Netflix ponuda

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Tue Mar 31, 2020 11:54 am

Inače je Tiger King ludilo kao što sam pretpostavila, američki frikovi čiju je koloritnost nemoguće overstejtovati; koji drže po preko 200 divljih mačaka u svojim privatnim vrtovima.
Procenjeno je da ih je samo u Americi, u zatočeništvu, više nego na slobodi.

Neki lik je tako pustio skoro 50 divljih mačaka i majmuna na ulice svoje varošice, pa je šerif sa policijom morao da ih pobije.
Ne znam zašto se i dalje toleriše ova praksa držanja i odgajivačnica divljih životinja tamo gde im mesto nije, a radi finansijske koristi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Netflix ponuda

Post by Beonegro » Tue Mar 31, 2020 8:18 pm

Truba wrote: S druge strane ama bas nista ne znam o 1sv ratu
odličan jućub kanal o prvom svjeCkom

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Tue Apr 21, 2020 10:24 am

Pizzobatto wrote: Conan without borders, koliko epizoda ima na netflixu, može li ko vidjeti?
1 sezona, 6 epizoda.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Apr 27, 2020 4:42 pm

Pustila sam prvu epizodu serije Unorthodox, devojka beži iz bruklinske zajednice ortodoksnih Jevreja i ugovorenog braka, odlazi u Berlin.
Međutim, porodica njenog muža namerava da je nađe i vrati.
Glavna glumica minijaturna Izraelka Shira Haas, kao dete je. Za sad deluje ok.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Apr 27, 2020 7:44 pm

^ mini serija, ovo će se smlati brzo :)
Dobra je, ide mi se u Berlin.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Netflix ponuda

Post by Sector » Thu Apr 30, 2020 9:23 am

Je li dobra serija? Mislim jel nudi malo vise od pukog ubijanja vremena?

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Thu Apr 30, 2020 9:33 am

Meni jeste, ako te zanima tema dosta je dobra. A i 4 epizode svaka ispod sata, pogledala sam u jednom dahu. Inače je Netflix preplavljen sadržajima o ultraortodoksnim Jevrejima, ne znam šta je ovo :mrgreen: postoje bar 3 serije na tu temu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Netflix ponuda

Post by Sector » Fri May 01, 2020 8:33 pm

Zasto na imdb pise da ce se 4. sezona Stranger Things emitovati naredne godine. :cry:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Netflix ponuda

Post by Pizzobatto » Fri May 01, 2020 9:05 pm

nisu slušali stendap koroničara pa prekinuli snimanje :dance:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Thu May 14, 2020 4:41 pm

Surviving R. Kelly Tough shit, lik je stvarno monstruozan, ali ništa manje od svih koji su podupirali i omogućili višedecenijsko zlostavljanje maloletnica zbog profita. Nešto kao Đekson, mada ne tolika mega zvezda. Pravo da vam kažem, njegovu njanjavu muziku nisam nikad ni slušala, da nije bilo ovog 6-delnog Lifetime dokumentarca ne bih znala da je I Believe I can Fly njegova pesma.

Sam dokumentarac nije baš najsrećnije sklopljen tj editovan, ima tu mnogo ponavljanja radi dramskog utiska, kao u jeftinije produciranim, bombastičnim true crime/reality tv programima, ali priča je toliko jeziva i, uostalom, zanimljiva nama koji posedujemo morbidnu znatiželju, da je u tom smislu must-see.

R. Kelija je #metoo velikim delom zaobišao, čovek je "pao" tek 2018. valjda, posle nekoliko suđenja i optužnica posle kojih je odšetao kao slobodan čovek, slobodan da nastavi karijeru, turneje i životni stil. Mnogo svedočenja žrtava, arhivskih snimaka, pa koga marginalno interesuje uspon i pad Pied Piper-a r'n'b-ja, bez obzira na nedostatke, moja preporuka. Odgledala u dahu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat May 16, 2020 9:57 pm

Vampires Tin serija ali eto, nije loše čisto da se vidi Pariz :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon May 18, 2020 7:23 pm

Nisam bila potpuno fer prema ovim francuskim vampirima; da, glavna junakinja je tinejdžerka oko koje se sve vrti, ali Evropljani tradicionalno drugačije snimaju serije. Sve je to mnogo eksplicitnije, prljavije, rekla bih čak realističnije napravljeno nego neki američki pandani. Pada mi na pamet Vampire Diaries npr.
Serija ima 6 epizoda, mislim da na forumu nema puno fanova vampira, ali objektivno vredi pogledati, dok smišljate šta dalje da bindžujete :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Wed May 20, 2020 4:55 pm

Pokušavam da se setim šta sam sve gledao na Netlixu poslednjih meseci i ne mogu da dođem do nečeg što je ostavilo posebno dobar utisak. Locke & Key i The Witcher imaju teme koje me zanimaju, budući da su nastali na osnovama stripa i video-igre koji mi se dopadaju. (Ovo drugo je u stvari po pričama Andrzeja Sapkowskog, kao što su i video-igre, ali one su poznatije.) Ali obe su prilično podbacile. Ragnarok je OK, ali nije ništa posebno novo, osim što je produkcija norveška.

Sve što mi je ostalo u sećanju kao vredno pažnje gledao sam ili prošle godine ili još ranije. Crown je odličan, ali je potpuno u domenu ozbiljnih drama. Hoću reći, "nije za svakog", ako je takve stvari uopšte potrebno naglašavati. A Series of Unfortunate Events je odličan, ali je skroz na drugom kraju spektra: siguran sam da bi je mnogi zaobišli kao "dečju" seriju. A zapravo je jedna od najsmešnijih stvari koje sam gledao na TV-u još od Cirkusa Montija Pajtona. Ozark je odličan, ali pretpostavljam da ste ga već gledali. Peaky Blinders takođe, ali i to ste verovatno gledali. (Ja sam samo prve tri sezone.) Sabrina mi je bila solidna tokom prve sezone, manje-više, ali to je verovatno zbog vizuelnog aspekta. Još jedan serijal po stripu, ali ima suviše PC budalaština u sebi.

Jedino čega se sećam da sam planirao da gledam, a nisam stigao jer mi je istekla pretplata, je The Haunting of Hill House, što mi je preporučeno, i horor je. Nisam gledao ni The Strain - za koji znam da ga Dybuk voli! - ali ne znam da li toga ima na Netflixu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Wed May 20, 2020 5:18 pm

The Haunting of Hill House je odlična - mada se samo meni sviđa :D i dalje je na Netflixu ali lasno ju je skinuti ako nemaš pretplatu.
Strain mislim nije tamo, svaka sezona je slabija od prethodne, ali vredi pogledati.

Ozark pogledala tek nedavno; i objektivno najkvalitetnija serija u nizu svega što sam pogledala u poslednje vreme.

Sabrine se nisam hvatala, ubeđena sam da je fazon Buffy a valjda sam jedini horor fan u univerzumu kome je Bafi bila bzv, pa nisam ni ispratila.

Netflix izbacuje gomilu serija, prosto je jako teško probrati nešto kvalitetno u toj serijskoj proizvodnji.

Počela da gledam Criminal Minds od početka pošto se ne sećam na kojoj sam sezoni stala - ima tu materijala za sledećih pola godine
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Wed May 20, 2020 5:58 pm

Dybuk wrote: Sabrine se nisam hvatala, ubeđena sam da je fazon Buffy a valjda sam jedini horor fan u univerzumu kome je Bafi bila bzv, pa nisam ni ispratila.
Sabrina ima jednu od najboljih špica u istoriji TV-a, ali to je zato što su upotrebljeni delovi stripa. I stvarno izgleda odlično - Bafi nije dobro poređenje na tom planu. Ali ostalo je manje dobro, i ima mnogo lutanja, kao da serija ne zna da li bi da bude horor ili komedija ili horor-komedija ili tinejdžerska melodrama ili urbana fantastika. Mislim, mogu se ti elementi preklapati, ali ovo mnogo ide iz jednog u drugo i to nasumično.

Pričam samo o prvoj sezoni - ono posle sam samo započeo, ali mi deluje slabije.

EDIT: E da, Sabrina je u stvari mnogo starija od Buffy-ja, budući da je u pitanju strip star skoro 50 godina.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat May 23, 2020 7:15 pm

Jel gledao neko Godless?

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat May 23, 2020 7:20 pm

Nisam, vidim da je vestern. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat May 23, 2020 8:03 pm

Da, ali mini-serija, samo 7 epizoda - iako su neke i po 70 minuta. Još davno sam čuo preporuke od ljudi čiji ukus je sličan mome. Nemam Netflix trenutno, inače bih pogledao prvu epizodu i bez pitanja.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Netflix ponuda

Post by ex pistol » Sat May 23, 2020 8:50 pm

Dobar je Godless, Džef Denijels briljira. Jedino ovim nemačima pojma što ne vare vestern ne znam šta bih rekao. Pamtim da u sredini ima jedna epizoda viška, neki filer (valjda je to dobar izraz).
Gradić u kom se uglavnom dešava radnja ima prilično zanimljivu priču.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sat May 23, 2020 8:56 pm

ex pistol wrote: ovim nemačima pojma što ne vare vestern ne znam šta bih rekao.
:P
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply