Netflix ponuda

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sun May 24, 2020 8:32 am

To je, dakle. Hvala.

Pretpostavljam da je onda Westworld noćna mora za Dybuk! :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sun May 24, 2020 11:43 am

ridiculus wrote: Pretpostavljam da je onda Westworld noćna mora za Dybuk!
roboti + vestern!!!

:lol:

upravo je ex pistol komentarisao na opštoj temi, pošto sam se raspitivala.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Netflix ponuda

Post by Sector » Sun May 24, 2020 7:45 pm

Distrito Salvaje (Wild District)

Prica o bivsem gerilcu koji je pobjegao iz tog zivota ali uhvacen od strane Vlade koja ga ucjenjuje da radi za njih prljave poslove da ga ne bi poslali u zatvor. Radnja navodno inspirisana istinitim dogadjajima a likovi izmisljeni. Dosta zabavna serija, bez praznog hoda uprkos glavnom baji koji mi se nije pretjerano dojmio glumom (a ni ostali ne briljiraju). Prvu sezonu sam pogledao za nekih 7 dana, drugu tek treba da krenem.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Thu Jun 04, 2020 5:47 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Fri Jun 05, 2020 10:45 am

^ Probala, nije mi zadržala pažnju u prvih 15 min.

Ali sam zato krenula da gledam francusku The Forest pristojna policijska misterija, standardna postavka: tinejdžerka iz malog mesta nestaje u šumi, policija na čelu sa novim načelnikom pokušava da razreši okolnosti slučaja u koji je uvezano više žitelja i naravno, srednjoškolke sa tajnom...

Zanimljivo da u obe ove serije, plus Vampires (isto na Netflixu) jednu od glavnih uloga igra ista glumica, Suzanne Clément (Mommy, 2014)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sun Jun 07, 2020 5:59 pm

Izašla 4. sezona 13 Reasons Why.
Ne znam da li neko prati, ne? :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sun Jun 07, 2020 8:35 pm

Dybuk wrote: Izašla 4. sezona 13 Reasons Why.
Ne znam da li neko prati, ne?
Ne, ali jedan razlog bi bio dovoljan! :lol:

Svejedno, trenutno nisam učlanjen... za koji mesec, kad se nagledam svega što ima HBO a ja propustio do sada. Treća sezona Ozarka i Justified, ako ga ima tamo, su mi prioriteti.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sun Jun 07, 2020 8:41 pm

Eh, ja bih rado posedovala HBO :dance:
Ozark jeste, to znam.

Ma, 13 reasons je već u 3. sezoni pala kvalitetom, ovo je poslednja pa da se ispoštuje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Jun 22, 2020 1:36 pm

Ćeram se sa Netflixom oko VPN :D
Blokiraju mi film kad provale da sam na američkom serveru, nekad refrešujem pa nastavim, nekad neće ponovo da krene.
Jer im se sadržaj razlikuje po zemljama, nešto što je za USA nema u Fr, pa pređem na Italiju i tu ima i tako :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Mon Jun 22, 2020 6:31 pm

Ja serije odavno gledam regularnim putem. Ništa nije jeftinije od striminga. HBO kod nas 6 evra mesečno, Netflix 8-10. Da skidam preko torenta, trošio bih dragoceni prostor na disku plus vreme i trud. Doduše, ovako ne "posedujem" stvari na isti način, ali ko zna kada bih ponovo gledao nešto i da li ima smisla zadržavati. Ono što želim da posedujem kupim na disku.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Jun 22, 2020 7:29 pm

Plaćen je i meni Netflix, samo mi prikazuje sadržaj za francusko tržište pa zato pokušavam da gvirnem u tuđe dvorište i vidim šta ima.

Npr, ja sam imala Rememory regularno, u Srbiji tog filma nema.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Fri Jul 17, 2020 10:22 am

Stateless uuu, ovo me je baš ščepalo, toliko da sam pogledala 2 za redom sinoć. Ivon Strahovski (The Handmaid's Tale), Kejt Blančet u epizodnoj friki ulozi, odlična gluma i potresne životne priče te psihološki portreti ljudi koji su se sticajem okolnosti našli u australijskom izbegličkom kampu. Šteta, samo 6 epizoda, pa je sve kompresovano ali odlično otkriće. Nadam se da je do kraja neće ukakiti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Sun Jul 26, 2020 10:12 am

Manhunt: Unabomber (2017) je solidna. Volim profajling, hvala ridiculus. :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Mon Jul 27, 2020 12:09 pm

Sinoć sam u bunilu dogurala skoro do kraja serije jer Netflix pušta epizode brzinom na koju ne stižeš da reaguješ i zaustaviš "traku" na vreme :mrgreen:
Valjda se 6. u potpunosti bavi psihološkim profilom i odrastanjem Kazinskog koje je užasno jer je bio subjekat brutalnog harvardskog mind eksperimenta godinama. I to kao tinejdžer.
Sve ovo humanizuje najpoznatijeg home grown američkog bombaša teroristu ali ga naravno ne pravda. Još je kao dečak pokazivao sociopatske sklonosti sa posebno zlobnom i burnom reakcijom na odbacivanje osoba iz okoline.
Njegov je profil na kraju tipičan za masovne ili serijske ubice, usamljenost, osećaj neshvaćenosti i superiornosti te arogancija, neuspeh kod suprotnog pola. Ima i taj momenat ludog genija kao šlag na tortu.
Odlična gluma, pregršt profajlinga i moj omiljeni Mark Duplas (uz sjajnog Betanija) u ulozi Tedovog brata Dejvida - koji ga je i prijavio vlastima.
Da prijavim i Vortingtona u ulozi agenta čiji je jednako fanatičan rad i karakter (skoro kao u Kazinskog) bio esencijalan za hvatanje Unabombera.

Ovo je svakako u rangu poznatije i više hajpovane serije Mindhunters koja se takođe bavi jedinicom BAU pri FBI i serijskim ubicama koje su obrađivali.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Wed Jul 29, 2020 8:35 am

Znao sam da će te obradovati prisustvo Duplassa, pa sam to ostavio kao iznenađenje. :) A za mene je šlag na tortu bila Trieste Kelly Dunn u ulozi bibliotekarke i jedine ženske osobe sa kojom je Kaczynski ostvario nekakvu komunikaciju. Doduše, voleo bih da smo od nje i njenog sina videli više, posebno na samom kraju, tokom suđenja.

Ali najodgovorniji za ovu seriju je verovatno bio Greg Yaitanes, prvo u ulozi izvršnog producenta, ali i kao režiser svih 8 epizoda. I ko bi rekao, bez gledanja špice, da je rađena za Discovery?

Braća Duplass imaju seriju Room 104, koja može da se gleda na HBO. 4 sezone.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Wed Jul 29, 2020 3:23 pm

ridiculus wrote: Braća Duplass imaju seriju Room 104, koja može da se gleda na HBO. 4 sezone.
Hmm, možda, fala na dojavi.
Mada nemam HBO a i ne vidim Marka među glumcima (na prvi pogled) :snooty:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Thu Jul 30, 2020 9:28 am

Dybuk wrote: ne vidim Marka među glumcima
Room 104 je antologijska serija, što znači da je svaka epizoda zasebna priča sa novim likovima. Ali nisam je zaista gledao, samo sam bacio ovlašni pogled, pa ne mogu ništa da tvrdim za Marka.
Dybuk wrote: Mada nemam HBO
Imaju oni dosta dobrog materijala - kod nas (u Srbiji) sigurno više nego Netflix. Evo, tek ovih dana sam obratio pažnju na Succession, seriju koja je dobila zilion nominacija za Emije ove godine. Mark Ruffalo igra blizance u mini-seriji I Know This Much Is True. Uvek ima nečeg zanimljivog.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Netflix ponuda

Post by Dybuk » Thu Jul 30, 2020 9:56 am

Succession je odlična!
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Mon Aug 17, 2020 4:54 pm

Sa druge teme:
ridiculus wrote: Uskoro na Netflixu.

Iako je tvorac Frank Miller, i temu (arturijanske legende) obožavam još od vremena kada sam naučio da čitam, ovo mi ne uliva poverenje. Oni u trejleru kažu "magija", ali to je samo bombastična i loša kinematografija i muzika. Naravno, trejler nije nikakvo merilo, pa neću da ubijem svaki tračak nade da će bar nešto biti dobro ovde.

Eh, da, igra Peter Mullan, pretpostavljam kao Merlin.
Ovo se odnosilo na Cursed, i kao što Dybuk mora da pogleda svaki horor, koliko god loš bio, tako i ja pre ili kasnije moram da pogledam svaki fentazi (pre sve herojske podvrste, ali može i urbane, weird, naučne, i sl), koliko god loš bio. A ovo zaista nije dobro. (Za sada, bazirano na gledanju prve 4 epizode.)

Da, prva pomisao mi je bila da Mullan igra Merlina, ali ne, tu je Gustaf Skarsgard (sa kružićem iznad poslednjeg "a"!), koga znam(o) iz Vikinga kao (F)lokija. I ovde igra sličnu, da ne kažem istu ulogu, što je svakako razočaravajuće, jer Merlin ne bi trebalo da bude (F)loki. Skoro svi glumci su više ili manje razočaravajući, ali je svakako to i njihov odabir. Tako da ne mogu da krivim samo stripovski predložak za mane ovog projekta.

Intro je simpa, u formi animacije, a takve su i pojedine tranzicije između scena. I to je sve što mi se ovde sviđa. Eh, da, i Katherine Langford je slatka, ali to čak nije bilo nužno za tu ulogu. Osim ako ne shvatimo Cursed kao tinejdž-dramu i romantičnu komediju-u-pokušaju. Kada Witcher uspeva da nadmaši žanrovsku konkurenciju, to svakako nije dobar znak za žanr u celini. Kriterijumi su pali i slomili noge, očigledno.

Neću da se bavim monotonošću-prerušenom-u-raznovrsnost, koja je postalo bolno mesto mnogih serija (i filmova), posebno na Netflixu (ili i BBC-ju, recimo). Sve to ne bi bilo posebno bitno kada bi u seriji bilo dovoljno supstance ili značenja da nam skrene pažnju negde drugde. Ali za sada mi se čini da nema.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Netflix ponuda

Post by ridiculus » Sat Aug 22, 2020 7:45 am

Ističe mi pretplata za Netflix, jer ne mogu da izdržim ovaj multi-service tempo. Nisam stigao da u ovoj turi pogledam Kingdom, koji je već neko vreme pristupačan tamo. Ne, ne taj Kingdom. Ovaj, iz 2014. 3 sezone.

Post Reply