Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

ridiculus

Post by ridiculus » Sat Jun 19, 2021 6:24 am

Posle 5 pogledanih epizoda Outlandera mogu da kažem da je kvalitet ujednačen, i da ću to dugo gledati, ukoliko se produkcija ne izmeni na (znatno) gore. Svaki kadar, svaki kostim, svaka rečenica je na mestu. Ništa nije revolucionarno ili makar spektakularno - jer je ritam spor - ali sve je dovoljno dobro odrađeno. Na primer, fotografija i kamera su impresivniji nego oni iz The Last Kingdom. Glumci su takođe dobri, a glavna glumica ima dovoljno harizme da mogu da je gledam skoro stotinu sati, koliko sve ovo traje u celini (za sada). Događaji su predstavljeni iz njene perspektive, i korišćenje gelskog jezika bez prevoda stavlja gledaoca u sličnu situaciju sa njom. (A ima ga dosta, gelskog.) Čak i voice-over koji pripoveda i otkriva najdublje misli i namere mi ne smeta, kao što je to ponekad slučaj kada se previše forsira, jer premošćuje još više taj jaz između gledaoca i junakinje priče.

Neću reći da serija "nije za svakog", jer to važi za sve što postoji, čak i Simpsonove. :D Ovo je spora i kompleksna priča sa romantičnom podlogom, ali i realističnim pristupom istorijskim detaljima. Spisateljica Diana Gabaldon je bila umešana u produkciju kao savetnik, a Ronald Moore je razvijao seriju, i to su sve dobri znaci.

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Jun 24, 2021 11:28 am

Servant s02 je obrnuo pun krug, i sad smo ponovo na početku priče.
Kraj sezone otvara mogućnost za zanimljiv razvoj događaja u narednoj sezoni, u kojoj će se možda, konačno objasniti kako Lien manipuliše materijalnom realnošću.

Meanwhile, Bil Pulman se vraća u 3. sezoni Sinner-a u ulozi detektiva, razlog više da nastavim sa gledanjem.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus

Post by ridiculus » Tue Jul 06, 2021 4:12 pm

Sons of Anarchy - pogledao prve dve epizode, ali me ništa, sem fame, ne vuče mnogo da gledam dalje. Ne mogu reći da je loše, ali je meni bilo vrlo neinteresantno. U tradiciji Sopranovih, samo u drugačijem okruženju: motociklistička banda i Kalifornija, što u teoriji možda zvuči dobro, ali eto, ispostavlja se da meni ta kombinacija ne leži. I Ray Donovan se događa u Los Anđelesu, i ni tamo mi niko nije drag od likova. Ali ta serija se vadi time što su neki od tih likova sasvim tragični, ili bar otvoreno socijalno disfunkcionalni, i samim tim interesantni. Šta reći kada su mi brđani i hilbiliji i ruralni tipovi iz Justified daleko zanimljivija gomila od ovih iz SoA?! S druge strane, dve epizode su možda suviše malo. Eh, da, i muzika u prvoj epizodi nije za pohvalu, ali u drugoj se već popravlja.

Outlander - još uvek jedna od najboljih serija na televiziji. Završavam prvu sezonu. Praktično filmska produkcija.

I moram da nastavim GLOW. Gledao samo prvu sezonu. Dybuk, pogledaj GLOW. Ogromna ženska postava, plus najveći omaž 80-im. Jel to neko dobacio "Stranger Things" poput supersonične bejzbol lopte? Dočekujem je palicom i lansiram u stratosferu, gde sagoreva, ko što i treba. G-L-O-W, rekoh!

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Jul 06, 2021 5:05 pm

ridiculus wrote: Dybuk, pogledaj GLOW
Vidim da je na Netflixu, što olakšava stvari. Dogovoreno! :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus

Post by ridiculus » Tue Jul 06, 2021 5:58 pm

Ne samo da se može naći na Netflixu, već je i rađeno za njih.

Post Reply