Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Jun 05, 2021 8:19 am

Caveat - prilično intrigantan debi, sa sjajnim početkom i fenomenalnim detaljem u vidu jezive igračke (namrgođeni zeka dobošar) koja deluje kao detektor natprirodnih sila (ili čega već). Nažalost, postoji ono "ali", pa se tako film relativno brzo izduva u namernoj zapetljanosti i ispretumbanoj hronologiji, što bi kod nekog veštijeg / iskusnijeg reditelja verovatno daleko bolje funkcionisalo. (6/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Jun 05, 2021 9:38 am

Iz nekog razloga nisam mogla da ga nađem na torentima. Doduše, sad neću ni da se trudim, od početka mi nije ulivao poverenje, a tvoj post to i potvrđuje. Previše je takvih filmova u poslednje vreme...

The Conjuring 3 (Devil Made me do It) je definitivno osveženje. Uživala sam dobar deo filma, možda je malo razvučen i meandrira na trenutke kako se približava kraju, ali ovo je i dalje top 3 filmova koje sam pogledala ove godine. Bolji od Conjuring 2, nešto slabiji od prvenca 7(7.5)/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 860
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sat Jun 05, 2021 12:54 pm

Slazem se, ja mu dadoh 7. Ipak mi je slabiji od prvog dijela, ali bolji od prethodnih, racunajuci i one spinoff filmove.

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jun 07, 2021 12:30 pm

Cordes (Prey) Dobar španski horor/triler, minimalistički i skromnog budžeta ali je lokacija dobro iskorišćena, uz par krvavih scena. Devojka koja je posle saobraćajne nesreće - u kojoj joj je poginula sestra - ostala vezana za kolica, ostaje sama u seoskoj kući prepuštena na milost i nemilost pobesnelom psu koji je lovi, a jedini deo tela koji može da pokreće je šaka. Kako će tako nemoćna da se odbrani? Mislim da je scenario dovoljno pametan i realističan, tenzija je opipljiva. I scene sa životinjama su ubedljivo snimljene. Preporuka, ko voli ovakve filmove. 7/10

Follow Me aka No Escape Među filmovima ovog tipa Follow Me deluje da je nižeg ranga, međutim, dovoljno je kompetentno snimljen i sa pravim Rusima u ulogama...Rusa.
Naime, poznati američki vloger/influenser je sa svojom ekipom pozvan u Moskvu, da snimi epizodu u posebno kreiranom escape room-u. Koncept nije ništa novo za ovog avanturistu, ali mu ruski prijatelji obećavaju realistično i zastrašujuće iskustvo. To će i dobiti.
Film ima obrt koji nije nepoznat, ali je dobro tempiran sa sve live feed-om sa društvenih mreža. Mene je tvist (bez obzira na neoriginalan koncept filma) iznenadio, što znači da je kulminacija koja je dovela do njega bila ubedljiva (ili ja nisam u gledalačkoj kondiciji :D ), i zato je ocena iznad proseka, inače bi bila 5. Ovako, 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Mon Jun 14, 2021 5:39 pm

In the earth (2021) - Istripovani "prirodnjački" horor, čiji zaplet, a ni rasplet nisu dovoljno objašnjeni. Par krupnih kadrova ranjavanja i sakaćenja, prilično dobar muzički skor odlično uklopljen sa dešavanjima, solidna gluma. Ne znam koji me je đavo naterao da odgledam, nije da je loš, ali je još manje dobar, ono, čist prosek sa par solidnih aduta, nedovoljnih za preporuku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Jun 15, 2021 11:20 am

^ Meni je taj film preloš, film o ničemu.

Savageland (2015) faund futidž, ili preciznije mokumentarac o neobičnom slučaju u gradu Sangre de Kristo, gde je preko noći čitava populacija - nekih 50tak duša - pobijena. Za ovo je okrivljen i osuđen jedini preživeli meštanin, Francisko Salazar.
Međutim, brojne fotografije koje je napravio bežeći od krvoprolića pričaju drugačiju priču: ovako nešto nije mogla da izvede jedna osoba.
Po prvi put mi je ovaj format bio zamoran i dosadan, intervjui, ispitivanje svedoka itd, film naravno potcrtava rasizam i predrasude prosečnih 'merikanaca prema Meksikancima i meksičkoj manjini, horor aspekat je u drugom planu. Fotke su kul, onako zamućene sa zastrašujućim fizionomijama, ali pola vremena mi nije bilo jasno u šta gledam; kakva su to bića uhvaćena okom objektiva. Ok film, ali samo ako ste fan podžanra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Jun 18, 2021 9:48 pm

Kakva propast ovaj Superdeep...em sinhronizovan, em bez osećaja za prostor i atmosferu. Totalni B film. Sputnik je apsolutno superioran.
Ne vidim neku lukrativnu karijeru pred Milenom Radulović ako je prvi veći projekat derivativni, nižerazredni horor. Nadam se da grešim.
Film je veliko razočarenje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Jun 20, 2021 2:19 pm

I, je li još neko pogledao Censor-a?
Moram da kažem, još jedno razočarenje nakon odličnog koncepta i jakog početka, baš me je razočarao u nastavku. Kao dva različita filma/rediteljska postupka da sam gledala - prva i druga polovina filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun Jun 20, 2021 3:14 pm

Dybuk wrote: I, je li još neko pogledao Censor-a?
Moram da kažem, još jedno razočarenje nakon odličnog koncepta i jakog početka, baš me je razočarao u nastavku. Kao dva različita filma/rediteljska postupka da sam gledala - prva i druga polovina filma.
Meni je Censor solidan. Nije me razočarala druga polovina, zato što sam već u prvoj naslutio da se radi o meta-hororu, mada je rediteljka mogla malo da o'ladi sa tripovima, ne može baš svako da bude Linč. :D

Ali zato je The Djinn koji sam malopre odgledao za izbegavanje.

