Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Jun 19, 2021 6:24 am

Posle 5 pogledanih epizoda Outlandera mogu da kažem da je kvalitet ujednačen, i da ću to dugo gledati, ukoliko se produkcija ne izmeni na (znatno) gore. Svaki kadar, svaki kostim, svaka rečenica je na mestu. Ništa nije revolucionarno ili makar spektakularno - jer je ritam spor - ali sve je dovoljno dobro odrađeno. Na primer, fotografija i kamera su impresivniji nego oni iz The Last Kingdom. Glumci su takođe dobri, a glavna glumica ima dovoljno harizme da mogu da je gledam skoro stotinu sati, koliko sve ovo traje u celini (za sada). Događaji su predstavljeni iz njene perspektive, i korišćenje gelskog jezika bez prevoda stavlja gledaoca u sličnu situaciju sa njom. (A ima ga dosta, gelskog.) Čak i voice-over koji pripoveda i otkriva najdublje misli i namere mi ne smeta, kao što je to ponekad slučaj kada se previše forsira, jer premošćuje još više taj jaz između gledaoca i junakinje priče.

Neću reći da serija "nije za svakog", jer to važi za sve što postoji, čak i Simpsonove. :D Ovo je spora i kompleksna priča sa romantičnom podlogom, ali i realističnim pristupom istorijskim detaljima. Spisateljica Diana Gabaldon je bila umešana u produkciju kao savetnik, a Ronald Moore je razvijao seriju, i to su sve dobri znaci.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Jun 24, 2021 11:28 am

Servant s02 je obrnuo pun krug, i sad smo ponovo na početku priče.
Kraj sezone otvara mogućnost za zanimljiv razvoj događaja u narednoj sezoni, u kojoj će se možda, konačno objasniti kako Lien manipuliše materijalnom realnošću.

Meanwhile, Bil Pulman se vraća u 3. sezoni Sinner-a u ulozi detektiva, razlog više da nastavim sa gledanjem.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Jul 06, 2021 4:12 pm

Sons of Anarchy - pogledao prve dve epizode, ali me ništa, sem fame, ne vuče mnogo da gledam dalje. Ne mogu reći da je loše, ali je meni bilo vrlo neinteresantno. U tradiciji Sopranovih, samo u drugačijem okruženju: motociklistička banda i Kalifornija, što u teoriji možda zvuči dobro, ali eto, ispostavlja se da meni ta kombinacija ne leži. I Ray Donovan se događa u Los Anđelesu, i ni tamo mi niko nije drag od likova. Ali ta serija se vadi time što su neki od tih likova sasvim tragični, ili bar otvoreno socijalno disfunkcionalni, i samim tim interesantni. Šta reći kada su mi brđani i hilbiliji i ruralni tipovi iz Justified daleko zanimljivija gomila od ovih iz SoA?! S druge strane, dve epizode su možda suviše malo. Eh, da, i muzika u prvoj epizodi nije za pohvalu, ali u drugoj se već popravlja.

Outlander - još uvek jedna od najboljih serija na televiziji. Završavam prvu sezonu. Praktično filmska produkcija.

I moram da nastavim GLOW. Gledao samo prvu sezonu. Dybuk, pogledaj GLOW. Ogromna ženska postava, plus najveći omaž 80-im. Jel to neko dobacio "Stranger Things" poput supersonične bejzbol lopte? Dočekujem je palicom i lansiram u stratosferu, gde sagoreva, ko što i treba. G-L-O-W, rekoh!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Jul 06, 2021 5:05 pm

ridiculus wrote: Dybuk, pogledaj GLOW
Vidim da je na Netflixu, što olakšava stvari. Dogovoreno! :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Jul 06, 2021 5:58 pm

Ne samo da se može naći na Netflixu, već je i rađeno za njih.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Aug 04, 2021 9:50 pm

My GOD ridiculus, ŠTA si mi ovo preporučio??? :lol: S druge strane, glumi plavuša iz The Hunt, tako da je to dobra stvar.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Aug 14, 2021 5:09 pm

Pošto sam progutala omladinsku seriju The Politician na Netflixu, skinuh Fear Itself (2008), 13 ep. Nije neki ekstra kvalitet (u pitanju je made for TV skromnih dometa) ali svaka epizoda je 60-minutni film u fazonu zone sumraka i sl. Može da se pogleda. Budući da novih filmova nema ni od korova, i ova kolekcija niskobudžetnih horora može da posluži.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Sep 11, 2021 12:32 pm

Dybuk wrote: My GOD ridiculus, ŠTA si mi ovo preporučio???
Pa, 80-e, k'o što rekoh? Ne dopadaju ti se? :(

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Sep 12, 2021 10:54 am

Nisam nastavila sa gledanjem. :(
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
pushinskzy
Posts: 13
Joined: Wed Sep 22, 2021 4:21 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by pushinskzy » Wed Sep 22, 2021 10:05 pm


User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Sep 25, 2021 11:50 am

Ova norveška serija Post Mortem (No one Dies in Skarnes) se završila pre nego što je i počela :!: :| Samo 6 epizoda, skroz bzv.

Započela sam Midnight Mass na Netflixu, prva ep je vrlo intrigantna. Tek sad vidim da je režirao Mike Flanagan. Well, of course :)

A skidam i Nine Perfect Strangers, kad vidim Nikol K. i Samaru Viving, ja naprosto kliknem dl.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sun Sep 26, 2021 1:32 pm

Beležnica profesora Miškovića.

U jednoj rečenici - srpski Dosije X! Razni misteriozni slučajevi u koje mladi novinar upada istražujući onaj početni (iskrivljenje vremensko prostornog kontinuuma). Moja topla preporuka iako mi je sam naziv zbog gorespomenutog prezimena bio odbojan. :clap:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Sep 27, 2021 11:09 am

Midnight Mass je moj jam, bar tematski.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Sep 29, 2021 9:39 pm

Dybuk wrote: A skidam i Nine Perfect Strangers, kad vidim Nikol K. i Samaru Viving, ja naprosto kliknem dl.
Na šta to liči? I ja gotivim Samaru al Nikol Kidman mi je postala dosadnija od Tome Kruza, ko bi reko. Čitam da je serija pukla kod publike i kritike jer koncept dosta liči na White lotus koji se pojavio malko ranije i pokupio simpatije, i mnogi ga hvale, ja ne.

White lotus, znači. Tura turista (uglavnom neka viša visoka srednja klasa, ne baš buržuji ali tu negde) iritantnih, naglašene loše osobine, dolazi u luksuzno letovalište i tu pratimo razvoj likova. Malo drame, malo komedije, na samom početku imamo mrtvački sanduk ali ne znamo ko je u njemu.
Ja sam pogledao prvu, pola druge, skonto da nemam strpljenja za ove njuške i onda i poslednju šestu, samo da vidim ko je u sanduku.

Sad imam vremena za Squid game, ulazim bez ikakvog predznanja, znam samo da su Južnokorejci i da je hajp veliki poslednjih par dana.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Sep 29, 2021 9:47 pm

uh uh Midnight mass deluje kao neki Lost + horor, može.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Sep 29, 2021 9:53 pm

Eee, ovako :D

Pokupila sam preporuku za White Lotus putem jednog podkasta (!?) i to gledam sledeće.
Čuvam Squid Game za kasnije, ali sam pogledala Midnight Mass u celosti, i velika preporuka! Sama činjenica da ne koriste frazu "pregnant people" nego se koriguju mi je ulepšala jednu epizodu :mrgreen: mada to nema veze sa temom i tonom serije.

Što se tiče 9 Perfect Strangers...na pola sam i relativo je intrigantna serija. Nažalost, Samara ima neku tupavu ulogu insta influenserke, ali Nikol je, onako kako deluje poslednjih godina, rođena za kakvu nju ejdž sektašicu - što je ironično jer je pobegla od uticaja jedne sekte :mrgreen:

Meni je isto dosadila ukupno gledano, žena je praktično lutka iz izloga i njen "ruski" akcenat u seriji nije baš najbolji, ali čekam na neki sf/fentezi obrt koji mi deluje izvesno. Serija takođe ima Melisu Mekarti i Majkla Šenona, pa je u tom smislu dosta jaka glumačka podela. Svakako slabija od Big Little Lies, će vidim kako će sve to da se završi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Oct 01, 2021 11:01 am

Možete da preskočite Nine Perfect Strangers, ništa specijalno, na kraju.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Fri Oct 01, 2021 11:53 am

Gledal iko fondaciju

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sun Oct 03, 2021 6:44 pm

ex pistol wrote: uh uh Midnight mass deluje kao neki Lost + horor, može.
Onda mora da se gleda.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Oct 10, 2021 11:40 am

Gledam Squid Game, i nisam, vala, oduševljena.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply