Košarkaška reprezentacija Srbije

Moderator: Beonegro

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Thu Feb 20, 2020 8:20 pm

А не знам шта је ту посебно за похвалу...ово је отаљавање. Једва чекам квалификације за ОИ, ту ће да бидне чупаво.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Sun Feb 23, 2020 6:03 pm

Izgubismo od Gruzije. Ko bi rek'o.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Sun Feb 23, 2020 6:10 pm

Auh :?
Sve su pogodili kad je trebalo, mi loše šutirali bacanja i toeto.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Mon Jun 01, 2020 9:05 pm

''Moji najdraži prijatelji, dani moje profesionalne igračke karijere su na kraju. Moje srce bi zauvek igralo košarku, ali nažalost moja kolena više ne mogu da izdrže. Košarka mi je dala sve, a ja sam celog sebe dao košarci.

Želeo bih da zahvalim svima koji su tokom godina uticali na moju karijeru. Svim mojim trenerima, saigračima i navijačima. Najveća privilegija za sportistu je da bude deo nacionalnog tima i renomiranih klubova koji se takmiče na najvišem nivou.

Takođe, želeo bih da izrazim zahvalnost Hemofarmu, Makabiju, Galatasaraju, Olimpiji Milano, Bajernu, Alvarku i mom Partizanu.

Ostvario sam svoje dečačke snove, osvojio brojne trofeje, bio kapiten reprezentacije. Ostaću deo košarke jer to je moj život, ali u nekoj drugoj ulozi.

Do ponovnog susreta!
Povlači se jedan od najboljih među nama, šmeker, gospodin i grobarčina, kapiten reprezentacije na EP 2017.

Image

Izgleda da mi je nešto upalo u oko :(

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Tue Jun 02, 2020 4:25 pm

као млад је доста обећавао али временом се у сениорској конкуренцији негде изгубио...као и многи други. Повреда је то само дотукла.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Tue Jun 02, 2020 8:15 pm

Ne slažem se, odličan je bio Maki s obzirom na ograničene fizikalije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Tue Jun 02, 2020 8:55 pm

Peca wrote: Ne slažem se, odličan je bio Maki s obzirom na ograničene fizikalije.
Beta verzija Nikole Jokića, vjerovatno uz Krunoslava Simona najbolja karijera naspram fizikalija od svih evropskih igrača u poslednjih dvadesetak godina.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Wed Jun 03, 2020 7:26 pm

Хм, ја га се сећам кад је имао 19-20 година. Очекивања од њега су била велика. За Јокића тада је мало ко чуо. Напросто није оправдао очекивања јер је у млађим категоријама био изузетно доминантан.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Fri Jun 05, 2020 7:18 pm

Pa dobro, da, Mačvan je tipičan momak koji je imao tijelo da dominira u mlađim kategorijama i istovremeno tolike limitacije u smislu atletike da djeluje sumnjivo da tu dominaciju može da prenese u seniore. Pa ipak, zahvaljujući inteligenciji i košarkaškom znanju uspio je da napravi odličnu karijeru i da se ne izgubi u prosječnosti kao Dragan Labović iz generacije 1987., koji je u tim godinama bio i dominantniji od Mačvana.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Sat Jun 06, 2020 11:04 am

Da, košarkaška inteligencija lvl99 otprilike.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Thu Jul 30, 2020 1:19 pm

30. jula 1980. reprezentacija SFRJ je osvojila zlatnu medalju na OI u Moskvi, jedino nase olimpijsko zlato do sada.

Image

U vjecnost su usli Andro Knego, Dragan Kicanovic, Rajko Zizic, Mihovil Nakic, Zeljko Jerkov, Branko Skroce, Zoran Slavnic, Kresimir Cosic, Duje Krstulovic, Drazen Dalipagic i Mirza Delibasic, kao i selektor Ranko Zeravica i pomocni trener Mirko Novosel.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Truman » Thu Jul 30, 2020 2:41 pm

Voleo bih vremeplovom da prebacim ovaj tim da igra protiv sadašnje Srbije...Šta mislite, kakav bi rezultat bio?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Beonegro » Thu Jul 30, 2020 6:17 pm

Mislim da ne bi imali šanse protiv modernih ekipa, fizički i atletski bi bila utakmica ljudi protiv dječaka, štonokažu Amerikanci.
EDIT: svakako interesantna what if tema

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Dybuk » Mon Jul 05, 2021 2:35 pm

Propadosmo i u košarci :|
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Mon Jul 05, 2021 9:12 pm

Kaže Đilas, zbog Partizana. Ne smeta mu 10 godina sipanja miliona u drugi klub, ali eto, sasvim slučajno, sve se poklopilo. I ne samo on, već čitava armija tviter bolesnika i portala orkestrirano i histerično izjednačava propast srpske košarke sa dolaskom Žoca u Srbiju. Ljudi bukvalno pišu kako je ulazio u svlačionicu i nudio pare Bjelici i ostalim igračima. Čovek koji ima 9 evroligaških titula se vratio u svoju zemlju da radi, i dočekuje ga talas mržnje i spinova kojih bi se i Gebels postideo, samo zato što će prve sezone posle skoro decenije, Partizan i Zvezda imati iste uslove.

https://nova.rs/sport/kosarka/dragan-dj ... zentacija/
E5j6W7yXwAsZsKK.jpg
E5j6W7yXwAsZsKK.jpg (95.74 KiB) Viewed 9765 times
Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Sector » Tue Jul 06, 2021 7:51 am

Iste uslove nece imati sigurno jer ovo sto se radi u KKP trenutno je rasipanje parama kakvo nikad nije vidjeno na ovim prostorima.

