The Boys

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Fri Oct 02, 2020 7:55 pm

Eh, da:

The Boys, Mulan Break Netflix Stranglehold on Streaming Top 10

Između ostalog:
Sony has two of the top three shows on streaming (per Nielsen's measurement) for the period, and the top-performing show on two different platforms. "We are thrilled that Cobra Kai and The Boys have resonated so broadly with viewers on Netflix and Amazon, landing at No. 1 on both platforms this week," said Sony Pictures TV president Jeff Frost.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Tue Oct 06, 2020 9:12 am

Ovako nekako ide poslednjih nekoliko prikaza na IMDB-u:

10/10 Najbolja serija ikada! Nikad nisam sa ovolikim nestrpljenjem iščekivao sledeću epizodu!
1/10 Zašto je Amazon doneo tako glupu odluku da se čeka nedelju dana između epizoda? O, zašto?! Cosmic fail!
10/10 Maštovito, brutalno, beskrupulozno... Nikome ne ostaju dužni.
1/10 Sve su upropastili kada su počeli da se dodvoravaju SJW-ima. Serija je sada puka propaganda.

Itd, u istom ritmu.

Ovakve sekcije na sajtovima su postale javna komedija. Mislim da je sve to deo šire strategije poznate kao #MakeTheComedyGreatAgain. U suprotnom nema mnogo smisla. :roll:

Inače, ja sam uvek za model gledanja po kome imamo vremena između epizoda. U suprotnom koncept "epizode" nema mnogo smisla. Kraj sezone će biti pušten u ovaj dolazeći petak, i mislim da se ni o čemu iz bilo koje televizijske serije trenutno ne priča toliko koliko o tome ko je ubio sve one ljude u prethodnoj epizodi The Boys.

Image

Imam neke svoje teorije, ali volim i da budem iznenađen, pa ne razmišljam previše. Osim toga, ako niko ovde ne gleda seriju sem mene, nema mnogo smisla javno teoretisati i nagađati.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Wed Oct 14, 2020 3:45 pm

Gledam prvi epizodu, ako uspem sa prevaziđem koncept i ljude u smešnim kostimima, nastavljam :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Wed Oct 14, 2020 4:53 pm

Kompletirao sam drugu sezonu.

Da se ja pitam, tu bih verovatno završio seriju. Nije nemoguće nastaviti priču sa sličnim nivoom kvaliteta, ali teško mogu da zamislim završetak koji će tako da poveže sve niti i zaokruži putovanje svakog lika. Neke stvari bi ostale nedorečene, ali to istorijski gledano ionako nije bilo strano dobroj fikciji, i ne znači da nije jasno kuda vode.

Ironija je da je Amazon od ovog napravio tačno ono što serija ismeva. Druga sezona je snimane pre pojave korone, dok serija još nije bila ovoliko popularna, ali sada smo dobili i zvanični (tj. Amazonov) talk show sa glumcima i produkcijskom ekipom, najavu treće sezone, kao i spin off koji će biti u stilu X-Men.

Sve u svemu, oprezan sam po pitanju nastavka.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Wed Oct 14, 2020 7:03 pm

Odgledah 3 epizode, stvarno je pravo osveženje jedna ovakva serija. Dybuk obavezno da odgleda, uopšte nije superherojska, iako sve govori da jeste. Svako objašnjavanje će dovesti do manjih ili većih spojlera.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Wed Oct 14, 2020 7:05 pm

Čekaj dok vidiš četvrtu epizodu... Jedna od najboljih "superherojskih" scena ikada. Ili barem najrealističnija. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Wed Oct 14, 2020 7:34 pm

Meni se sviđa što je mračna, i obećanje gora (mada je u prvoj epizodi sav krvopljus bio CGI)
Dobro je urađena, daću joj šansu i nadalje, ako me bude "radila", super.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Thu Oct 15, 2020 8:27 pm

Ok, ovoj opservaciji je možda mesto na nekoj od ridiculusovih tema o glumcima na opštem delu foruma, ali Popclaw (Brittany Allen) je glumica koja je igrala u dva odlična horor filma. What Keeps You Alive i It Stains the Sands Red. A nisam je prepoznala ni u jednoj od ove 3 uloge :lol: To verovatno znači 1 od dve stvari:

1) jako dobra transformacija
2) Dybuk ne obraća dovoljno pažnje

Mislim da je pod 1) realnije...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Thu Oct 15, 2020 9:32 pm

