrću. Nisu 3/10

Truman

Post by Truman » Sun Sep 25, 2022 10:45 am

Bad Dreams
https://www.imdb.com/title/tt0094701/
Donekle zanimljiv twist horor. Ovde imamo jednu mladu i lepu curu koja je žrtva ruralnog američkog kulta. Kada se nakon mnogo godina probudi iz kome u psihijatrijskoj ustanovi u kojoj se nalazi ljudi krenu da umiru pod uticajem priviđenja lidera tog kulta.
Zabran nekom da a nekom uzme.

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Sun Sep 25, 2022 11:41 pm

The Final Conflict - Omen III
https://www.imdb.com/title/tt0082377/
Gledao sam solidnu jedinicu, dvojku preskočio i sada na TV-u nabasah na treći deo. Sam Neill tumači Antihrista u telu američkog političara. I sve mu u životu ide po planu dok ne sazna da se rodio novi hrist koji mu oduzima snagu. Mora ubiti svako dete rođeno tog datuma...
Sam Neill mi je jedan od dražih američkih glumaca i lepo ga je za promenu gledati u ulozi negativca. Nikada nije imao harizmu da bude zvezda ali jeste legenda. Sam film je onako...nema toliko strašnih niti upečatljivih momenata. Da vidimo ko će da pobedi na kraju!

There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 5:31 pm

The Breed
https://www.imdb.com/title/tt0455362/
Grupa mladih dolazi na ostrvce koje je jedan dobio u nasledstvo da se zabavi ali ne leži vraže. Tamo su neki čudni psi (nemaju besnilo) koji ih napadaju. Kasnije saznaju da se na ostrvu nalazi kompleks gde se neko petljao sa genetskim eksperimentima.

Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Mon Sep 26, 2022 7:07 pm

Uuu :dance: u principu gotivim ovakve filmove, nije loš.
Jesi li ti, Truki, gledao klasik Cujo?

Truman

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 9:54 pm

Dybuk wrote: Jesi li ti, Truki, gledao klasik Cujo?
Nisam, a čitao sam knjigu dosta skoro, recimo prošle godine.

100 Feet
https://www.imdb.com/title/tt0899128/?ref_=nv_sr_srsg_0
Pomalo banalan i previše bukvalan horor o ženi koja je ubila muža nasilnika (policajca) i zbog toga dobila nanogicu i obavezu da godinu dana ne mrda iz velike kuće. Ali znate kako to ide...gospodinov duh odbija da se preseli u raj/pakao i zlostavlja je. Kad se pojavi mladi junoša pokazuje i poprilične znake ljubomore. Ne sviđa mi se kod ovog filma što je zli duh prikazan previše opipljivo. Famke Janssen je ovde čarobna, podseća na Slobodu Mićalović. Poznato mi je njeno lepo lice od ranije ali ne i ime.

Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Mon Sep 26, 2022 10:12 pm

Pogledaj.

Truman

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:13 pm

Dybuk wrote: Pogledaj.
Hoću kad bude na p.h.

Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Mon Sep 26, 2022 10:15 pm

:? :evil:

Truman

Post by Truman » Mon Sep 26, 2022 10:21 pm

Pa i ova dva filma od danas sam tu gledao, što se duriš. :roll:

Sri Ramana

ex pistol

Post by ex pistol » Tue Sep 27, 2022 3:13 pm

Dybuk wrote: Speak No Evil (2022) liči malo na grčki čudački talas. Nije horor u konvencionalnom smislu ali se u poslednjem aktu prikazuje u svojoj brutalnosti i mizantropiji/nihilizmu.
ali je zato ošurio jače nego svi noviji konvencionalni horori. Šta kaže kritika, kako se učitava ovo? metafora? naivnost Evrope možda?

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Sep 27, 2022 3:40 pm

ex pistol wrote: Šta kaže kritika, kako se učitava ovo? metafora? naivnost Evrope možda?
Mogu ti ponuditi samo moje viđenje, nisam čitala kritike.
Mislim da je film vrlo strejt forvard sa temom; nema tu po meni neke metafore, u pitanju je
► Show Spoiler
E, sad, razmišljala sam kako su Holanđani pikirali ovaj par iz Danske. Def je počelo sa testiranjem granica kad mu je lik uzeo ležaljku. Tu, i kod povratka po jebenu zeka lutku prvi put u Italiji, ukapirao je da su ljudi popustljivi i "liberalni", naivni i moderni roditelji. Svakako zaštićenost koju nosi ugodan život u razvijenim evropskim demokratijama, nepostavljanje sopstvenih granica radi izbegavanja sukoba i kompulzivne ljubaznosti i ignorisanje instinkta - ko bi ostavio ćerku sa nepoznatim muškim bebisiterom i otišao u noćni provod sa strancima *uprkos* nelagodi i sl.

Uz sve to, nažalost, imamo oca koji ima problem sa dosadom i uspostavljanjem sopstvene maskuline persone, identiteta i dominacije, koji u neobičnom Holanđaninu vidi čak gurua, muškog prijatelja iili figuru koja mu nedostaje u životu.
On je zapravo krivac i katalizator tragedije sopstvene porodice, jer mu je žena od početka bila manje zainteresovana i sumnjčava prema domaćinima nego on sam. Ali žena je "histerična" jelte i iracionalna kako to već kod žena biva pa je njena intuicija i nelagoda umanjivana od početka do kraja
► Show Spoiler

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Sep 27, 2022 4:00 pm

Da, definitivno su
► Show Spoiler
sve više dizali lestvicu bezobrazluka i na kraju ono gaslajtovanje. Ciničan film, mada sumnjam da je kreiran kao upozorenje, više se ukazivalo da danas ne smeš spustiti gard, a da svakako nemaš taj luksuz poverenja prema strancima kao roditelj.

ex pistol

Post by ex pistol » Tue Sep 27, 2022 11:18 pm

Uglavnom smo isto videli stvari u filmu, samo mi se učinilo da ovi nisu obični
► Show Spoiler
naročito na kraju kada sve vrišti -ovo je simbolizam! ovo bacanje kamena nešto simboliše!
pa mi je sve mirisalo da je reditelj hteo nešto da poruči a ja nisam skontao šta.

našao jedan intervju sa njim
► Show Spoiler

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Sep 28, 2022 11:18 am

► Show Spoiler

Truman

Post by Truman » Sun Oct 02, 2022 3:17 am

White Zombie
https://www.imdb.com/title/tt0023694/
Lep klasican horor, bas sam uzivao. Bela Lugosi tumaci zlikovca koji na Haitiju zombira ljude za neke njegove mracne ciljeve. Sada mu je meta novopecena mlada koja se doselila na ostrvo. 8/10

Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Oct 02, 2022 12:31 pm

Truman wrote: dvojku preskočio
Dvojka je odlična, obv 1. je najbolji ali je nastavak vrlo respektabilan.

Sector

Post by Sector » Sun Oct 02, 2022 7:34 pm

Pogledah Beast.

Moglo je i bez one Čak Noris vs međed borbe u završnici. Gledljiv film ali ne više od toga.

Peca

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Oct 02, 2022 8:15 pm

Nemoj mi reći da je Stringer Bel prebio lava u borbi prsa u prsa? Znao sam da je sranje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply