Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Sun Oct 10, 2021 12:41 pm

Mene to ne privlaci

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Oct 10, 2021 1:09 pm

Ne računajući Midnight Mass, u ovom trenutku su mi privlačnije drame :roll:
Standardna azijska eksploatacija, a la Battle Royale samo sa ljudima koji se guše u dugovima.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sun Oct 10, 2021 9:59 pm

Ja sam sa prve tri vezane epizode vrlo zadovoljan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Oct 10, 2021 10:37 pm

Ne znam da igram klikera...6. ep mi je bila zbunjujuća :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Sun Oct 10, 2021 11:02 pm

Ja završih, ni ja nisam zadovoljan. Tik tok battle royal, neko napisa :D
Koncept i radnja su mi uvek bili privlačni, gledao bi ja ovo i da nije bilo hajpa (+ južnokorejci) ali.. .. nisam se vezao ni za jednog lika, same igre onako,uglavnom nisu baš napete, klikeri su mi bili gotivni ali i to više zbog lične nostalgije nego izvedbe, imao sam često želju da premotam, zaspao x puta.
Neki delovi poslednje epizode su mi bili baš dobri ali ne i poslednji minut.

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Mon Oct 11, 2021 7:49 am

Pogledah za vikend 5 epizoda Squid Game.

Ja prezadovoljan. Vidjećemo do kraja kakav će utisak ostaviti, ali ovo je do sad doktorski u odnosu na američka sranja ovog tipa.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Oct 12, 2021 7:08 pm

Mislim da je prisustvo bogatih amera (tipa Hostel) pojeftinilo priču, sve u vezi s njima je krindž.
Naravno, Korejci već tradicionalno balansiraju ekstremno nasilje sa ekstremnom emotivnošću, tako je i poslednja epizoda vrlo tipična za njihov kinematografski izraz.

Jeste, ovo je odlično urađeno, ali da li smo očekivali išta manje od njihove produkcije?

Osećam da ljudi koji hajpuju ovu seriju ili film Parazit jednostavno nisu bili ranije izloženi kvalitetu korejskih drama i rivendž trilera, ili stasavaju nove generacije koje tako nešto nisu mogle da vide u bioskopu, na tv ili striming servisima. Pritom mislim na širu publiku, ne ovde prisutne :D

Budimo realni, ova tematika je stara koliko i "I konje Ubijaju, zar Ne?" samo je pakovanje prijemčivije i naravno, good old ultra violence je uvek uzbudljiv dodatak.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Oct 13, 2021 6:30 am

*** Spoileri!!! ***

Pa da, suštinski nema ništa novo ni revolucionarno ovde, dekonstrukcija ljudske prirode i društva, samo malo šarenije upakovano. Čak sam se i razočarao malo sa onim Amerima, ne zbog napadno groteskne pojave, već zbog toga šta oni predstavljaju. Kao eto, mi Korejci jesmo gadni, ali sve je to zbog još odvratnijih, bogatijih i bolesnijih zapadnjaka koji to plaćaju, nismo mi krivi majke nam.

Priča o panduru totalno nedorečena, verovatno ostavljena za S02.

Ima tako tih detalja koji su ubačeni a ne znače ništa, tipa kad se mala penje kroz ventilaciju i posle ostavi šraf polu-odvrnut, nikom ništa. Isto i dugme na kombinezonu.

Ali skroz je zabavna serija. Svi hvale Midnight Mass, to je sledeće.


Gul ocenio Squid Game sa 4+ što je totalno preterivanje btw.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Wed Oct 13, 2021 9:06 am

Gulo je davno prestao biti relevantan za ocjene
Sto se serija tice pogotovo

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 13, 2021 5:10 pm

Čitam da postoiji neka Liga za proveru bezbednosti na internetu pri ruskoj vladi, i oni proveravaju navode da deca masovno rekreiraju igre iz serije. Great, samo nam još fale Squid čelendži na tiktoku :roll:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Oct 13, 2021 7:54 pm

To su svakako dečje igre.

Nego, pogledao sam 4 epizode Midnight Mass, vrlo zajebana serija. Veliki deo epizoda zauzimaju gotovo pozorišni dijalozi i diskusije, koji su nekad zanimljivi, a nekad zamorni i na granici patetike (ređe, ali ima i toga), i u većini slučajeva dekonstruišu religiju, boga, iz raznih perspektiva, istovremeno gradeći atmosferu i likove, mada ima tu i raznih drugih rasprava o nekim opštim stvarima, smislu života, postojanja and shit. Ko ima strpljenja da izdrži sve to, sledi nagrada, mada nisam sve pogledao, vidim da spektakl tek dolazi, ali završiću sve pa tek onda doneti zaključak.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Wed Oct 13, 2021 8:01 pm

Oduvala me lignja. Jedva čekam drugu sezonu, ako je bude.

9/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 13, 2021 8:09 pm

Peca wrote: To su svakako dečje igre.
Ali krvave! Današnja omladina sve shvata doslovno.

Od mene 7/10 za seriju (možda 7.5)

MM vredi uloženog vremena i strpljenja. Mada znam da ti ne voliš
► Show Spoiler
:D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Oct 13, 2021 8:56 pm

Ne, ne, ovde mi to ne smeta, odlično je sve uklopljeno, bar za sada.

Pogotovo mi je kul što pojma nisam imao o čemu se radi, dok nije ispričana priča.

Gluma je sjajna, osim glavnog tunjavog lika sa tužnom facom. Ali ostali kidaju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk




Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 13, 2021 9:06 pm

Što je najlepše, nisam ni ja znala.
Mnogo dobar osećaj kad te serija iznenadi.
Tužna faca je zapravo kul, fali heroja koji nisu mačo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Oct 14, 2021 6:02 am

Aj videćemo do kraja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sat Oct 16, 2021 10:06 am

Mrzi me da stavljam tagove i seckam, tako da ko nije gledao, a planira, da ne čita, jer slede

*** SPOJLERI ***

Dakle, Ponoćna Misa je za moje standarde jedna odlična mini-serija, ili podugačak film, kako god. To što se meni sviđa ne znači da će svima odgovarati, jer je koncipirana tako da su "meso" svake epizode kvalitetno napisani i odglumljeni dijalozi, u kojima pažljiv gletatelj treba da prepozna gomilu detalja vezanih za likove i priču, kao i (pisao sam gore, ponavljam se) poglede iz više perspektiva na neke teme koje oduvek muče homo sapiensa, sa najvećim akcentom na veru, crkvu i boga. Sve se to odmotava lagano i sporo, ali i polako zahuktava kako se približava vrhuncu i raspletu. Priča je zaista majstorski ispričana, i Flanagan je tu briljirao, pogotovo u drugoj polovini, kada počinje sve više da seče šokantnim scenama nasilja. Naime, ovde se radi o mojoj omraženoj temi, vampirima, koji su tako genijalno obrađeni i prikazani, da je to za respekt. U početku uopšte nisam skontao, niti naslutio šta se dešava, ali i kad se konačno nedvosmisleno otkrije, narativ dobija boost u svakom smislu, jer su i likovi jednako kao gledalac iznenađeni i šokirani novonastalim stanjem, i pokušavaju svako na svoj način da se izbore sa tim. Genijalno mi je što niko to i ne zove vampirizmom.Vernicima je to blagoslov od boga, i, što se konstantno podcrtava, sve vreme aktuelne događaje, koji kako vreme protiče prerastaju u svojevrsni pakao na zemlji, pokušavaju da opravdaju i nađu im smisao u bibliji, što je jasna poenta na to da je svaka vera i religija u rukama psihopata vrlo opasno oružje (nisu svi psihopate, ali oni najglasniji koji se pitaju, naravno jesu). Isto tako, likovi na suprotnoj strani, vampirizam objašnjavaju i definišu uz pomoć njima poznate nauke, koliko je to moguće i realno u tom trenutku. Sami vampiri ne lete, ne skaču po krovovima, nemaju nadljudsku snagu i oštre zube, već su obični krvožedni zombiji sa jezivim mačijim očima, što je takođe sjajno, i generalno, ovo je serija o tome kako se u jednom potpuno realnom okruženju, dešavaju natprirodne stvari, i apsolutno svi reaguju shodno tome, što je meni vrlo bitno i samo tako se može generisati ona prava, istinska strava.

I tako, dolazimo do čuvene poslednje epizode, koja je ukanalila mnoge potencijalno genijalne serije, ali srećom ne i ovu. Serija se sastoji od 7 epizoda, a šesta, pretposlednja, kulminira u apsolutno genijalnoj i spektakularnoj sceni u crkvi, posle koje je, što se mene tiče, serija mogla biti završena. Umesto toga, u sedmoj, Flanagan odustaje od narativnog koncepta, i završava akcijom, i to radi jako, jako loše. Da ne prepričavam sad celu epizodu, ali samo ću reći da na koncepcijskom, i bilo kojem drugom planu, ne ruši i ne kvari ništa, već samo pokazuje šta se na kraju desilo sa likovima, što je u principu nebitno, jer je već sve rečeno, i sve je jasno. Pokušao je da servira epski završetak, umesto, da posle spomenute kulminacije u šestoj, isporuči npr. još jedan sloj kvalitetnih dijaloga i nekako kroz njih kao i što je počeo, završi priču. Ali ok, ovo nije True Detective situacija, gde sve zavisi od raspleta u poslednjoj epizodi koja ti se posere na glavu, ne, može se mirne duše pogledati svih 7 epizoda bez tog osećaja na kraju, da te je neko zajebavao sve vreme.

Baš sam se raspisao, ali eto, nisam odavno, ko voli vampire i kvalitetan horor koji se pažljivo gradi obavezno nek' overi, ko ne voli nek' preskoči.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Oct 16, 2021 10:45 am

ODLIČAN prikaz i jako mi je drago što ti se dopala. Za mene ovogodišnji br 1, bez dileme. :clap: :clap: :clap:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sat Oct 16, 2021 11:17 am

Nema ovde greške, jedino ko voli više akcije neće biti zadovoljan, što je razumljivo. I šteta za tu poslednju epizodu što je tako nesrećno sklepana, na nivou npr. domaće serije "Porodica" Ali nikako ne kvari konačnu ocenu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Sat Oct 16, 2021 11:53 am

Ponocna misa...samo blebecu...satima

Post Reply