Banshee

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Banshee

Post by ridiculus » Wed Jul 08, 2020 5:15 pm

Kuriozitet #1: Troje glavnih glumaca su poreklom ne-Amerikanci. Antony Starr je sa Novog Zelanda, Ivana Milićević je Hrvatica iz Bosne, a Ulrich Thomsen je Danac.

Kuriozitet #2: Ulrich Thomsen, jedan od najvećih danskih glumaca, i OC Madsen, jedan od najvećih danskih režisera, su prvi put radili zajedno tek na Banshee-ju.

Jedna od stvari koju su svi upućeni hvalili u vezi serije je bila radna atmosfera. Glumci su postali veliki prijatelji u privatnom životu i svi se slažu da su takve situacije retke u svetu televizije, gde se ovi ponekad privatno i ne podnose, nezavisno od bliskosti likova koje glume. Ulrich Thomsen se poslednjih godina sve više prebacuje u svet režije, a u njegovom najnovijem filmu, Guterbee - koji se može gledati (ili će moći) po raznim festivalima - jednu od glavnih uloga igra Antony Starr. Inače, i Starr i Thomsen su vrlo naklonjeni komičnim ulogama i komediji uopšte, što onima koji ih znaju samo preko Banshee-ja može da dođe kao iznenađenje.

Evo komentara glumaca na reakcije fanova posle prve sezone:

https://youtu.be/t5cHI2DgHSg

Zanimljivo da Thomsen uopšte nema strani naglasak, ili ga bar ja ne čujem. (Iako je to neretka pojava kod Skandinavaca.) I Ivana je dobra po tom pitanju, ali ona živi u Americi već decenijama.

Naravno, ne moram ni da pominjem da je Trieste "the most adorable woman on television" :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Banshee

Post by Dybuk » Wed Jul 08, 2020 6:02 pm

Skandinavci su poznati po tome što govore čistiji engleski od native speakers-a...Svaka im čast.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Banshee

Post by ridiculus » Sat Jul 18, 2020 8:03 am

Moram da pokažem šta je Ulrich podelio juče na društvenim mrežama! :lol:

https://www.instagram.com/p/CCu6b49B_aL/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Inače, njegov lik se zove Kai Proctor. :D I jesam pominjao glumice u Banshee-ju, ali sam Ulricha nekako bio zaboravio! :lol:

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Banshee

Post by ridiculus » Sun Aug 02, 2020 9:28 pm

Da bih održao temu živom, evo nečeg što je usput i seksi. 8-)

Najbolja scena muvanja u istoriji televizije. Ne znam da li je ovo esencija muške fantazije ili one feminističke, ali to je što je. Lucas Hood (Antony Starr) i Nola Longshadow (Odette Annable) se ovde sreću prvi put (tj. ne znaju jedno za drugo). Ako niste gledali dalje od prve sezone, jeste mali spojler, ali ništa strašno.

https://youtu.be/7ZsK01LuZgU

Scena počinje malkice ranije nego što je ovde prikazano, i vidimo njen logični nastavak, ali ne mogu baš da biram klipove koji su postavljeni na YouTube... :(

Koga generalno zanimaju akcione serije, The Mid-Season Replacements Podcast u šestoj epizodi uvodi Hall of Fame za akcione TV programe, i vredi slušati, ali... puna je opasnih spojlera. Mislio sam da o nekim od serija pomenutih tamo pričam na drugim temama, ali, generalno, svaka epizoda podkasta (a za sada samo ova jedna, ali sledeća je obećana uskoro) uvodi po jednu seriju u Hall of Fame, tri epizode, i tri scene. Serija koja je prva u Holu slavnih je Banshee, naravno, epizode su po jedna iz Banshee-ja (Tribal), Samurai Jack-a, i Igre prestola (Blackwater), a scene su po jedna iz Banshee-ja, Daredevila, i Hannibal-a - ovo poslednje može biti iznenađenje, jer to u srži nije akciona serija. Ali pomenuta scena je iz Mizumono, završetka druge sezone...uh!!! :shock: Ovo je bilo pozitivno "uh". Ali, ponavljam, ako niste gledali ništa od toga, ili bar neke od pomenutih scena i epizoda, dobićete spojlere nad spojlerima. Posebno u slučaju Tribal, koji po meni nije savršena epizoda (najviše zbog nekih scenarističkih rešenja), ali je zastrašujuće efektna epizoda, koja je uradila bolje od Igre prestola ono po čemu je ta serija najpoznatija.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Banshee

Post by ridiculus » Tue Aug 18, 2020 6:56 pm

Jutros je u Beču umro britanski glumac Ben Cross. Radio je i na pozornici i za film i televiziju. Ali, pošto nemamo posebni kutak za takve stvari, odaću mu počast ovde, preko jedne scene iz serije čije ime nosi ovaj topik, pošto je to poslednje gde sam ga gledao. (Pre svega u smislu njegove filmografije, a ne mog iskustva sa istom.)

Ovo je sa početka epizode 6 (tj. pre špice) iz prve sezone, Wicks, koju je režirao OC Madsen. Sama scena je nešto duža, ali ne mogu da je nađem u celini, pa evo barem ovaj, drugi deo. Ovo bi bio bolji trejler za Banshee od većine zvaničnih trejlera.

https://youtu.be/L_-keRQKK5s

Rabbit je na papiru karikatura, ali Cross mu je dao život svojim likom i psihotičnim pogledom i postupcima.

Ali njegova najčuvenija uloga je verovatno ona iz Vatrenih kočija.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Banshee

Post by ridiculus » Sat Oct 31, 2020 9:13 pm

Evo još malo podsećanja, jer tako su se zvezde složile ovih dana.

Jedan članak na francuskom, za promenu:

Banshee, la serie pulp qui surclasse le genre

Ovaj deo je zanimljiv:

Quarry, Jett, Reprisal, Hap and Leonard ou encore Warrior, sont quelques séries qui se sont essayées au genre ces dernières années, dans le sillage du show qui nous intéresse aujourd'hui. Mais si aucune n'a vraiment démérité - surtout Warrior, créée comme Banshee, par Jonathan Tropper et dont j'ai impatiemment attendu la saison 2 en ce mois d'octobre -, aucune ne peut se targuer d'être à la hauteur du maître étalon proposé par Cinemax.

(Slobodno koristite Google Translate.) Ono što je zanimljivo je da nikad nisam čuo pomenuta imena na jednom mestu, iako je izbor vrlo dobar i očigledan - žanrovski, tematski, i stilski.

Cinemaxov Jett i Huluov Reprisal više polažu na stil nego na akciju. Jett sam gledao pa znam, a Reprisal nisam, ali mi je na listi "10 serija koje moram da gledam ŠTO PREEE!!!" i po onome što sam video i čuo, gornja izjava važi.

Quarry je takođe Cinemaxova serija - što znači da je kod nas na HBO Go, pod naslovom Kvori - i Greg Yaitanes je bio jedan od ključnih ljudi u produkciji. Nisam je gledao, ali planirao sam posle The Knick - između ostalog, čuje se pohvalna reč.

Za Hap and Leonard nisam ni čuo pre čitanja ovog teksta, ali sada vidim da igra James Purefoooooy!!! Zaintrigiran sam već.

A Warrior... već sam rekao dosta toga na posebnoj temi.

Inače, vidim da na istom sajtu imaju vrlo dobar izbor serija: Fargo, The Americans, Fleabag, Succession, Strike Back, Doom Patrol, Firefly! Možda Dybuk da obrati pažnju? Sigurno zna bolje jezik od mene.

Post Reply