Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sat Nov 28, 2020 11:13 am

ridiculus wrote: . Melisandre iz Igre prestola.
O, da.

Mada moram reći da zapravo ne znam nijednu drugu vešticu iz serija, nisam gledala ove ostale 2.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Nov 28, 2020 10:44 pm

Da, baš me čudi da nisi gledala Penny Dreadful. Pravi gothic fantasy, ne može čistiji od toga. Neki likovi bi ti verovatno bili odbojni, ali ima i zaista fantastičnih. I produkcija je na veoma visokom nivou.
Dybuk wrote:
Sat Nov 28, 2020 11:13 am
Mada moram reći da zapravo ne znam nijednu drugu vešticu iz serija
Mogu da ti nabrojim bar dvadeset serija gde sam ih video. Doduše, imao sam nedelju dana da razmislim. Carnival Row ima dobar primer, iako mi je serija ukupno vrlo mlaka.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sat Nov 28, 2020 10:51 pm

Odbijaju me i PD i American Horror Story i True Blood.
Dala sam šansu svim ovim serijama osim Penny, mislim da me superprodukcija zapravo odbija.
Ne mogu da objasnim.

Sabrini čak nisam dala šansu, nakon što ju je Church of Satan optužila za krađu intelektualne svojine, or something :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Nov 28, 2020 11:23 pm

Nisam siguran na šta misliš pod "superprodukcijom", ali "gothic" jeste svojevrsna superprodukcija po definiciji.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sat Nov 28, 2020 11:27 pm

Stil iznad sadržine.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sun Nov 29, 2020 8:41 am

Ne bih rekao da Penny Dreadful nema dovoljno sadržine. Možda je čak ima i previše. Gledao sam dok je serija još bila aktuelna, pa bi mi verovatno bila potrebna repriza za preciznu procenu, ali ovako napamet bih rekao da je problem u odabiru nekih glumaca, i pokušaju da se žonglira sa suviše mnogo različitih priča (Frankenštajn, Dorijan Grej, Drakula i staroegipatski vampiri, istraživači i afrički misticizam, američki vukodlaci i Divlji Zapad, veštice i Lucifer, i ko zna šta sve još šta sam zaboravio). Neke od tih priča nisu samo sezonske već se prepliću tokom čitave serije, i ne spajaju se najsrećnije. Ali, dobro, serija je trebalo da bude duža - ako se dobro sećam - i postoji tračak vere da bi sve bilo bolje ukomponovano da je ova još trajala.

Osim toga, kada bih pravio izbor tri najbolje odigrane uloge na televiziji, Eva Green kao Venessa Ives bi ušla u najuži krug kandidata.

Nastavak, Penny Dreadful: City of Angels, je nastao iz uma istog čoveka, Johna Logana, ali ja sam prekinuo gledanje posle nekoliko epizoda. I čak ni tu nije bio problem u sadržini, već mi je stil bio ružan.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sun Nov 29, 2020 11:39 am

Najava za sledeću nedelju:


Najbolji glumci u višestrukim ulogama u istoj seriji.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sun Nov 29, 2020 12:49 pm

Sviđaju mi se ove tematske najave, iščekujem sa interesovanjem :clap:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sun Nov 29, 2020 6:19 pm

To sam uveo da bih dao šansu ostalima da se priključe. Nekad mi treba više vremena da se setim svih primera koje sam video, makar i samo onih značajnijih.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sun Nov 29, 2020 7:53 pm

Ok, idemo iz malog mozga, učestvujem :mrgreen:

3 najbolje ženske sporedne uloge, kao comic relief ili cinična zajebantkinja u serijama


Will and Grace, Meghan Mullalley kao Karen Walker

Two and a Half Men, Conchata Ferrell kao Berta

Goliath, Nina Arianda kao Patty Solis-Papagian
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Beonegro » Sun Nov 29, 2020 8:04 pm

Dybuk wrote: Two and a Half Men, Conchata Ferrell kao Berta
Pokidala žena, esencija hladnokrvnog prezira :lol:

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Beonegro » Sun Nov 29, 2020 8:21 pm

Tri najbolje sporedne muške uloge u komičnim serijama:

Kurtwood Smith kao Red Forman u Veselim sedamdesetim
Ethan Suplee kao Randy Hickey u My name is Earl
Guy Siner kao Oberleutnant Hubert Gruber u Alo - Alo!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sun Nov 29, 2020 9:19 pm

Oooo, dobar izbor Beo :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Wed Dec 02, 2020 2:03 pm

Beonegro wrote: Tri najbolje sporedne muške uloge u komičnim serijama:
1. Henry Winkler kao Gene Cousineau u Barry-ju (ako se računa, pošto nije sitkom).

2. Chevy Chase kao Pierce Hawthorne u Community. Ta serija je parada ludih likova, ali izabrao sam samo jednog. Sve postojeće predrasude skupljene u jednoj osobi, ali nekako na šarmantan način. "There is only one black hole worth studying." Njegov komentar na razgovor o astronomiji između Annie i Abeda privukao je laserske poglede okolnih žena u prostoriji.