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Jun 20, 2021 3:16 pm

Haha. Mene je ovo malo podsetilo na Excision, American Mary i sl filmove.
Da se kurs s početka nastavio bio bi možda kandidat i za film godine, ovako 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Jun 21, 2021 8:38 am

Dybuk wrote: Haha. Mene je ovo malo podsetilo na Excision, American Mary i sl filmove.
Ja sam imao gomilu asocijacija, od Arđenta (osvetljenje u određenim delovima filma) do Striklanda (Berberian Sound Studio i Duke of Burgundy vibes, iz nekog razloga). :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jun 21, 2021 10:29 am

NGboo wrote: Striklanda (Berberian Sound Studio i Duke of Burgundy vibes, iz nekog razloga).
U prvom delu, to je slična estetika, čak je i glavna glumica taj rigidni tip kao u Duke. Zato mi je bio tako impresivan, odličan troubek. I zato je zaokret, sa sve treš estetikom, u mojim očima pad u kvalitetu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Tue Jun 22, 2021 10:39 am

Kad malo razmisliš, takav zaokret donekle i ima smisla, jer reflektuje transformaciju / pad u ludilo glavne junakinje.

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Jun 22, 2021 5:03 pm

Meni ovaj film sa strane koncepta potpuno funkcioniše. Tj. nemam problem sa zaokretom. Što je ng i napisao, imamo osobu koja je na neki način izgubila sestru, za šta je roditelji očigledno smatraju krivom, što je psihički uništava. Kada joj se nešto slično dogodi i na poslu, tj. kada nju direktno okrive za smrt druge osobe jer je zapravo radila svoj posao, i nekako u isto vreme se pojave matorci sa smrtovnicom, to postane katalizator za potpuni slom i gubitak dodira sa realnim. U isto vreme, imamo omaž "Video Nasties" fenomenu u Britaniji, tj. taj njen slom je prikazan kao neki jeftini nasilni uradak iz '80, jasno aludirajući na besmislenost tadašnje cenzure, stavljajući akcenat na ono što je bitno, a to je da su loša porodica, posao, i generalno pritisak pod kojim ljudi u modernom društvu žive, glavni krivci za nasilno ponašanje, i slomove koji se završavaju ubistvima, a ne tamo neki glupavi filmovi. Poslednja, nadrealna scena to jasno pokazuje, kada se sestre vraćaju srećne u zagrljaj roditelja, sunce, cveće, šarenilo, porodična kuća, a na radiju vesti o tome kako su Video Nasties konačno zabranjeni, i svi problemi na svetu su nestali.

Dakle, meni sve ovo pije vodu, osim same realizacije koja je u najboljem slučaju prosečna, ili čak i malo ispod. Film jednostavno i pored svog truda koji je uložen, nije ni za trenutak uspeo da izazove nikakva osećanja kod mene, iako je tema vrlo zanimljiva i slojevita, sve mi je nekako plastično i fali atmosfere. Možda je do glumice a sigurno je do režije, mada ni muziku nisam nešto primetio, iako imam solidno ozvučenje, a nije da ne bi doprinela ukupnom utisku. Sve u svemu, lepo zamišljeno ali slabo izvedeno.

2.5/5

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri Jun 25, 2021 4:50 pm

Dybuk wrote: Kakva propast ovaj Superdeep...em sinhronizovan, em bez osećaja za prostor i atmosferu. Totalni B film. Sputnik je apsolutno superioran.
Ne vidim neku lukrativnu karijeru pred Milenom Radulović ako je prvi veći projekat derivativni, nižerazredni horor. Nadam se da grešim.
Film je veliko razočarenje.
Ni meni se nije dopao... Oni odlični efekti maske i solidna fotografija žestoko protraćeni. :/

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Jun 25, 2021 7:52 pm

Ovaj Gaia bi mogao da te zanima, NGboo :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun Jun 27, 2021 7:17 am

Dybuk wrote: Ovaj Gaia bi mogao da te zanima, NGboo
Overiće se! :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Jun 27, 2021 8:08 am

Možda ćeš ti imati više "sreće" s tim filmom; ne mogu reći da je loš - ima baš lepih "slika" i ideja je generalno ok, mada ne baš originalna - ali na kraju je ostavio mlak utisak. Eto neka šestičica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1158
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Tue Jun 29, 2021 8:00 am

Dybuk wrote: Možda ćeš ti imati više "sreće" s tim filmom; ne mogu reći da je loš - ima baš lepih "slika" i ideja je generalno ok, mada ne baš originalna - ali na kraju je ostavio mlak utisak. Eto neka šestičica.
Da, nažalost, tako nekako... Blago natprosečno. :/

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Jun 29, 2021 1:02 pm

Sinoć sam kasno upalila AQP 2, ispostavilo se da je fudbal zanimljiviji, pa sam pogledala manje od pola filma.
Včrs nastavljam, ali moram reći da to što sam videla ne opravdava hajp. :/ nadam se da je u nastavku bolji.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply