Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

Post Reply
User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Sep 13, 2017 6:59 pm

Dok ne krene jesenja sezona sa dugoprugašem TWD, Stranger Things 2, The Exorcist 2, gledam šta stignem :D

The Fall

Britanska krimi serija sa vazda kredibilnom Džilijan Anderson u glavnoj ulozi. 3 sezone (2013-2016), za sad sam na prvoj. Kao i sa većinom britanskih i ovde treba malo strpljenja, jer oni vole da polako razrađuju, iako je svaka sezona mini serija sa malim brojem epizoda.
Sve u svemu, meni ovakve teme (psiho kileri, serijske ubice) leže, prilično sam zadovoljna. A izgleda da su sezone povezane.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Thu Sep 14, 2017 8:39 am

Samo The Walking Dead, ne zato što ne volim serije, nego baš obrnuto - previše bi mi vremena oduzimalo i tome ne bi bilo kraja. Odlučio sam da fokus stavim na filmovima...a serije, jednog dana kad budem imao vremena. Npr. zaradim par miliona da ne moram ništa da radim pa onda odgledam seriju u cugu za 5 dana.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Thu Sep 14, 2017 9:41 am

Truman wrote: zaradim par miliona da ne moram ništa da radim pa onda odgledam seriju u cugu za 5 dana
Image

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Sep 14, 2017 11:13 am

Ma Trumane, ne znaš šta propustaš. Kvalitetan bindž nema cenu 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Thu Sep 14, 2017 9:43 pm

Dybuk wrote: The Exorcist 2
https://www.youtube.com/watch?v=XCKLGUJwEww

Štonoreko kolega Turčin kad sam ga pitao je li zainteresovan da gleda film o džinima (Dabbe): oooojojojooooooj :lol:

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Sun Oct 01, 2017 1:47 pm

Prije desetak dana se završila serija The Strain
Image

Serija je bazirana na trilogiji Soj (naš prevod je objavila Čarobna Knjiga), koju su napisali Guillermo del Toro i Chuck Hogan, očito sa predumišljajem ekranizacije. Trilogija je dosta interesantna (prva knjiga je sjajno napisana, mene po tempu i atmosferi jako podsjeća na Pekićevo "Besnilo", koje je meni jedna od omiljenih knjiga), mada i neujednačena po kvalitetu i u završnici možda i previše očigledno kingovska.

Veliki plus je napor uložen u objašnjavanje vampirske istorije, organizacije i morfologije, naročito ovo poslednje, sa očiglednom funkcijom da postojanje vampira učini naučno objašnjenim i objektivno mogućim. U tom smislu, ovo je možda i najbolja razrada te problematike na koju sam ja naišao do sada (uz Brooksov "Priručnik za odbranu i zaštitu od zombija", koji se - kao što mu ime kaže - odnosi na zombije, ali u tom dijelu objašnjavanja postojanja kreatura ima sličan pristup).

Plus je - naravno - i to što se u mnogim stvarima, a naročito efektima, vidi da je budžet vrlo solidan, što je omogućilo da zanatske sitnice budu odrađene u najmanju ruku kvalitetno i što sigurno značajno doprinosi gledljivosti serije.

Serija je dosta neujednačenog ritma, prva sezona prilično dobro vozi, da bi u drugoj i trećoj došlo do usporavanja (vrlo vjerovatno je postojala ideja da se sve to protegne na način na koji je to uspjelo autorima TWD). Nakon postepenog pada interesovanja, donijeta je odluka da se serija završi u četvrtoj sezoni, što je rezultiralo još jednom dinamičnom sezonom sa relativno malo filera.

Seriju nose likovi Dr. Abrahama Setrakiana (glavni lovac na vampire, definitivno inspirisan Van Helsingom, ali i rumunski Jevrej koji je u mladosti preživio Treblinku), koga igra Englez David Bradley, i Thomas Eichhorst, nekadašnji komandant Treblinke, desna ruka vampirskog gospodara i jedan od najelegantnijih i najokrutnijih negativaca koje sam gledao na TV (dobro, na kompijuktoru :D ). EDIT: zaboravih da napomenem da Eichhorsta glumi njemački glumac Richard Sammel, koji govori sjajan engleski sa izvornim njemačkim naglaskom, što jako doprinosi autentičnosti lika koji glumi.

Uprkos određenim manjkavostima u izvedbi i relativno neupečatljivim rolama glavnih likova, zbog kojih objektivno ne bih mogao seriju da ocijenim sa više od 7 i po, ovo je svakako preporuka za obožavaoce vampirskog i/ili apokaliptičnog (post-apokaliptičnog?) žanra i, za sve koji nisu pratili tokom emitovanja, odličan materijal za bindžovanje tokom dugih zimskih večeri.
Last edited by Beonegro on Sun Oct 01, 2017 2:14 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Oct 01, 2017 2:02 pm

Dobar rivju! :handgestures-thumbup:

Da, serija je definitivno pala u zapećak i izgubila momentum, pa time i (malobrojne?) fanove negde na pola emitovanja, recimo nakon 2. sezone.

Ali, isplatilo se ostati uz priču, posebno jer ima nekoliko izuzetno mračnih i potresnih momenata, gde se povlači jasna i uznemirujuća paralela izmedju vampirska apokalipse i novog poretka sa nacističkom Nemačkom. Ovo se ogleda kako na ličnom - odnos i borba između sjajnog Ajkhorsta i Setrakijana koga ovaj bivši švapski komandant logora smrti oslovljava samo po broju - tako i na širem planu.

Autori svakako nisu bežali od ove reminiscencije i prikaza vampirskog Trećeg Rajha, svaka sličnost je definitivno namerna. Meni je ovaj segment storije ujedno i najupečatljiviji, uz par sjajnih rola. Osim dvojice koje smo već pomenuli, izdvojila bih Vasilija Feta i 'invictusa', dampira - gosn Kvinlana.

Slažem se sa jakom sedmicom/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Oct 17, 2017 2:02 pm

Izašla druga sezona Chance-a, tiho i nenametljivo...nisam ni znala da su obnovili seriju

https://www.youtube.com/watch?v=xOOMraHGSqk

takođe, skinula kompletnu sezonu Mindhuntera, zvuči kao nešto po mom ukusu

https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Oct 17, 2017 10:18 pm

Mindhunter nije baš Criminal Minds, kako sam očekivala - obično ne volim da znam mnogo o seriji/filmu pre gledanja. U smislu da nije savremena priča koja kroz epizode pokriva razna, međusobno nepovezana ubistva.
Radi se o rađanju profajlinga 70tih godina prošlog veka, pa se, osim intervjua sa serijskim ubicama tog vremena, tek provuče i poneki tekući slučaj ubist(a)va. Svakako interesantno, koga zanimaju tehnike profajlinga i "kopanje po mozgovima" serijskih ubica. Da ne kažem - serijskih mozgova. :mrgreen:

Što se dinamike između dvojice FBI agenata - pionira profajlinga - tiče, može se povući paralela sa True detective, mada serija nije ni toliko mračna niti visceralna, uglavnom je big talk i analiza materije.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Pizzobatto » Wed Oct 18, 2017 6:47 pm

Čens, Čens!

Jao, ne stižem ni Horror Story, a Di je već stigo!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 18, 2017 7:51 pm

Pizzobatto wrote: Čens, Čens!

Jao, ne stižem ni Horror Story, a Di je već stigo!
haha, ti si Čensov najveći fan! :lol: možda je u stvari Di glavni junak serije :think:

Stiže nam i Stranger Things 2 za koji dan

https://www.youtube.com/watch?v=R1ZXOOLMJ8s
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 18, 2017 9:34 pm

Where have all the serial killers gone? Ste vid'li da ih nema kao nekad? 70-te, i 80-te su bile prilično plodno doba za ove manijake, ali danas je valjda druga vrsta terora preuzela primat i puni naslovnice. Ne znam zašto je tako, ali bilo bi zanimljivo čuti moguće teorije.

Završila Mindhunter, i, kako se moglo pretpostaviti, biće i druge sezone. Serija je bombona.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Oct 20, 2017 2:28 pm

The Sinner sa Dšesikom Bil - mnogo dobra!!!! :clap:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Fri Oct 20, 2017 9:59 pm

Volim Džesiku Bil. Moraću da bacim pogled.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Oct 21, 2017 11:33 am

Nećeš se pokajati, u pitanju je odličan triler a Džesika je sjajno odigrala. Plus, stvarno dobro izgleda :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Oct 23, 2017 11:51 am

Koga zanima - krenula i 8. sezona TWD. Prva epizoda je dostupna.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Oct 25, 2017 4:38 pm

Bokte mazo, Mr Mercedes se već u prvim minutima pokazuje kao hardkor; što bi ameri rekli hits a little too close to home.
Nažalost, veoma aktuelna tematika...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Oct 26, 2017 12:59 pm

Iii, to je bio početak, a nastavilo se preganjanjem sjajnog Brendana Glisona sa mladim manijakom/bolesnikom 1 na 1. Gledljivo, ali malo razočaravajući tok serije nakon silovitog starta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by NGboo » Fri Oct 27, 2017 10:36 am

Odgledao sam odličnu francusku animiranu seriju (za odrasle) Lastman u kojoj se prepliću akcija, misterija, fantazija i horor suptilno začinjeni humorom.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Sat Oct 28, 2017 8:04 am

Trivia: imam utisak da je bokser na crtežu
Image

ovaj lik iz stvarnog života:
Image

Jean-Marc Mormeck, svjetski prvak u kruzer kategoriji prije desetak godina.

Post Reply