Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Feb 20, 2021 11:27 pm

Tja... obnovio sam pretplatu na Amazon Prime, jer još nisam pogledao poslednje dve epizode The Expanse, kad ono čekalo me "lepo" iznenađenje. Nemaju više u ponudi ni Justified ni Community, dve od najboljih serija ikad (u svojim žanrovima, a možda i ukupno), koje još nisam pogledao u celosti. Mislim da ću završiti sa njima za mesec dana. :snooty:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Feb 24, 2021 8:06 pm

Gledam Behind Her Eyes na Netflixu. Dobra misterija i ljubavni trougao. Psihijatar, njegova creepy žena i psihijatrova sekretarica koja živi monotoni život samohrane majke, ali biva uvučena u dinamiku ovog čudnog para.
Jedino mi je Louise simpatična, lika ne znam kako su izabrali za ulogu psihijatra (očajan je i neurotičan) a od njegove žene me podilazi jeza.
Vidim da će biti nekih obrta i da je serija hvaljena, kako je u pitanju 6 epizoda brzo ću ja to smlatiti. Svakako drži pažnju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Feb 25, 2021 5:42 pm

Završila, serija se gleda kao višesatni film.
Ono što smo na forumu već pominjali, danas serije mahom prave kao film u delovima.
To me je negde i "nateralo" da bindžujem (teško žabu u vodu...) ali toliko je zanimljiva da sam doterala do kraja ne osetivši.
Ispostavlja se da je instinkt oko likova bio opravdan, serija se završava odličnim, mada nerealnim - aka fantastičnim - obrtom već viđenim u nekim filmovima ;) doduše izvedenim na novi način.
Istovremeno tužan kraj, ko je uspeo da se saživi sa protagonistkinjom. Definitivna preporuka.

Započela sam i korejsku seriju na Netflixu, Sweet Home. Ljudi u soliteru zatočeni među komšijama koji se pretvaraju u čudovišta, nešto slično zombi epidemiji, ali mislim da su različita čudovišta u pitanju. Produkcija i dizajn čudovišta na nivou, kako smo već navikli od Korejaca.
Ko želi da gleda horor/sf seriju koja je dobro urađena, mislim da bi mogao da proba Sweet Home.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Feb 25, 2021 8:11 pm

Dybuk, ne znam na čemu gledaš sweet home, ali na velikom ekranu u 4k cgi čudovišta izgledaju kao crtani film. Dizajn jeste zanimljiv, ali tehnički, meni je ovo ispod donje granice. Čak su mi i maske loše, i ne sviđa mi se generalno kako su snimljene scene koje nisu cgi a pojavljuju se ljudi-monsteri.

Odgledao prvu, i poslednju epizodu što se mene tiče.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Feb 25, 2021 8:19 pm

Na laptopu, a šta ću :mrgreen:
Perfekcionisto!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Feb 25, 2021 8:27 pm


Dybuk wrote:Na laptopu...
Tačno sam znao, zato ti i valja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Feb 26, 2021 5:12 pm

Dybuk wrote: Na laptopu, a šta ću
Dybuk, preporučujem ti da kupiš MicroscopicView, to je sledeći hit. Sve izgleda apstraktnije... lošije...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Feb 27, 2021 5:49 pm

Ja sam zavisnik od filmsko-serijskog sadržaja, ali začudo slabo hajem za tehnikalije i cutting edge tehnologije. Ok, neću gledati VHS ili TS kvalitet, ali i ovo mi je sasvim ok.
S tim u vezi, posle pogledanih par epizoda Sweet Home volela bih da su čudovista strašnija, izgledaju ponegde kao claymation, više su groteskna nego uznemirujućeg izgleda.

Počela sam i Haunting of Bly Manor, serija je ok za sad, videću hoću li se smoriti kako odmiče.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sun Feb 28, 2021 9:03 pm

Dybuk wrote: Ja sam zavisnik od filmsko-serijskog sadržaja, ali začudo slabo hajem za tehnikalije i cutting edge tehnologije.
Jasno, i sasvim razumem. Zato sam se i našalio sa mikroskopom, jer šta god da pogledaš kroz njega, "primećuju se nasavršenosti." :D

U vezi ove teme, pogledao prvu epizodu Patriota. Kupljen sam. Nisam do sada gledao jer mi se činilo da liči na Jacka Ryana, a malo sam prezasićen sa tim CIA i ostalim operativcima. Međutim, iako jeste tematski slična, ton je potpuno drugačiji. Patriot je stvarno opičena serija, ili bar takav utisak odaje pilot.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Feb 28, 2021 9:59 pm

Ridiculus is on the road again, yay!

Baš kao što se momcima s foruma nije svideo The Haunting of Hill House, mislim da nemaju šta da traže ni sa nastavkom (neformalnim? nemam pojma) The Haunting of Bly Manor. Priča je dosta sapunjavija, maltene Orkanski Visovi sa duhovima, ali mene je stvarno držala, mislim da je ovo čak klasičnija priča o duhovima. Svuda ide muzička tema kao iz filma The Innocents, 'Weeping Willow' i to je patetičan pokušaj da se serija - u mnogim aspektima udaljena od prvog filma a pretpostavljam i književnog predloška - uveže s njima. To kao srpski model, ako se film zove 'Život je Lep' ili 'Kaži zašto me Ostavi', ponavljaj istoimenu muzičku temu do besvesti.

Osim toga, rekoh, a svesna značajne melodramatičnosti serije, meni ovo uopšte nije loše, slabije od Hill House ali vrlo gledljivo. 7/10.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Mar 08, 2021 6:04 pm

NGboo wrote: Na polovini sam nemačke mini serije 'Hausen'
Ovo je teško naći, našla sam samo 1 fajl, i to sinhronizovan na italijanski.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Mon Mar 08, 2021 6:43 pm

Imas sve epizode sa engleskim titlom i solidnom slikom. Mogu ti poslati ako zelis jer pretpostavljam da je zabranjeno kaciti piratske sajtove.

Sto se tice serije ja sam odustao nakon prve epizode, nije bas serija za mene.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by NGboo » Mon Mar 08, 2021 7:00 pm

Dybuk wrote: Ovo je teško naći, našla sam samo 1 fajl, i to sinhronizovan na italijanski.
Potraži "huasen season 1" na 1337x.org, izbacuje 1 rezultat i to je verzija koju sam ja skinuo i gledao. :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Mar 08, 2021 8:17 pm

Hvala momci, probaću :)
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Mar 12, 2021 3:55 pm

Moja pretplata na Prime Video se bliži kraju. Za sada. Završio sam The Expanse, sezonu 5, i otprilike je bilo kao što su drugi rekli. Najslabiji su trenuci u kojima Dominique Tipper treba da izazove emocije kod gledaoca. Tj. kod mene, pošto ne odgovaram za ostatak gledališta. :naughty: Iako i Steven Strait izgleda (i ponaša se) kao sirotinjska verzija Raylana Givensa - poznatijeg u našem svetu kao Timothy Olyphant - iz Justified, to ne bode oči i mozak toliko kao prethodni slučaj.

Sam kraj nije loš, ali dolazi prekasno. Rekao bih da je to veći problem čak i od Tipper, ta neujednačenost, jer nekoliko epizoda je potrošeno na jedan jedini događaj, koji, iako bitan za likove koje pratimo, nije ni izbliza toliko uzbudljiv (opet, meni - ne odgovaram za druge) kao epizode sa protomolekulom iz prethodnih sezona.

Osim toga, gledam Patriot, i ostala mi je još jedna epizoda. Odlično je ovo. Zanimljiv i osoben ton (malo od Inspektora Kluzoa, malo od Dve čađave dvocevke), odlični glumci, kompleksna radnja. Ima tu i dosta melanholije i setnih pogleda glavnog glumca - što me podseća na Barry-ja, iako je Patriot stariji - ali, kad događaji krenu da se odvijaju, to se dešava supersoničnom brzinom. Kao što rekoh, još deseta epizoda, a onda je tu i čitava druga sezona, koju neću stići da odgledam ovaj put.

Možda bih mogao da izvršim poređenje sa Barry-jem, jer postoje mnoge sličnosti (ali i razlike), i obe serije su među najboljim iz prethodne decenije, i kod obe sam se mnogo puta valjao od smeha. Ali sačekaću da odgledam Patriota do kraja druge sezone.

Sledi Netflix.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Mar 12, 2021 6:42 pm

ridiculus wrote: Sledi Netflix.
Na šta si bacio oko? Od boljih sam pogledala Behind Her Eyes i Bly Manor.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Mar 12, 2021 7:58 pm

Prvo ono što sebi odavno dugujem: The Last Kingdom, po romanima Bernarda Cornwella. GLOW nastaviti POD OBAVEZNO.

Onda možda Cobra Kai, čisto da vidim kakav je.

Inače, odgledao prvu sezonu Patriota. Dodajem još da je raznovrsna licencirana muzika odlično upotrebljena. Ima bisera u mnogim epizodama, ali u poslednjoj je nezaboravna Duchess Scotta Walkera. Glavni lik je ubica i agent tajne službe, koji leči svoju depresiju svirajući gitaru i komponujući folk-muziku, u koju ubacuje svoja lična iskustva iz profesije, tako da je i originalni muzički repertoar barem zanimljiv. :D

Nije mi lako da zamislim da serija u kojoj dvoje likova u tišini par minuta igra Rock, Paper, Scissors - i to tako da nema pobednika - ne bude dosadna, ali, eto, ova to postiže. Inače, ne postoji nikakva pauza između prve i druge sezone, već zajedno čine jednu priču, prekinutu tako da dobijemo napad panike od iščekivanja. Ipak neću započinjati novu sezonu, jer imam još samo pola dana korišćenja servisa.

Snimiše i treću sezonu Britannije, pa i to očekujem možda krajem godine, ali na našem HBO servisu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Mar 19, 2021 9:44 am

Mogu da kažem da mini-serija It's a Sin nije opravdala očekivanja. Lako se i brzo gleda, ali likovi su bez posebne dubine, plus nije specijalno naklonjena gej populaciji koju opisuje. Nisam očekivala glamur i fil gud radnju, pa ipak većina likova je zapravo negativna, retki sasvim pozitivni likovi su Velšanin Kolin i jedina devojka u ekipi, Džil koja im je svima majčinska (sestrinska) figura. Nesebično pomaže i podržava, čak i kada se njeni prijatelji ispostave kao loši ljudi. Ona bukvalno nema ništa od svega toga, nikakvu ličnu korist pa ipak je uvek tu.

Negde sam naišla na podatak da je lezbejska populacija pomagala bolesne gejeve tokom AIDS epidemije onda kada ih je društvo stigmatizovalo i odbacilo. Džil bi mogla da predstavlja takvu figuru, ali o njenom ličnom životu i seksualnosti nismo dobili nikakve info. I tako, lagani bindž ali ne mnogo više od toga.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Mar 24, 2021 10:34 pm

Da se upišem i ovde, trenutno se velika stvar dešava u mom životu.
Gledam Žicu, stigao do treće sezone. Sa velikim zakašnjenjem ali na čudan način mi je drago što sam ovakvo blago sačuvao za ove tmurne dane.
Obožavanje.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Mar 25, 2021 2:04 pm

Ne znam koja mi je draža, prva ili druga. Treća mi je najslabija zbog tog centralnog zapleta (NH) koji je neubedljiv i jednostavno mi ne funkcioniše u seriji koja je "najrealističnija" ikad. Ne kažem da je loša, samo je najmanje dobra.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply