Suspiria (2018)

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Suspiria (2018)

Post by Dybuk » Sat May 18, 2019 4:58 pm

Ne troši se na sagitaške rasprave 8-)
Ja sam pročitala, dobro da nisi pisao o Jungu :mrgreen: jer sam se toga najviše pribojavala.
Da bre, Bader majnhof, wtf was that.

Samo što je Deep Red boja krvi, onako kako ja shvatam Arđentovu estetiku, zgodno ti je poslužilo za analogiju u okviru teze o Suspiriji, ali nisam sigurna da ime filma ima veze sa komunizmom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Suspiria (2018)

Post by Dybuk » Sat May 18, 2019 5:07 pm

Peca wrote: idem da ločem pivo sa nekim Ukrajincima pa moram psihički i fizički da se pripremim, sutra ću da čitam
Srećno, i ne daj da ti forsiraju tempo,verujem da mogu popiti koliko Rusi ili Poljaci :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Suspiria (2018)

Post by Pizzobatto » Sat May 18, 2019 5:50 pm

da, nema ništa direktno, samo onako posredno, dosta tog umjetničarskog, stan sa mnogo slika, takoreći buržoaska estetika, klasična muzika + psihoanaliza i Edipov kompleks što je tada bilo popularno upariti s marksizmom

pa ironični pristup tome i Arđentovo poigravanje možda je onako nategnuto povezano s tim, više niz indirektnih veza

u stvari, budući da nikad nisam volio Arđenta, ovi moji umišljaji danas da se on u stvari sprda s kvaziljevičarima mi prijaju, raste mi Arđento u očima :mrgreen:

al dobro, viš da nisam jedini lud, i Guadanjino je nešto tu teo duglavi

svidžaju mi se blesave teorije, šta ćeš, možda krenem da repriziram čitavog Arđenta i dokažem sve :mrgreen:

Image

Post Reply