Zbindžovao sam 6 komada epizoda Prejaka serija, msm ima nekih tako sitnih gluposti i sporadično loše glume, ali kad nešto valja onda valja, i tu nema mnogo filozofije. Pitaj boga koliko humora nisam skontao zbog slenga i brze spike.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Fri Oct 16, 2020 10:14 am

Smakla 5 kom, nisam baš uočila neki izrazit humor, uglavnom se podbadaju MM i Francuz.
Mislim, i dalje ovo nije moja šalica čaja ali lepo vozi, što reče Peca kad nešto valja...Sviđa mi se lik azijatkinje, daje malo horor šmeka. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Fri Oct 16, 2020 7:22 pm

Blago me je smorilo finale s01. Nije hrđavo, samo sam očekivao nešto intenzivnije. Ako može objašnjenje u spojleru, šta je Medlin muljala sa pentagonom konkretno, kakav dogovor je pravila? Skontao sam suštinu, ali ne i detalje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Fri Oct 16, 2020 8:56 pm

Peca wrote: šta je Medlin muljala sa pentagonom konkretno, kakav dogovor je pravila?
► Show Spoiler
Inače, glumica koja igra Madelyn Stillwell, Elizabeth Shue, je bila ljubav Karate Kida pre 30 i kusur godina. Odličan kasting. Proračunljiva i hladna, ali prijatne i srdačne spoljašnjosti, sposobna da se pretvori u osmeh.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Fri Oct 16, 2020 10:07 pm

Da, odličan kasting, čak ume da bude prilično sexy, iako je u poznim godinama.

[spoiler]
Ne odnosi se pitanje na ubacivanje supsa u vojsku, tu je sve jasno, nego ovo na kraju, zbog čega ju je Homelander spržio. Mada mislim da sam pogrešio, GC Esposito nije iz pentagona, već iz top menadžmenta kompanije. Samo kažem, nisam skontao taj detalj, šta je ona njega slagala. [/spoiler]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Sat Oct 17, 2020 11:28 am

ridiculus wrote: Proračunljiva
"Proračunata" je reč koju sam tražio... fail! :(
► Show Spoiler

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Sat Oct 17, 2020 12:16 pm

Peca wrote: čak ume da bude prilično sexy, iako je u poznim godinama.
Pokušavala sam da se setim glumice koja je još lepša, sličan tip, igrala u hororima a njena generacija i uspela sam: Maria Bello. Mislim da bi i ona bila dobra u ovakvoj ulozi, jedino što ima manje zločestu/mekšu facu pa bi tu korporativnu ambivalenciju možda teže izvukla.

Ostala mi je još poslednja epizoda, čitam spojlere kad pogledam :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Sat Oct 17, 2020 12:16 pm

^I to sam video ali ni to nije moje pitanje. Mada jeste na neki način povezano. Nije ni bitno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

The Boys

Post by Dybuk » Sat Oct 17, 2020 8:51 pm

Peco
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Sun Oct 18, 2020 7:46 am

Možda ima istine i u tome, ali
► Show Spoiler

Homelander je čist ekvivalent Supermana, kao što i većina drugih članova Sedmorke ima ekvivalente u Ligi pravde (Justice League). Slabe su veze sa Kapetanom Amerikom, osim što Compound-V jeste kao neki super-serum, ali to je univerzalno u njihovom svetu. Superman je takođe simbol Amerike i njenih vrednosti, jedino što ne nosi zastavu kao plašt.

Ajde, zbog ovih što nisu gledali staviću i ovo u spojler:
► Show Spoiler

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: The Boys

Post by Peca » Sun Oct 18, 2020 11:33 am

Prva epizoda s02 prilično dobra, druga dosta slabija, možda i najslabija do sada ukupno. Brother/sister deonica pred kraj jako loša, u svakom smislu, i onda zadnja scena pocepa, sa sve talking head, i izvuče celu stvar. Čak sam poništio početak sledeće epizode da bih odslušao do kraja. I u ep01s02 odlična Billy Joel numera, sjajno uklopljena, nikad je nisam čuo ranije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

The Boys

Post by ridiculus » Sun Oct 18, 2020 2:38 pm

Peca wrote: Prva epizoda s02 prilično dobra
Scena sa Homelanderom, Ashley, i potencijalnim novim članom Sedmorke (Blindspot) mi je jedna od omiljenih u drugoj sezoni. :D :twisted:

Inače, The Boys nije prva serija na čijem kraju sam čuo The Passenger. Ta bi bila Ash vs Evil Dead, negde u trećoj sezoni, ali tamo pesma ide samo uz odjavnu špicu, ne uz neku scenu.

Post Reply