3. Lennard Pearce kao deda u Mućkama ILI Roger Lloyd Pack kao đubretar Trigger, takođe u Mućkama

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Fri Dec 04, 2020 4:43 pm

Najbolje višestruke uloge istog glumca ili glumice u jednoj seriji

Kada sam pre neki dan pomenuo na drugoj temi Orphan Black, ubacio sam gargantuanski spojler za ovu listu. Međutim, odmah mogu da kažem da se Orphan Black neće naći na njoj zato što sam video samo nekoliko epizoda. Ostatak me čeka na Netflixu, kojem neću prilaziti do pred kraj meseca (a i lista tamošnjih serija za pogledati je ionako pregolema). U suprotnom bi ta serija verovatno bila, što kažu, no-brainer.

Našao sam tri različita slučaja u kojima isti glumac/glumica igra više uloga.

1. Braća ili sestre, uglavnom blizanci/bliznakinje. Ubedljivo najčešći primer.
2. Klonovi, kao u Orphan Black.
3. Isti lik u različitim vremenskim tokovima, ili, još bolje, paralelnim dimenzijama.

Znam da su Antony Starr i Mark Ruffalo igrali blizance, u sapunskoj operi Outrageous Fortune i mini-serijalu I Know This Much Is True, respektivno, i da su obojica hvaljeni za svoje uloge tamo, ali ni jedno ni drugo nisam gledao.

Specijalni pomen, tj. primer koji sam gledao, ali ne ulazi u najuži izbor, bi bio James Franco u The Deuce.

Dakle, sama lista:

3. Mackenzie Crook u Britanniji, kao Veran i njegov stariji brat Harka. Obojica druidi-čarobnjaci, obojica ekscentrični. Dobra uloga, ali kada pogledam Orphan Black, verovatno će se naći van liste.

2. Ewan McGregor kao braća blizanci u trećoj sezoni Farga. Od svih blizanaca koje sam video, ovi su najupečatljiviji i razlika između njih, u glumi, je najveća.

1. Generalno, čitava serija Counterpart - koja bi bila stavka broj 3 u gornjoj podeli - ali kao najbolji primer uzeću J.K.Simmonsa, aka Howarda Silka. Za razliku od McGregora. oba njegova lika izgledaju fizički identično, ali razlika se vidi na prvi pogled ili čuje na prvo slušanje. Po stavu, po gestikulaciji, po svakoj izgovorenoj reči. Osim kada jedan od njih glumi da je drugi, pošto je po profesiji špijun. Vrhunski odigrana dupla uloga.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Fri Dec 04, 2020 5:21 pm

Simmons je odličan glumac.

McGregor baš i nije, ali mu je solidno legla ta uloga/e.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Fri Dec 04, 2020 5:44 pm

Uloga je najbitnija za moje potrebe ovde. Loš glumac u komfornoj zoni (tj. kad igra sam sebe ili nešto blisko tome) može da uradi stvari koje fenomenalan glumac ponekad ne može. Svejedno, lako je moguće da bi moje drugo i treće mesto otpali, i umesto njih bi došli Orphan Black, gde Tatiana Maslany igra pojma-nemam-koliko uloga, i nešto od drugih pomenutih serija koje nisam gledao. Ali prvo mesto je teško prevazići, što zbog Simmonsa, što zbog same teme - jer Counterpart je upravo o tome, o različitim varijacijama "istog lika".

Pajtonovce i Crnu guju nisam uzeo u obzir, zbog prirode tih serija. Galactica sadrži klonove, ali svi oni se ponašaju isto. Penny Dreadful: Cities of Angels ima Natalie Dormer, koja formalno ima jednu ulogu, samo u nekoliko različitih pojava (poput Đav'la), ali ta serija (i donekle uloga) izazivaju neestetsku nelagodu u meni pa je preskačem.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Beonegro » Fri Dec 04, 2020 8:32 pm

Ridiculuse brt, tvoje poznavanje serija je toliko bolje od mog da bih trebao samo da zadajem zadatke, a ti da ređaš uloge. Tako bismo u prosjeku prošli kao dva solidna poznavaoca serija :lol:

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Fri Dec 04, 2020 8:57 pm

Hvala na lepim rečima, brate Beonegro. Ove godine sam najviše slobodnog vremena utrošio na serije, red je da se vidi napredak. :ugeek: Ali još uvek nisam video toliko mnogo da me ne bi čudilo da neko izađe sa potpuno drugačijim listama za sve što sam do sada nabrojao. E, to bi bilo interesantno.

Neke liste je teško praviti zbog neminovnih spojlera - npr. najtragičnija smrt. Tačno znam šta bih tu stavio ali čak i samo pominjanje serije, bez pojedinosti, može nekom kasnije pokvariti impresije.

Najava za sledeću nedelju: najbolja imena. Ili nadimci.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ex pistol » Fri Dec 04, 2020 8:58 pm

ridiculus wrote: Najbolje veštice
3. Melisandra (Gejmotron)
2. Mortiša (Porodica Adams)
1. Fibi (Charmed)

Ovo je onako na keca, iz srca, čista emocija. Realno, ova starija iz Penny dreadful jeste najjača.

Post Reply