Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Moderator: Dybuk

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Beonegro » Fri Dec 04, 2020 9:53 pm

Za najbolje vještice treba dodati i Elisabeth Montgomery kao Samantha Stephens u Bewitched. Sjećam se da je to išlo na TV kacam bijo mali.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Dec 05, 2020 5:13 pm

ridiculus wrote: Najava za sledeću nedelju: najbolja imena. Ili nadimci.
Moram da dodam i: samo u igranim serijama. Izbacujem animaciju u ovom slučaju, jer bi u suprotnom izbor stvarno bio preširok. Doduše, preširok je i ovako - onako bi bio i sulud.

Takođe, misli se na imena likova.

A i trudim se da ne uključim ništa bazirano na prozi ili stripovima, već samo originalne zamisli.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Dec 12, 2020 10:10 am

Ubrzo pošto sam postavio najnoviju temu, shvatio sam koliko je glupa. Ili - manje uvredljivim rečnikom izrečeno - koliko je subjektivna i neodređena. Sve ove teme su subjektivne, to stoji, ali u ovom slučaju ne postoji čak nikakav privid repera ili recepta. A imena ima milijardu. Šta se razmatra? Zvučnost? Originalnost? Kako odabrati od stotinu koja su ista po bilo kom kriterijumu? Ipak sam se odlučio da zadržim temu i izguram sa njom, makar zato što sam utrošio neko vreme na razmišljanje. Hej, ja cenim svaki minut razmišljanja!

Zato sam izbacio animacije iz konkurencije, s obzirom da u njima imamo veću slobodu i svojom prirodom više naginju nadrealnom, što znači da imena mogu da budu luđa. Nesputanija. A tu je i svet animea, kojih ima priličan broj.

Još važnije, izbacuje se sve što nije originalno poteklo sa televizije. Ne želimo da serija ubira plodove rada nekog drugog rada iz nekog drugog medija, zar ne? Inače bi se na mojoj listi našao Amahl Farouk, The Shadow King (Legion). Međutim, njega su zamislili Chris Claremont i John Byrne krajem 70-ih za strip X-Men, i zato mu nije mesto ovde. Major Major je još jedno genijalno ime, poreklom iz romana Catch-22 (Kvaka 22), koje se preslikalo i u mini-seriju. Narednik* Major Major. Vrlo brzo su ga unapredili u majora da ne bi unosio zabunu. Još jedan moj mogući izbor koji sam preskočio zbog porekla. Black Noir? Odlično, ali postojalo je u stripu The Boys mnogo pre nego što se pojavilo u TV seriji.

Kada shvatimo da je ogroman procenat imena u TV serijama zapravo sa drugih mesta - i to često sam krem - ne ostaje nam previše za razmatranje. Ok, broj je i dalje ogroman, ali malo ima zaista maštovitih ili upečatljivih, barem u odnosu na ona koja nismo računali.

Sve u svemu, moja lista ide ovako:

3. V.M.Varga iz Farga, jer zaista liči na vuka, a i niko ne zna šta znače oni inicijali.
2. NoHo Hank iz Barry-ja, jer je smešan kao i ime mu.
1. Nola Longshadow iz Banshee-ja, jer (meni) zvuči fenomenalno. Porodica Longshadow ima i druge članove, ali Benjamin i Alex ne zvuče ni izbliza tako kul.


*ili beše poručnik? Ne sećam se više.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Dec 12, 2020 3:13 pm

Sledeće nedelje:

Najbolja upotreba neke popularne pesme u seriji. "Popularna" u smislu pripadnosti pop muzici, u najširem mogućem smislu. Može i folk. Sve osim klasike, zapravo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Sat Dec 12, 2020 3:21 pm

ridiculus wrote: Najava za sledeću nedelju: najbolja imena. Ili nadimci
Sopranovi su riznica nadimaka :D

Sal "Big Pussy" Bonpensiero kao pobednički
Za istoga se vezuje izraz "beached whale".
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Fri Dec 18, 2020 7:57 pm

Sad ću malo da varam, i pomeriću ovo
ridiculus wrote: Sledeće nedelje:

Najbolja upotreba neke popularne pesme u seriji.
za sledeću nedelju, čisto da bih stigao da razmotrim sve opcije i unesem malo raznovrsnosti u izbor. A ovaj put idemo sa

Najbolje pljačke na televiziji

Može biti novac u pitanju ili bilo kakav ekvivalent ili možda neke druge dragocenosti. Siguran sam da će fanovi La casa de papel imati šta da dodaju ovde, ali ja nisam gledao tu seriju, i moj izbor ide sledećima:

3. Justified, sredina druge sezone

Ovo je vrlo skoro otkriće (i možda razlog zašto ovo uopšte ubacujem preko "reda"). Nije stvar u samom aktu pljačke koliko u njenim posledicama. O otimanju već ukradene novčanice od 100 dolara u toku tekuće pljačke... što komplikuje stvari. Mogao bih da opišem čitavu jednu epizodu kao "pljačku u pljački", iako je ova okvirna bila mnogo bezopasnija.

2. Barry, sam početak druge sezone

Najsmešnija, najgluplja, i najapsurdnija pljačka u istoriji filmske umetnosti nije neka koju su snimili braća Koen. Nije ni Tarantino. A bogami, nije ni Gaj Riči. Najsmešnija, najgluplja, i najapsurdnija pljačka u istoriji filmske umetnosti je (otprilike) prvih pet minuta druge sezone Barry-ja. Ili bar ja ne znam za bolju - to jest, goru. :lol:

1. Banshee, sredina treće sezone

Pošto je Banshee priča o elitnom lopovu koji glumi da je šerif, verovatno je jasno da prilika iz serije za ovu poziciju ima mnogo. Recimo, kada Chayton Littlestone i njegova banda pobunjenih Indijanaca pljačka vojni kamion koristeći luk i strelu. Ali ipak bih izdvojio pljačku (skoro napuštene) vojne baze koja nije snimana standardnim kamerama, već su svi glumci koji su učestvovali u njoj nosili mobilne kamere na sebi, i sve je, dakle, snimano iz prvog lica. Noću.


Mislim da se u Mućkama može naći nešto zanimljivo, ali ne mogu da se setim pojedinosti. Takođe, Jett je serija u kojoj Carla Gugino igra elitnog lopova, i moglo bi se očekivati nešto odatle, ali sve ovo što sam stavio na spisak mi je bilo bolje ili upečatljivije. Mislim da i Strike back ima dobre scene pljačke... ali ne novca već nekog oružja ili hemikalije. Nije mi skroz sveže pa sam i to propustio. U svakom slučaju, Strike Back je bolja uzdanica od Jetta po tom pitanju, kao i od većine ostalih serija.

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by tomat » Mon Dec 21, 2020 3:01 pm

Dybuk wrote: ridiculus wrote: ↑
Najava za sledeću nedelju: najbolja imena. Ili nadimci

Sopranovi su riznica nadimaka :D

Sal "Big Pussy" Bonpensiero kao pobednički
Za istoga se vezuje izraz "beached whale".

Sunglasses Ron i Paddy the Greek obojica iz Mućki :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Mon Dec 21, 2020 3:43 pm

Zapravo uopšte nisam ispratila Mućke :oops: Pogledala sam možda nekoliko epizoda.
Meni je Alo, alo od tih kultnih komedija br1, i jedina koju sam pogledala u celosti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by tomat » Mon Dec 21, 2020 4:02 pm

alo, alo je u početku dobar, posle je postao kliše, my dicky ticker, you stupid woman, good moaning, it is I i slično.

Mućke konstantno gledam, nikako da dosadi :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Mon Dec 21, 2020 4:08 pm

Mislim da je problem sveprisutnosti likova i pošalica iz Mućki , čak i danas, u popkulturi. To mi stvara osećaj da, ako znam osnove i neke fore iz serije, ne moram da se dalje udubljujem u sadržaj serije.
A istini za volju, davno je bilo kad sam poslednji put pogledala neku epizodu Alo, alo.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Mon Dec 21, 2020 5:28 pm

tomat wrote:
Mon Dec 21, 2020 4:02 pm
alo, alo je u početku dobar, posle je postao kliše, my dicky ticker, you stupid woman, good moaning, it is I i slično.

Mućke konstantno gledam, nikako da dosadi :D
Tačno tako. (Osim što ne gledam Mućke konstantno, jer jednostavno ne stižem.)

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by tomat » Mon Dec 21, 2020 9:36 pm

Ja Mućke u poslednje vreme slušam :)

Pustim uveče pred spavanje na tabletu, poklopi ga da mi ne sija po sobi, i uspavam se samo tonom :)

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Sat Dec 26, 2020 11:13 am

Pesme će da sačekaju još malo, zato što danas sledi iznenađenje! A ovo glasi

Najneprijatnije scene

Neke su fizičke prirode, druge su mentalne. Naravno, oslonio sam se na najsvežija sećanja, a ko zna koliko toga sam zaboravio. Kao i humor, i ovo je vrlo subjektivno. Na primer, ja se gnušam nasilja prema ženama, i moj drugi i treći izbor se zasnivaju na tome.

3. Fargo, treće sezona, kraj epizode 5. Scena prebijanja Nikki Swango.

Ovde se radi o mračnom nagoveštaju. Dakle, nije u pitanju nešto vidljivo, već iščekivanje najgoreg. Naravno, realnost ne može da dostigne našu maštu, pa je faktički rezultat bio daleko slabiji, ali, osećaj monstruozne neprijatnosti je ostao sa mnom.

2. Banshee, druga sezona, epizoda 8. Prebijanje trudnice.

Neko će reći da je Joseph Sikora rođen da igra negativce, i ovde ne podbacuje u ulozi hardkor naciste punog mržnje.

1. A prvo mesto... Kada sam bio mlađi - u nekim tinejdžerskim godinama, zapravo - najstrašnija knjiga koju sam video nije bila delo fikcije, već medicinska enciklopedija sa mnogim grafičkim prikazima bolesti i deformiteta. To je ostalo sa mnom, i prvo mesto ovde danas je isto to, samo u obliku televizijske/striming serije. The Knick. Mnoge scene ovde udaraju mnogo jače i daleko prljavije od slične ikonografije koja bi se mogla naći u hororu. Kontekst je sve. A, ako bih morao da izaberem jednu scenu ili sliku, onda ona žena bez pola lica... iz ne-sećam-se-koje epizode.


Kao počasni pomen: Game of Thrones, Hannibal. Svaka scena u kojoj se Džofri iživljava nad bilo kim mi je neprijatna, ali, s druge strane, on je takav magnet za mržnju da neprijatnost nije uvek jedini ili čak najjači osećaj. (Isto važi za ono Boltonovo kopile.) Hannibal je takođe pun neprijatnih scena, ali one su, za razliku od onih iz The Knick, potpuno manirističke, pa zato nisu u samom vrhu.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Wed Dec 30, 2020 4:42 pm

ridiculus wrote: Tri najbolje borbe jedan na jedan
U trenutku kada sam sastavljao ovu listu još nisam bio pogledao drugu sezonu Barry-ja, inače bi se na trećem mestu našla tuča iz epizode ronny/lily. Verovatno ne bi išla više od trećeg mesta, iako ta epizoda pretenduje na najboljih pola sata televizije u postojanju. (Nije sve u toj borbi.) Ali to onda povlači i drugačiju listu najboljih preokreta: takođe Barry, druga sezona, ali kraj prethodne epizode, What?

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Mon Jan 11, 2021 11:07 pm

Ridiculus završio sa serijama?
Well, fuck.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by ridiculus » Tue Jan 12, 2021 1:29 pm

Pa, istekla mi pretplata za HBO i neću je obnavljati neko vreme, jer mora nešto i da se radi. Na Amazonovom servisu gledam The Expanse i Community, a to nije nešto o čemu bih posebno pisao, jer će se sigurno provlačiti na mnogo mesta. Možda kažem šta mislim o The Expanse kada sve puste, otprilike do kraja meseca.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Tri najbolje... (svašta nešto) iz TV serija

Post by Dybuk » Tue Jan 12, 2021 1:41 pm

Dobro, da, nije da ima nekih novih serija vrednih pomena.
Sve je utihnulo ove godine, nikakvog zanimljivog tv i filmskog sadržaja...
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply