Košarkaška reprezentacija Srbije

Moderator: Beonegro

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Sun Sep 04, 2022 9:10 pm

Turci prijete da će da napuste turnir, navodno su Korkmaza nakon što je isključen u tunelu napali gruzijski policajci.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Sun Sep 04, 2022 9:46 pm

Peca wrote: Lagano otvaranje prvenstva protiv simpatične Holandije. Očekujem bar jedan poraz u grupi, od Finske ili Češke, i prvo mesto u grupi. Ne znam kako ide nokaut sistem i sa kim se ukrštamo, ali bih voleo da izbegnemo Španiju i Hrvatsku. Prvenstveno Španiju.
Poraz u ovakvoj grupi bi bio znak da nešto mnogo ne valja kod nas. Ja ne vjerujem da će se to desiti, iako uopšte nisam zadovoljan prikazanim protiv Češke sinoć.
Kao prvi u grupi u osmini finala idemo na četvrtog iz grupe C, što bi trebala da bude Ukrajina, i tu nećemo imati problema. Nakon toga izgleda da kako god okrenemo od četvrtfinala dolazi tvrdo (tipa Francuska, Litvanija, Njemačka tvrdo u 1/4) ali ako imamo ambicije za medalju moramo i neke jake ekipe da dobijemo. Mada meni naša reprezentacija na sinoćnoj tekmi nije djelovala kao ekipa za medalju, ali ajde da vjerujemo da su prosto odigrali toliko koliko je bilo neophodno i da mogu mnogo bolje kad to bude potrebno.

Što se tiče Španaca i Hrvata, španci stvarno nisu što su bili (danas su izgubili od Belgije) a odgovaraju nam i koncepcijski, jer imaju samo jednog igrača koji mooooožda može malo da smeta Jokiću (Willy Hernangomez), sve ostalo je sitnež koju će Nikola da kažnjava kako god hoće.
Hrvati su opasniji od Španije, ali imaju mali broj dobrih igrača, praktično petroku plus Krunoslava Simona koji ipak ima 37 godina (plus što im se povrijedio Karlo Matković, koji je im je pored Zubca jedina opcija na 5), i mislim da će zbog velike potrošnje tih igrača padati kako prvenstvo bude odmicalo, tako da ni oni nisu loš protivnik za knock out fazu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Sun Sep 04, 2022 10:49 pm

Beonegro wrote: Turci prijete da će da napuste turnir, navodno su Korkmaza nakon što je isključen u tunelu napali gruzijski policajci.
Pravoslavna konspiracija, toeto :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Sun Sep 04, 2022 11:45 pm

BiH nastavlja sa iznenađenjima. Pala je i Slovenija i nadobudni Dončić.

Gledao sam Nemačka-Litvanija. Dobar meč i produžeci. Posebno mi se kod Nemaca sviđa timska igra. Litvanija ima dobre igrače i ne igra čak ni tako loše ali nekako su došli do 0-3. Vidim sad i da je Francuska jedva pobedila Mađarsku.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Mon Sep 05, 2022 10:07 am

Beonegro wrote:
Peca wrote: Lagano otvaranje prvenstva protiv simpatične Holandije. Očekujem bar jedan poraz u grupi, od Finske ili Češke, i prvo mesto u grupi. Ne znam kako ide nokaut sistem i sa kim se ukrštamo, ali bih voleo da izbegnemo Španiju i Hrvatsku. Prvenstveno Španiju.
Poraz u ovakvoj grupi bi bio znak da nešto mnogo ne valja kod nas. Ja ne vjerujem da će se to desiti, iako uopšte nisam zadovoljan prikazanim protiv Češke sinoć.
Kao prvi u grupi u osmini finala idemo na četvrtog iz grupe C, što bi trebala da bude Ukrajina, i tu nećemo imati problema. Nakon toga izgleda da kako god okrenemo od četvrtfinala dolazi tvrdo (tipa Francuska, Litvanija, Njemačka tvrdo u 1/4) ali ako imamo ambicije za medalju moramo i neke jake ekipe da dobijemo. Mada meni naša reprezentacija na sinoćnoj tekmi nije djelovala kao ekipa za medalju, ali ajde da vjerujemo da su prosto odigrali toliko koliko je bilo neophodno i da mogu mnogo bolje kad to bude potrebno.

Što se tiče Španaca i Hrvata, španci stvarno nisu što su bili (danas su izgubili od Belgije) a odgovaraju nam i koncepcijski, jer imaju samo jednog igrača koji mooooožda može malo da smeta Jokiću (Willy Hernangomez), sve ostalo je sitnež koju će Nikola da kažnjava kako god hoće.
Hrvati su opasniji od Španije, ali imaju mali broj dobrih igrača, praktično petroku plus Krunoslava Simona koji ipak ima 37 godina (plus što im se povrijedio Karlo Matković, koji je im je pored Zubca jedina opcija na 5), i mislim da će zbog velike potrošnje tih igrača padati kako prvenstvo bude odmicalo, tako da ni oni nisu loš protivnik za knock out fazu.
Ja analiziram sa tačke gledišta prosečnog srpskog selektora iz fotelje koji košarku gleda oduvek, al' se baš ne doznaje, te sam daleko od tvog nivoa.

Španci su najzajebaniji kad "nisu jaki", "nemaju nikoga" i jedva prođu grupnu fazu. Onda naprave masakr i osvoje, a Rudy bude mvp. Naravno, ne mora da znači da će i sad biti tako, ali najbolje da ih neko drugi izbaci.

Što se tiče Hrvata, realno imaju petorku superstarova koji mogu svakoga da zatrpaju. Najverovatnije će ih izbaciti prvi ozbiljniji protivnik jer je jasno da ih boli paja za reprezentaciju, ali siguran sam da će, ako budu igrali sa nama, dobiti extra motiv, plus nas nikad nisu pobedili, a nije da su baš Trinidad i Tobago pa da nemaju nikakve šanse. Ono, zdrav razum mi kaže da moraju bar nekad da nas pobede na velikom takmičenju, pa navijam da se to desi u nekoj grupnoj fazi, jednog lepog dana. Msm super je kad ih nabijemo u basketu, posle mogu da zajebavam Trubu i Zoska (ako je živ), ali i njih bih voleo da obiđemo.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Mon Sep 05, 2022 12:43 pm

Peca wrote: Španci su najzajebaniji kad "nisu jaki", "nemaju nikoga" i jedva prođu grupnu fazu. Onda naprave masakr i osvoje, a Rudy bude mvp
:mrgreen: :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Mon Sep 05, 2022 1:22 pm

Info za Spenkija, Karlo Matković igra protiv Estonije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Mon Sep 05, 2022 6:32 pm

Peca wrote: Info za Spenkija, Karlo Matković igra protiv Estonije.
Hvala, vidjeh na netu da ne samo da je igrao, nego je bio najbolji strijelac Hrvatske koja se zamalo mega-obrukala protiv Estonije.
Ne plašim se ja njih, loši su, a čak i da im dođe dobar dan nemaju rotaciju da izdrže naš ritam 40 minuta.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Mon Sep 05, 2022 8:53 pm

E ovo počinje da liči na igru :dance:

EDIT: Jokić najgori u našoj ekipi :mrgreen:

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Tue Sep 06, 2022 9:53 am

Odbrana kao kod Saleta Đorđevića a ofanziva kao kod Karija Pešića :mrgreen:
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Tue Sep 06, 2022 12:42 pm

BiH protiv Francuske bi mogao biti zanimljiv meč. Bosanci se mnogo ispucavaju za tri koliko vidim.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Tue Sep 06, 2022 2:08 pm

Ako Bosna pobedi Litvanija ide kući.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Tue Sep 06, 2022 10:45 pm

Bice zanimljivo videti sa kim se ukrstamo u drugom krugu. Najvise bih voleo Italijane.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Wed Sep 07, 2022 10:58 am

Naravno da se Nedović povredio.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Wed Sep 07, 2022 2:59 pm

Odoše Bosanci kući, šteta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Wed Sep 07, 2022 7:53 pm

Peca wrote: Naravno da se Nedović povredio.
To možemo da izdržimo, dobro je da se Lučić nije povrijedio.


Crna Gora prošla u osminu i to pobjedom nad domaćinom koji je imao obilatu pomoć sudija. Sjajan rezultat za CG. U osmini idu na Njemačku, mislim da se ni tu neće obrukati.

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Wed Sep 07, 2022 9:21 pm

Ovaj spenki ništa ne radi kao mod, će bude ražalovan :twisted:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4464
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Wed Sep 07, 2022 11:18 pm

Peca wrote: Naravno da se Nedović povredio.
Njegov odabir je bila greška Pešića a ne Teovo ispušavanje. Bolje da je zvao Dobrića umesto njega.
Sutra protiv Poljske će biti još jedna lagana pobeda. To što imamo slabu grupu bi moglo da nam se obije o glavu...da se previše uljuljkamo.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by ex pistol » Thu Sep 08, 2022 2:10 pm

Dybuk wrote: Odoše Bosanci kući, šteta.

Šteta jer bi više volela da su Litvanci ispali?
Ono što je Nurkić igrao u poslednjoj je toliko beskorisno za ekipu a tek njegove izjave posle... no koment, otići ćemo u politiku.

Inače ono o sistemu takmičenja što sam pisao na prošloj strani, sve sam omašio, ladno odmah ide 1/8 :doh:

User avatar
Dybuk
Posts: 11868
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Thu Sep 08, 2022 2:19 pm

ex pistol wrote: Šteta jer bi više volela da su Litvanci ispali?
Ne zbog toga nešto naročito nego sam ih podržavala kao underdogs. Msm briga me vala za Litvance :D

I žao mi je Gruzina (ne zato što bih volela da su CG ispali) :mrgreen: mada mi ne bi bilo ni krivo, iskr. Bio je to cripple fight* ionako.
Jedino što protiv Turaka aktivno navijam.


*Nije moja konstrukcija ali sam saglasna.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply