Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Fri Apr 30, 2021 11:07 am

Them na kraju solidna, nista spektakularno ali nemam ni neke velike zamjerke. Duhovi mi nisu nesto strasni ali su zanimljivi, narocito onaj henrijev. Inace glumac Christopher Heyerdahl koji glumi duha sa sesirom je specijalizovan za ove psiho uloge. :)

Ocjena od 7/10 mi se cini realnom.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Apr 30, 2021 11:36 am

Sector wrote: Christopher Heyerdahl
A šta će, sa onakvom facom :mrgreen: u mnogo serija je igrao, i sudeći po Imdb stranici puno radi, ali ga se ne sećam ni iz jednog filma (mada sam gledala nekoliko s njim u sporednim ulogama, najskorije Togo). Obratiću pažnju ubuduće.
Sector wrote: Ocjena od 7/10 mi se cini realnom.
Pa da, 7 ili 7.5/10, što se tiče žanra jedna od boljih serija u poslednje vreme.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed May 05, 2021 6:06 pm

Počela sam da gledam Mare of Easttown, detektivski triler sa Kejt Vinslet u glavnoj ulozi.
Za sad dobra, klasična postavka: nadrndana detektivka u depresivnoj američkoj vukojebini gde tinejdžeri postaju roditelji, piju i drogiraju se, rešava slučajeve ubistava lokalnih devojaka-tinejdžerki.
Prva me je zainteresovala da nastavim, nadam će da će biti inteligentno ispričana do kraja, bez obzira što je ovo već viđeno - ali ima tzv star power.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Sun May 09, 2021 4:51 pm

Korektna je serija, iako kao sto kazes ne nudi nesto novo.

Ispraticu do kraja svakako.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun May 09, 2021 8:30 pm

Biće zanimljivo gledati epizode jednom nedeljno :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by NGboo » Fri May 14, 2021 5:33 pm

Odgledah drugu (i nešto slabiju) sezonu Love Death + Robots, pa evo moje liste svih 8 epizoda, po redosledu sviđanja.

1. Pop Squad / Jennifer Yuh Nelson
2. The Drowned Giant / Tim Miller
3. Snow in the Desert / Leon Berelle, Dominique Boidin, Remi Kozyra & Maxime Luere
4. All Through the House / Elliot Dear
5. The Tall Grass / Simon Otto
6. Ice / Robert Valley
7. Automated Customer Service / Meat Dept (Kevin Dan Ver Meiren, David Nicolas & Laurent Nicolas)
8. Life Hutch / Alex Beaty

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri May 14, 2021 5:38 pm

:handgestures-thumbup: Mogla bih da bacim pogled, zgodno mi je pošto pratim neke serijice po epizodu nedeljno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by NGboo » Fri May 14, 2021 6:46 pm

Dybuk wrote: Mogla bih da bacim pogled, zgodno mi je pošto pratim neke serijice po epizodu nedeljno.
Uz LDR vreme začas proleti pošto najduže epizode traju oko 18 minuta (zajedno sa uvodnom i odjavnom špicom), tako da je svih 8 zajedno otprilike kao jedan malo duži film. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri May 14, 2021 8:58 pm

Bindž u najavi 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sat May 15, 2021 5:01 pm

Gledam Star Trek: Original Series, s1. Ok su epizode, ali me definitivno neće napraviti trekijem. Čujem da su druga i treća sezona najstarijeg serijala malo slabije a da ima novih dobrih serijala. Planiram i da odgledam starije Star Trek filmove ali otom-potom. Do sada nisam imao dodira sa ovim univerzumom pa rek'o da proširim znanje. Više mi se dojmi od Star Warsa.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun May 16, 2021 10:52 am

NGboo wrote: 1. Pop Squad / Jennifer Yuh Nelson
2. The Drowned Giant / Tim Miller
3. Snow in the Desert / Leon Berelle, Dominique Boidin, Remi Kozyra & Maxime Luere
4. All Through the House / Elliot Dear
5. The Tall Grass / Simon Otto
6. Ice / Robert Valley
7. Automated Customer Service / Meat Dept (Kevin Dan Ver Meiren, David Nicolas & Laurent Nicolas)
8. Life Hutch / Alex Beaty
Složiću se s tobom, jedino bih zamenila 4. i 5.
Vidno slabija druga sezona, ali filmovi na vrhu tvoje liste su zaista dobri.
Takođe mislim da je Life Hutch daleko najslabiji film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Sun May 16, 2021 1:07 pm

Spanska serija Innocent je bas zarazna, pogledao 3 epizode u dahu. Spanci su bas majstori ovih mistery zanrova.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun May 30, 2021 1:21 pm

Dok čekam finale Mare of Easttown (Kejt kida u ovoj ulozi), priključila sam se Kominski Metodi (The Kominsky Method, 2018-) sa Majklom Daglasom u glavnoj ulozi. Simpa i dosta lagana serija, epizode kratke, može da se uživa u dogodovštinama ostarelog i pomalo ekscentričnog učitelja glume i njegove porodice i prijatelja.
Mislim, ovo je neki slice of life, ništa specijalno se ne događa, svakodnevni život kao takav (ljubav, posao, zdravstveni problemi itd) ali se radnja prati lagano i drži mi pažnju. Idealno za kasno veče, taman pred spavanje :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon May 31, 2021 8:47 pm

Završila se Mara iz Istočnog Grada, okej priča+tvist, ali uloga Kejt Vinslet ostaje najbolji deo serije. 7.5/10

U međuvremenu, Kominsky Method je sve zabavniji ako volite ciničan, starački humor sa tonama mizantropije :mrgreen: Totalno se identifikujem sa ovima 75+ :lol: Majkl Daglas i njegov još stariji kolega su odlični!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Jun 01, 2021 2:09 pm

Nažalost, kako je Alan Arkin (Norman) u međuvremenu preminuo, 3. sezona već u startu ima zjapeću rupu u glumačkoj postavi, i tu se vidi koliko je za seriju bila značajna glumačka majstorija i pojavnost ovog pokojnog glumca. Videću kako će Majkl sam izneti sezonu, ali njegov partner u seriji baš, baš fali.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Jun 06, 2021 9:42 pm

4. sezona Handmaid's Tale. Obećava.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Jun 13, 2021 12:01 pm

Ne da obećava, nego je jača od prethodne sezone. Brzo, efektno, žestoko...

Dok čekam finale Haindmaid's Tale, skinula sam Servant s02, i počela da gledam Lisey's Story, mini seriju po knjizi Stivena Kinga.
Serija je krcata poznatim facama; Džulijen Mur, Dženifer Džejson Li i Klajv Oven. Prva epizoda me nije nešto oduševila, malo je konfuzno, maglovito i sporo ali daću joj još neku šansu. Inače su izašle tek 3 epizode (od 8).
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Jun 14, 2021 5:29 pm

Izgleda da sam u poslednje vreme na pohodu kroz istorijsku fikciju. Barem što se tiče televizije. Prvo The Last Kingdom, baziran na Saksonskim pričama Bernarda Cornwella, a danas sam počeo The Outlander, takođe baziran na seriji romana, ovaj put Diane Gabaldon. Ovo spada i u fantastiku, zbog osnovne premise (putovanja kroz vreme, tj. u prošlost), ali ima dosta istorijskog materijala.

Što se tiče The Last Kingdom, rekao sam već ali ponoviću. Zadovoljan sam, ali ne sasvim. (Pod uslovom da je moje zadovoljstvo merilo ičega, jel' tako?) Hoću da kažem da je moglo biti i bolje, zato što su neki elementi romana izbačeni, a mnogi uprošćeni. To znam i bez čitanja, i ne samo zato što sam čuo koji su to likovi ili delovi zapleta ili priče. Očigledno je iz samog gledanja da neke stvari ne bi prošle u romanu, pogotovo ne u tom žanru - gde se očekuje neku realistični kontekst - i pogotovo ne kod Cornwella, koga smatraju jednim od najvećih živih pisaca u tom žanru. Na primer,
► Show Spoiler
Neoprostivo za književna dela tog tipa. Dakle, ova TV "adaptacija" je uprošćavanje izvornog materijala, ali čak i takva je u samom vrhu žanrovske ponude. Na nivou Vikinga, recimo - sa više mana, ali i više sjajnih trenutaka i dobrih strana. Raznovrsnije od Vikinga po likovima i dešavanjima. S druge strane, u ranim delovima serije, "velike" bitke su one u kojima učestvuje jedva 100 ljudi. Ukupno, na obe strane - 100 po jednoj "vojsci" bi svakako bilo previše za budžet! :D To se kasnije donekle popravlja.

Treća sezona mi je najbolje legla, kao da su u 10 epizoda imali dovoljno prostora za sve i ritam je tačno kakav treba da bude. Prva sezona je dobra, ali je sa svojih 8 epizoda bila suviše zbrzana na kraju za moj ukus. Zaplet je dobar, kao ideja, ali završetak je trebalo da me udari mnogo, mnogo jače, s obzirom na to šta se dogodilo. (Ovde mislim specifično na 1. sezonu.)

Neki verovatno misle da je glavni glumac pogrešno odabran i u početku mi je to možda malo smetalo - suviše je zgodan za takvu ulogu - ali vremenom je smetnja nestala. Da li sam se samo navikao, pa mi je postalo svejedno, ili stvarno odgovara ulozi, ne znam ni sam. Odabir lica i glumaca je uglavnom dobar, doduše, a na nekim mestima i zastrašujuće dobar.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Jun 14, 2021 6:44 pm

ridiculus wrote: a danas sam počeo The Outlander
Izgleda da je naslov bez člana "the". Outlander je svakako i romantična serija isto koliko i "istorijska", ali već na osnovu prve epizode vidim da bi mi se mogla kompletno dopasti. Druga romantična (i fantastična*) serija koju sam skoro gledao (na HBO) je A Discovery of Witches, ali Outcast je svakako viša liga.


*to dvoje nije isto, mada je misao primamljiva! :D :twisted:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Jun 17, 2021 3:17 pm

Popustih pod pritiskom dosade, i krenuh da gledam Servant s02.
Isti utisak kao i sa prethodnom sezonom, nešto naprosto fali, previše hintova i motiva koji završavaju u slepoj ulici; ne mislim da nam treba otvarati sve karte odmah, ali bi bilo lepo da dobijemo neke konkretne uvide u pozadinu kulta, metode rada, prirodu natprirodnih moći itd.
Umesto da nam druga sezona ponudi neke odgovoe (mada sam tek na pola), opet se bave dosadnim i neurotičnim bračnim parom iz prve sezone, samo sada oni ganjaju Lien i pokušavaju da pronađu Džerika
► Show Spoiler
Mnogo obećanja, misterija koja nikako da se raspetlja itd. Naprosto je sve otišlo u atmosferu a mesa nigde - ili slabo gde.
Čitam da se planira i 3. sezona:

Image
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply