Nepopularna mišljenja o serijama

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Peca » Sun Sep 01, 2019 8:50 pm

Truman wrote:Брејкинг Бед је прецењена серија.
I Bata tako misli.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Thu Sep 05, 2019 2:49 pm

Nisam pogledala nijednu epizodu Tvin piksa :? :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Pizzobatto » Thu Sep 05, 2019 9:08 pm

Bolje se muči s TP nego s novim hororima!


BB fanovi još luduju s Better Call Saul, nije to mlogo loša serija al ne kontam hajp

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ex pistol » Thu Sep 05, 2019 11:14 pm

Nekada sam bio spreman da se svađam zbog Brejkin beda, sad mi svejedno ali ima puno genijalnosti tu.

Ne znam šta da ti kažem za Tvin Piks, ja sam prvi put gledao sa nekih 11, 12 godina (hvala TV Politici) i tu me zanavek kupili likovi, reprizirao posle još bar dva puta ali uvek ima onaj jedan deo koji mi je dosadan, neke epizode su Dinastija a mnoge su remek.

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Truman » Fri Sep 06, 2019 9:31 am

Твин Пикс...било ми занимљиво док се није открило ко је убица. Нове епизоде нисам гледао.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Pizzobatto » Fri Sep 06, 2019 10:01 am

BB je dobra serija, samo ne kontam što pokušavaju da je predstave kao nešto što nije, neka filozofija života koja je sve riješila, objasnila, čija je poenta (meni nedokučiva) okootvarajuća itd

Serija je vrlo dinamična i zabavna, da li ima neku "metafizičku" poentu kako npr Gul vjeruje, u to već sumnjam.

Može se uživati u BB možda i više no TP, to jest, za TP je potrebno neko prilagođavanje, stvarno mentalno ne možeš da uđeš u priču nakon gledanja pa recimo i BB. Kao gledaš BB i vratiš se na TP i nije ti dobro, ko da ti je neko sipo nešto u fuka, muti se pred očima i spava ti se.

Iskreno, ja je nisam gledao kao klinac nego dosta kasnije, i bilo je povuci-potegni prvih 5-6 epki, poslije već postaje zanimljivije, čak sam volio posljednje epizode više nego smaranja sa ćaletom, za koje mislim i da je nebitno, što se i pokazalo u The Return. To je nametnuto Linču, odradio fazon za raju, ćaletov lik bezeze upropašten zbog pritiska produkcije a na kraju to sa serijom i nema neke veze

drve o ćaletu decenijama... sve u svemu, TP vrijedi pogledati

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Fri Sep 06, 2019 2:11 pm

Ma radije se mučim s novim hororima nego sa Linčom :mrgreen:
Trebalo je to da gledam kad i većina ljudi, svakako sam bila prijemčivija za takav materijal nego danas.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Sector » Sat Sep 07, 2019 5:05 pm

Meni je BB neponovljivo dobra serija prepuna epskih scena, iako postujem i Zicu i Sopranove ali BB mi je nesto posebno.

Jedina serija u kojoj sam toliko uzivao jeste GOT u prve 2-3 sezone ali nisu kao sto znamo zadrzali kvalitet.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Peca » Sat Sep 07, 2019 5:08 pm

Eto meni su sopranovi onako, nije loše ali žešće overrated, dok na žicu sečem vene. BB u samom vrhu all time liste.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ridiculus » Mon May 25, 2020 6:36 pm

Da nastavimo trend oživljavanja tema!

Nisam mogao da pogledam Sherlocka. Po svim svojim gradijentima, skoro da je bilo nemoguće da mi se ne svidi, ali eto. Da li me je uhvatio u lošem trenutku ili raspoloženju, ne znam, ali znam da sam ga, posle nekoliko scena dokazivanja Holmsove svemoćne inteligencije, poistovetio sa superherojskim žanrom, i zaključio da je to potpuni kiks. Uprkos tome što volim žanr detektivske fikcije; što su seriju stvorili Gatiss i Moffat, dvojica ljudi čiji rad volim; što je na Imdb-u jedna od najbolje ocenjenih serija ikada; što su mi Cumberbatch i Freeman harizmatični svako na svoj način.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Mon May 25, 2020 8:13 pm

Svaka čast Benediktu, ali on nije Džeremi

Image
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ex pistol » Mon May 25, 2020 10:13 pm

Ne sporim harizmatičnost Benedikta ali ako je bilo neizbežno da imamo modernog Šerloka, moj glas ide Džoni Li Mileru, iako je on završio u dosta slabijem projektu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Tue May 26, 2020 10:51 am

Ne znam, meni će on večito biti Sick Boy.
Ipak se za Šerloka traže suve, aristokratske crte lica i figura, Džoni je ipak malo mek i običan za tu ulogu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Sector » Tue May 26, 2020 11:58 am

Sherlock je meni najprecijenjenija serija zadnjih 15+ godina uz rame sa onim smecem Casa de Papel. Kad kazem precijenjena mislim na napucano ocjenu na imdb.

Vizelno sjajna serija upakovana sa odlicnim glumcima ali bratee ja ne mogu svemocnog detektiva da gledam. Radnja tupava do zla boga, ravna linija. Batalio na startu, jos kazu da i fanovima opada kvalitet vremenom, sto znaci da ne bih prezivio da sam nastavio sa gledanjem. :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Tue May 26, 2020 12:11 pm

Ja sam pogledala par epizoda, nije me vuklo za dalje.
Sector wrote: uz rame sa onim smecem Casa de Papel.
Loša, a? :mrgreen: nisam počinjala. Obično me hajp odbije, mada sam tako kasno počela i GoT da gledam.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ex pistol » Tue May 26, 2020 1:51 pm

Uh, ja sam pogledao prvu celinu La casa de papel, ne bih je baš nazvao smećem ali serija je plićak. Biću opširniji kad stignem.

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Sector » Tue May 26, 2020 3:31 pm

Prva sezona moze da prodje 5/10 ali druga ne moze da se ocijeni, 0/10.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ridiculus » Tue May 26, 2020 4:58 pm

Sector wrote: Sherlock je meni najprecijenjenija serija zadnjih 15+ godina uz rame sa onim smecem Casa de Papel. Kad kazem precijenjena mislim na napucano ocjenu na imdb.

Vizelno sjajna serija upakovana sa odlicnim glumcima ali bratee ja ne mogu svemocnog detektiva da gledam.
Upravo takav je bio i moj utisak. A još ja nemam ništa protiv superherojskog žanra po sebi - gledao sam i gledaću mnoge takve stvari. Neke mi se zaista dopadaju. Ali ovaj spoj mi nije funkcionisao, jer sam imao utisak da je svakih 10 minuta bar jednom Holms izrekao neko abra-kadabra koje mi je zvučalo kao "gledajte koliko sam zgodan i pametan; ko može da mi odoli?!" na šta bi reakcije publike trebalo da bude "uuuu, koliko si zgodan i pametan!!!" i to je vrlo brzo počelo da mi ide na živce. U mnogim serijama i filmovima pojavljuje se takve stvari tu i tamo - poput svemoćnih hakera, koji lako reše bilo koji problem u vezi informacija ili bezbednosnih sistema - ali te su obično sporadične i u pozadini. Ovde su od toga napravili glavnu karakteristiku.
Dybuk wrote: Obično me hajp odbije
Meni hajp ne smeta, jednostavno ne obraćam pažnju na njega. Sreo sam suviše ljudi koji misle da su neke stvari koje ja volim najbolje, ali koji isto to misle za neke druge stvari koje ne volim ili prezirem. I onda sam prihvatio da ljudi mogu da vole istu stvar iz potpuno drugačijih (i nepovezanih) razloga.
mada sam tako kasno počela i GoT da gledam.
Shame on you, sister! ;)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by Dybuk » Tue May 26, 2020 5:04 pm

Pa dobro, mislim trebalo mi je nekoliko meseci da se nakanim :liar: :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Nepopularna mišljenja o serijama

Post by ex pistol » Tue May 26, 2020 8:08 pm

Ha! Ja čekao tri godine got, možda i duže.

Post Reply