Ali se sa prvim pasusom slazem, potpuno nepotrebno mijesanje dolaska Obradovica sa neuspjehom reprezentacije, klasicno klubastvo.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Tue Jul 06, 2021 12:41 pm


Sector wrote:Iste uslove nece imati sigurno jer ovo sto se radi u KKP trenutno je rasipanje parama kakvo nikad nije vidjeno na ovim prostorima.
Ovo jednostavno nije tačno.

Zvezda već godinama dovodi pojačanja direktno iz evroligaškig klubova, a rezultata praktično nema (osim jednog top8), i to je postalo normalno i to nije rasipanje. Sada, kad je to omogućeno Partizanu, odjednom je rasipanje parama? Doveli 1 igrača koji je btw već igrao u Zvezdi (za kikiriki?) i vratili svog trenera? Ne kažem da su male pare, ali ovakva formulacija, "neviđeno rasipanje para na ovim prostorima" je u najmanju ruku nepoštena, pogotovo ako dolazi od navijača kluba koji je za dve utakmice iskeširao Divcu 600.000e



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Sector » Tue Jul 06, 2021 4:01 pm

Panter je dobio 1,2 milion evra za sezonu (zaista ne zelim da osporavam izvor Matica) sto je duplo vise nego sto su ikada u proslosti mogli da izdvoje i Zvezda i Partizan. Covjek je najbolji strelac i igrac jedne F4 ekipe i u najboljim godinama, odbio njihove 2 ponude za produzetak saradnje i dosao da igra Evrokup.

Naravno da je i Zvezda dovodila igrace iz EL ali nabroj jednog koji nije bio u zestokom padu? Potpuno neuporedivo sa Panterom.

Uz to sumnjam da ce ostatak tima biti mnogo losiji, ocekujem po 2 ozbiljna igraca na svakoj poziciji sto Zvezda nikad nije imala.

U svakom slucaju stojim pri tome da je ovo pretjerano rasipanje parama za sport kakav je kosarka.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Peca » Tue Jul 06, 2021 6:55 pm

Nikada za vreme Nebojše Čovića ni jedan medij nije smeo da iznese visinu ugovora ni jednog evroligaškog igrača koji je došao u KKCZ. Nađi mi vest gde je jedan stranac potpisao i odmah objavljen njegov ugovor sa klubom?

Dakle, posle Markusa Vilijamsa, Terensa Kinsija, Gala Mekela, SoFoa, Nejta Voltersa, Pere Antića, Dilana Enisa, Džejmsa Feldina, Tejlora Ročestija, Bilija Berona, Stratosa Perperoglua, Džoa Reglanda, KC Riversa, Derika Brauna, Lorenca Brauna, Džejmsa Gista, Kevina Pantera, Kina Koloma, Lengstona Hola, Džordana Lojda, Lendrija Nokoa, Džonija O Brajanta, Erona Vajta, ti zaključuješ sledeće:
Sector wrote:
U svakom slucaju stojim pri tome da je ovo pretjerano rasipanje parama za sport kakav je kosarka.
I tvrdiš da ni jedan od ovih igrača nije imao više od 600.000 po sezoni?!? Evo ja imam informaciju da je Markus Vilijams imao još onomad, kada je odigrao fantastičnu sezonu u Lokomotivi (i protiv vas) i zatim prešao u Zvezdu (tadašnji FMP promenjenog imena) imao platu 940.000e po sezoni. Ovo što ti ovde iznosiš, na osnovu dolaska jednog igrača u KKP je u najmanju ruku licemerno i takođe je klasično klubaštvo, ako se uzme u obzir vaše divljanje prethodnih godina.

Da se razumemo, ne zameram, i potpuno razumem, i ja sam verovatno isti kad je Partizan u pitanju, ali mojne se foliramo ovde. Bilo nam je lepo kad su svi najbitniji domaći i gomila stranih igrača defilovali kroz "mali kalemegdan", ali sad kad je isto počelo da se dešava i na drugoj strani, setili smo se bolesne dece i lečenja SMSom.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije

Post by Sector » Wed Jul 07, 2021 5:55 am

Nema informaciju nego je to rekao Tegi. :) Ni jedan igrac u tom momentu nije vrijedio niti je placen vise od 500 000 i u to sam siguran.

Evo doveli ste i Zacha Ledaya, uz Pantera najboljeg igraca F4 ekipe.

Partizan defakto ima jedan od najvecih budzeta u Evropi, jasno je meni da je dosao malo red na vas jer je tako odlucio veliki vodja Srbije ali ovo je zestoko pretjerivanje. Ne bih dalje da idem u raspravu jer sam ovdje prvenstveno zbog filmova. :)

Post Reply