Domaće serije

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Sun Nov 14, 2021 9:41 pm

Za 10 epizoda su premalo posvetili pažnju detaljima individualnih narativa.
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Mon Nov 22, 2021 7:38 pm

Ispada da sam dosta toga pogodila 8-)
Očigledno će biti 2. sezone. Razočarana sam što ne beše crne svadbe, ali kad Radivojević piše, mora sve da bude puno zapadnjačkih klišea.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Domaće serije

Post by Peca » Mon Nov 22, 2021 8:26 pm

Ti si to nešto gledala unapred, tek sad kontam? Ja sam tek juče video epizodu kad Vesna Mićina žena odjebava udbaša.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Mon Nov 22, 2021 8:33 pm

Nisam, prvo sam pogledala 5 za redom, a onda kako su se pojavljivale, 2 nedeljno.
Ne znam kako si ti gledao, ja preko strima (ilegalnog, pop up ad do ludila i te fore)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Tue Jan 04, 2022 4:01 pm

Gledam Kalkanske Krugove, dosta dobro izgleda. Samo mi je neverovatno što Laušević po svoj prilici igra 20 godina starijeg čoveka, niko od 60 nije bas "čiča" a i svi se ponašaju kao da je neki drevni starac. Doduše, lik izgleda dosta oronulo za svoje godine.
Ne mogu da pretpostavim u kom će pravcu otići nakon 6 odgledanih epizoda, za sad je relativno neodređeno. Verujem da kraj neće razjasniti mnogo štošta, jer sledi i druga sezona.
Pristojna godina za domaće serije.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Sun May 29, 2022 11:10 pm

Besa, 2. s baš dobra, bolja od prve koja je neki uvod, ali druga je mračnija.
Realno "ne žene i decu", može da bude opšta mantra..i zaista, kad ovi ludi Amerikanci ubiju decu.
NE decu monstrumi, mi odrasli smo uglavnom umorni od života.

Mislim da su albanski glumci eksta, a i naši su dosta solidni. Zanimljivo da su glavni alb/srb protagonisti obojica francuski đaci :D
Ima tu rupa, šta se desilo sa ovim ili onim ali objektivno, za mafijašku seriju ovo baš fino realizovano
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Domaće serije

Post by Truman » Wed Jun 08, 2022 5:19 am

Dybuk wrote: Gledam Kalkanske Krugove, dosta dobro izgleda. Samo mi je neverovatno što Laušević po svoj prilici igra 20 godina starijeg čoveka, niko od 60 nije bas "čiča" a i svi se ponašaju kao da je neki drevni starac. Doduše, lik izgleda dosta oronulo za svoje godine.
Ne mogu da pretpostavim u kom će pravcu otići nakon 6 odgledanih epizoda, za sad je relativno neodređeno. Verujem da kraj neće razjasniti mnogo štošta, jer sledi i druga sezona.
Mislim da tu Laus glumi desetak godina starijeg coveka, ne vise.
Videces u kom pravcu ide, prica ima smisla. Vidi se da autori imaju ideju i da je prate. Druga sezona ocekujem da bude zanimljiva.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Domaće serije

Post by Truman » Tue Mar 07, 2023 9:05 pm

Beležnica profesora Miškovića, druga sezona. U principu kao prva samo ima više Amera i tenzija sa njima što daje određenu čar.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Domaće serije

Post by Truman » Sun Nov 12, 2023 12:59 am

Čitao sam Vojnovov komentar Dece zla na sagiti. Poprilično je negativan. S druge strane čitam komentare ljudi po mrežama da je serija odlična. Kome verovati.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Domaće serije

Post by Dybuk » Mon Nov 27, 2023 9:21 pm

Pošto vidim da svi hvale Poziv, našla sam 3 ep. na dailymotion, pa gledam. Mirjana Joković, sto godina je nisam videla na ekranu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Domaće serije

Post by Sector » Sat Dec 02, 2023 10:48 am

Deca zla je dobra serija, ako sam pogledao tonu stranih serija tog tipa.

Poziv sam pogledao 4 epizode i ona mala klinka mi je baš loša, užasno glumi.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Domaće serije

Post by Truman » Thu Feb 22, 2024 12:43 pm

Odgledah sinoć prve dve epizode Tajkuna s Bjelogrlićem. Solidno započeta priča, vidi se jasna vizija autora. Gluma takođe dobra. Jedva čekam ostalih 8 epizoda. Ne znam da li je u planu i druga sezona, da li se prvom sezonom završava priča...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply