Srpska opozicija i [opozicija]

(aktuelne društvene teme)

Moderator: Dybuk

Post Reply
Dybuk

Post by Dybuk » Fri May 17, 2019 1:52 pm

Možda nije loše da imamo odvojenu temu za komentarisanje nastupa i poteza predstavnika opozicije u Srbiji danas. Drugi deo naslova implicira i ljude, stranke i pokrete koji su opozicija samo na papiru, a rade u korist aktuelne vlasti, posredno ili neposredno.
Do sada smo pisali na temi "novine i novinari" a sad možemo da šaljemo primedbe i pohvale ovde.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Dybuk

Post by Dybuk » Fri May 17, 2019 2:15 pm

Truman wrote: https://www.youtube.com/watch?v=kXDwJ9bEYbI

Гледам последњи УН. Ненад Прокић је права нагазна мина какве волим да гледам у емисијама. У исто време члан Зукорлићеве странке која подржава Вучића и његов критичар. Плус што хоће да призна неовисно Косово. Још кад би у некој од наредних емисија упарили Бошка Обрадовића с њим било би страва.
Dybuk wrote: Uff komentarisala sam ga ja gore, ne zna gde udara i šta priča, botuje, uskače sam sebi u usta. Takvi ljudi su stvarno nule.
Truman wrote: Прокић јесте мало ћакнут, али је искрен. Нпр. без проблема каже да би признао Косово. Многи политичари то исто мисле, ал не смеју да признају. Такође се усуђује да каже да мисли лоше о Вучићу. Ја више поштујем такве него љигавце који јавно хвале свог вођу а приватно мисле све најгоре. Тако да је и у том свом седењу на две столице задржао неки интегритет.
Dybuk wrote: Pa on je bio član LDP-a a oni su uvek u tom fazonu, nije jedini koji to javno govori. U principu, populistima je to teško da priznaju, ovi iz manjih stranaka i nestranačke ličnosti nisu time opterećeni.
Ali on ne misli loše o Vučiću, njegova stranka je u koaliciji s Vučićem.
Nisam pratila njegovu karijeru, ali ne znam kako je uspeo da pomiri toliko oprečnih stavova u sebi samom. Članstvo kod Zukorlića je naprosto previše bizarno za neki suvisliji komentar
Truman wrote: Да, из ЛДП-а у практично религијску странку. Стварно страшно. Ал капирам да је лова радила.
Иначе, он је рекао да лично мисли лоше о Вучићу. Ал му то не смета да буде у странци која га подржава.
Dybuk wrote: Truman wrote: ↑
Да, из ЛДП-а у практично религијску странку. Стварно страшно.
S kojom nema ništa zajedničko, bar ovako na papiru

to me podsetilo na američke far left likove i neke feministkinje koji podržavaju slične likove, muslimansku manjinu, hidžab bla bla. Čovek je možda evoluirao u zapadnjački far left nego mi Srbi to ne razumemo
Truman wrote: Ја волем такве политичке фрикове који су идеолошки кренули са леве стране. Исто зато ми је рецимо Чанак симпа.
Dybuk wrote: Čanak je klasa za ovoga. Opasan, oštrouman lik. Šteta što se slizao s Vučićem, volela sam da ga slušam nekada davno.
Truman wrote: Пара врти где бургија неће. Чанак је исто љигавац као и сви други политичари.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Truman

Post by Truman » Fri May 17, 2019 2:42 pm

Што си све цитирала? Је л ти толико значи Прокић? :mrgreen:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Fri May 17, 2019 2:46 pm

:mrgreen: Da ilustrujemo temu, a mrzelo me da prebacujem postove. Obrisaću sad ovu razmenu sa teme o novinarima.

Post Reply