Horortobar

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Fri Oct 16, 2020 10:02 am

Tales from the Crypt: Demon Knight (1995) Vala kad vidim Bili Zejna u nekom filmu, znam da će biti loš. Ne razumem zašto su mu stalno davali uloge u trešićima kad nije gori glumac od Erika Robertsa npr, ali eto. Lep i netalentovan.
Ovo je drugi film iz serijala koji sam pogledala, prvi je bio Bordello of Blood, jednako čizi ali meni zabavniji - šta ću kad volim vampire i vampirice :P
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Fri Oct 16, 2020 6:32 pm

Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street (2007) Kad majstor napravi film, može biti i horor mjuzikl a da kida.
Mene je od ovog filma odvratila jedna naročito loša piratska kopija u vreme kad je izašao, i nisam pokušala da ga gledam do sad. Šta reći? Malo me je iznenadio 18 rating na Netflixu, mada je film veoma krvav i mračan. Bez obzira na muzičke numere koje su lepe, ali često veoma melanholične i nežne. Odličan film, poetično završen.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sat Oct 17, 2020 10:23 am

The mortuary collection lepo uslikan omnibus, sa nekoliko zanimljivih priča smeštenih u 50te i 60te godine prošlog veka, kao i par savremenih. Nisu sve priče jednako dobre, kako film odmiče postaje za nijansu manje kreativan, ali je zaključak zadovoljavajući. Preporučila bih ljudima koji nemaju šta da gledaju ovih dana, kvalitetno urađen film, a i omnibusi su mi pomogli da premostim nekoliko sušnih kinematografskih perioda ove godine. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sat Oct 17, 2020 7:45 pm

Final Destination (2000) prvi deo uspostavlja pravila serijala, u tom smislu je solidan film sa solidnim bodycount-om ali koliko shvatam, biće sve bolje i kreativnije. Grupa mladih izbegava smrt u zadnji čas, ali kako su već sudbinski označeni da umru, Smrt daje sve od sebe da ih nahvata i privede poznaniju ne birajući sredstva, čak ni overkill u nekim slučajevima. Postoje načini da se ovo izbegne, ne bez žrtava, naravno. Prvi film je ipak uvod, pa 6.5/10, dobro je da ovo nisam gledala pre jednog od letova od Pariza i nazad :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Horortobar

Post by Truba » Sat Oct 17, 2020 8:18 pm

Volio sam taj serijal...cak sam ja mislim 3.dvd dobio kao nagradu...
Al ne bih mogao ponovo gledati kao vrisak npr

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Sun Oct 18, 2020 11:46 am

Ako se dobro sećam, u celom serijalu vredi samo uvodna scena drugog dela, sve ostalo za zaborav.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sun Oct 18, 2020 11:49 am

Večeras verovatno gledam drugi deo, pa 3...pa 5. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sun Oct 18, 2020 7:58 pm

Final Destination 2 (2003) sjajno otvaranje, sekvenca na autoputu vrhunska, and it keeps on giving. Značajno veći bodycount nego u prvom filmu i ukupno bolji utisak sa kreativnim ubistvima. 7 ko vrata.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Mon Oct 19, 2020 9:47 pm

Uncle Peckerhead Auu braćooo...kakav treš :D ima tu i tamo fora i ankl liči na pokojnog Sid Hejga but brotha ovo je stvarno produkcijsko dno dna...savatali me na pank 4/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Tue Oct 20, 2020 9:32 pm

Final Destination 3 (2006) je blago spuštanje u odnosu na dvojku, MEW je kul, ali ne dovoljno kul da bi iznela ceo film koji je pristojan, ali ni po čemu izuzetan 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Oct 21, 2020 7:51 pm

Final Destination 5 (2011) ovim završavam serijal, tu je negde na nivou dvojke, možda za nijansu slabiji.
Lepo se povezuje sa 1. filmom i tako zatvara krug.
Generalno zabavan serijal, bar su smrti kreativne, iako se princip stalno ponavlja.
Poslednji nastavak u nizu je takođe probao da malo izmeni formulu, i rezultat je pristojan.

Svakako uz Sweeney Todd-a najbolje provedeno filmsko vreme ovog oktobra. Ali ST ostaje favorit do kraja (javlja mi se)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 22, 2020 8:32 pm

Niko osim mene ne gleda horore ovog meseca, nema veze...

Kadaver ima tanku premisu, nakon nuklearne katastrofe izgladnela porodica odlazi u trošni hotel na večeru i performas, ali stvari se ispostavljaju mračnije nego što se to na prvi pogled čini. Film je od starta predvidiv, znamo šta se u ovim okolnostima može desiti ljudima, ali i dalje vrlo gledljiv i lepo uslikan. Meni je drago što gledam skandi horor posle dužeg vremena - pa makar i na Netflixu. Jedna pristojna 6-ca.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Fri Oct 23, 2020 9:19 pm

The Possession of Michael King (2014) prva repriza ovog meseca.
Majk je ateista i skeptik koji, ostavši sam sa maloletnom kćerkom posle iznenadne smrti supruge, odlučuje da istraži i dokaže (ne) postojanje boga i demona.
U tu svrhu se podvrgava različitim crnim magijama i nekromanserima, ne bi li ga 'zaposeli', pa sve to dokumentuje i snima...Majkl možda neće dokazati postojanje Boga, ali ostalo...

Još sam kao klinka slušala urbane legende o toj nekoj curi koja je prizivala duhove pa su joj se uselili u kuću i napravili pakao od života. Koliko god ne verujem u natrprirodno, deo mene nikad ne bi pokušao ovo što je Majkl. Veliki deo :D

Mislim da je ovaj film, mada nepopularni found footage, zaista probao da uradi nešto novo u okviru podžanra i uspeo u tome.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sat Oct 24, 2020 9:43 pm

Bad Hair nekih 80tih, mlada Afroamerikanka koja je imala nezgodu sa kosom u detinjstvu, pokušava da se probije u medijskom svetu, tj industriji muzike i zabave. Zadugo ne dobija šansu, jer je 'bad hair day' njena svakodnevica, skalp i kosa su joj oštećeni te nema volumen zvezde ili front runnera-a u tv svetu. Ništa strašno, postoji salon koji radi magične ekstenzije...

Ovakav tip filma se već pojavio u opusu Sion Sono-a, mada slutim da kulturološki kontekst nije sasvim isti. Naime, koliko, ovako površno, razumem - Afro zajednica world wide se ponosi svojom kosom, frizurama i punoćom vlasišta. Neki je peglaju da bi se uklopili u belačku kulturu, neki prave autentične frizure da bi iskoračili iz iste. Naša junakinja nema izbora, jer joj je kosa proređena.

Ali kosa koju nadograđuje...živi odvojeni život.

Mislim da je ovaj film prilično skroman na polju produkcije, ali kako je 'throwback' to mu daje poseban šarm. Gore sekvence su odrađene pristojno - ipak karakterizazija i cela narativna struktura pate od nedorađeosti i površnosti. Tako je ovaj film blacksploitation sa horor elementima, kome je to dovoljno - neka navali.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sun Oct 25, 2020 8:11 pm

I am Lisa vrlo jeftin vukodlački rivendž film koji nije za svakoga - ako je i za koga, ali ima simpa detalja, a uvek sam osetljiva na nepravdu i navijam za što brutalniji odgovor na istu. Ovaj film nije posebno brutalan, ali nije ni kompletno smeće, jedna 5-čica za trud.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 29, 2020 10:41 am

Dva slabija, ponovo :doh:

Feardotcom kad pomešaš detektivsku proceduru i natprirodni horor, pa osim dobrih glumaca ubaciš i Stivena Dorfa u glavnoj ulozi. Dobija se kompetentno snimljen ali uglavnom nebulozan film. Nije mi bio dosadan, a i Rammstein je iskorišćen za jednu scenu, dovoljno za prelaznu ocenu.

Trick or Treat Najsirastiji sir među svim sirevima, ovaj bolno zastareo i autentičan proizvod 80tih na svim nivoima, je stvarno teško drugačije opisati - CHEESYYY. Mnogo loše.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 29, 2020 7:14 pm

Exte - Hair Extensions Konačno nešto dobro, i to od starog japanskiog znanca i znalca Sion Sonoa.
Ukratko - ekstenzije tj nadograđena kosa koja ubija, udugo - parodiranje poznatog J horor motiva duge, tamne ženske kose i kritika mizoginije. Vrlo očigledna. Iako niskobudžetan i sa elementima bizarnog humora Sono style, film je držao pažnju od početka do kraja, pa mislim da sam konačno sazrela za ludi japanski horor. 7.5, bez problema.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Horortobar

Post by Truba » Thu Oct 29, 2020 7:46 pm

Ne valja ti link
To sam gledo ima 10 godina haha dobre fore

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 29, 2020 7:49 pm

Popravila, zeza me shift, na svu muku sa tastaturom.

Da, jako originalan koncept.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 29, 2020 10:12 pm

Odustala od Open 24 Hours i H'ween 2, mislim da sam ga gledala prošle godine, ali te franšize sve isto izgledaju.
Izgleda ću da se zakucam na 25 filmova :? :(
Pa, kakva je godina i koliko sam smeća pogledala, dobro je.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply