I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Apr 07, 2019 8:41 pm

Bullhead Belgijski film o stoki na steroidima :D
Nekoliko flamanskih farmera se bavi ovom ilegalnom delatnošću; špricaju stoku hormonima. U sred toga je životna priča Džekija, seoskog veterinara i farmera koja je ironično i tragično uvezana sa temom. Mračno, kako to samo Belgijanci (a posebno Flamanci) umeju...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Apr 09, 2019 9:14 pm

Ha, ajde da metnem Escape Room među nehorore, mada je fazon Kocke, donekle Saw, ali uglavnom Kocke.
Reditelj je snimio odličan faund futidž Taking of Deborah Logan, a onda i nastavke 2 horor franšize.
Zabavan film, pri kraju su ga naravno uprskali sa nekakvim uobičajenim teorijama zavere, ali dok je igra trajala bilo je jako dobro. Kladim se da ćemo videti i drugi deo.
Shvatam da - dok god je dobro snimljeno, sa bar polu-kreativnom pričom - uživam u filmovima gde grupa ljudi naiđe na nekakav test i igru preživljavanja.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Apr 10, 2019 3:59 pm

NGboo wrote: The Night Comes for Us - jako dobar B-akcijaš krvaviji od mnogih krvavih horora. Timu Tjahjantu bi trebalo da dozvole da režira rimejk Mortal Kombat-a.
Da li bi se meni to svidelo, nisam fan Raid filmova niti tih akcijaša sa jakuzama, borilačkim koreografijama itd. Ali sam fan
OTT blood&violence :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Apr 10, 2019 7:42 pm

Neka i NG prilozi svojih dva dinara, ali ja bih reko da je ovo bas film za ljubitelje koreografije, koliko pamtim over the top faktor postoji, ali se vise ogleda u duzini i intenzitetu veoma elaborate tuca :)

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Wed Apr 10, 2019 7:59 pm

Dybuk wrote: Ha, ajde da metnem Escape Room među nehorore, mada je fazon Kocke, donekle Saw, ali uglavnom Kocke.
Reditelj je snimio odličan faund futidž Taking of Deborah Logan, a onda i nastavke 2 horor franšize.
Zabavan film, pri kraju su ga naravno uprskali sa nekakvim uobičajenim teorijama zavere, ali dok je igra trajala bilo je jako dobro. Kladim se da ćemo videti i drugi deo.
Shvatam da - dok god je dobro snimljeno, sa bar polu-kreativnom pričom - uživam u filmovima gde grupa ljudi naiđe na nekakav test i igru preživljavanja.[/q]

Imas i No Escape Room. :D

https://m.imdb.com/title/tt9099102/

Ovaj je meni slabiji, mada takodje na momente zabavan. I pripada vise horor grupi.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Apr 11, 2019 7:48 am

Dybuk wrote: Da li bi se meni to svidelo, nisam fan Raid filmova niti tih akcijaša sa jakuzama, borilačkim koreografijama itd. Ali sam fan OTT blood&violence
Probaj, postoji mogućnost bi ti se dopao. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Apr 11, 2019 9:43 am

Hvala obojici (i Sectoru na predlogu) :D

ali Alek mi je bio ubedljiv sa ovim elaborate fajtovima :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Fri Apr 12, 2019 8:58 am

Holiday - vizuelno skladan, odlično odglumljen i solidno režiran, ali jednoličan ili, što bi Anglosaksonci rekli, "uneventful" film sa par šok scena koje razbijaju monotoniju - silovanje u jednom kadru i, nešto kasnije, ubistvo iz nehata. Deluje kao "festivalski mamac". (6/10)

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sat Apr 13, 2019 2:30 pm

Equus - remek-delo. Već tokom prvih 15-ak minuta ove mračne i intenzivne psihološke drame/misterije, bio sam hipnotisan, a naredna 2 sata oduševljavao se slojevitošću, briljantnom glumom i majstorskom režijom. Film me je inspirisao za najnoviji kolaž pod nazivom Equus: Corpus Incorporeus.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Apr 13, 2019 3:02 pm

Kolaž je fantastičan. Konji su božanstvena ;) stvorenja. A ovaj film je - pogađate - predug :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sat Apr 13, 2019 3:11 pm

o čemu je taj film boktemazo? 8-)

moram jednom Lumea da pregledam, dobar je to reditelj, svakako klasa u odnosu na sve danas

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Apr 13, 2019 3:26 pm

Pizzobatto wrote: o čemu je taj film boktemazo?
:lol:

Frojdovska studija o dečaku, konjima, seksualnosti i religiji.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Apr 14, 2019 10:01 am

Sector wrote: The Highwaymen (2019)
https://www.imdb.com/title/tt1860242/

Korektan film, dobra ekipa. 7/10
Na kraju sam pogledala SAMO zbog glumaca, super su obojica. Priča, eh, manje bitna što se mene tiče :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Apr 16, 2019 9:24 pm

Katie Says Goodbye Evo kako ja funkcionišem: naletim na ovaj film na jednom strimu, svidi mi se sinopsis, stisnem plej ali strim štuca i ne radi.
Zainatim se da pogledam - po svemu sudeći - malu indipendent dramu i skinem je.
Devojka, mlada i naivna, iz neke američke vukojebine, radi u nekom restoranu u sred pustinje i povremeno pruža seksualne usluge ne bi li zaradila pare da ode u San Francisko. To je siže.
Naravno, film kreće u smeru filozofije Plesa u Tami, i mada sam sva potresena negde u malom mozgu proklinjem to iznuđivanje emotivne reakcije od gledaoca, gde se sve najgore sruči na njena nejaka pleća.

Generalno, može da se pogleda, ali kao što rekoh to preterivanje sa tear-jerker situacijama je ziheraški pristup koji ne volim.
Gluma je dobra, uloge solidno podeljene, ulogu kamiondžije velikog srca i korisnika Kejtinih usluga dobio je Džejms Beluši koga nisam videla u nekom filmu, pa, par decenija. 6.5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Apr 21, 2019 10:44 pm

Nell (1994)
https://www.imdb.com/title/tt0110638/
Сјајна изведба Џоди Фостер. Девојка која деценијама живи изолована и њено (не)прилагођавање свету.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Apr 23, 2019 10:57 am

Quién te cantará - odlično izrežirana, izvrsno odglumljena i prelepo uslikana psihološka drama guste atmosfere, sa zagonetnim krajem zbog kojeg poželite da ponovo odgledate film. Na trenutke se oseti duh Bergmana (ili bolje reći njegovog remek-dela Persona). Ovo je definitivno bolji od dva nedavno odgledana filma koji se usredsređuju na ženu koja pati od amnezije. (8+/10)

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Apr 29, 2019 5:40 pm

Tristan + Isolde (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0375154/
Открио сам још један филмски канал ( CIMENANIA ), тако да се убудуће нећу захваљивати само Жељку М. Тристан и Изолда је просечна екранизација мита о несрећној љубави двоје младих с непријатељских страна. Једино што ми се заиста виђа у овом филму је мрачна фотографија. Остало се баш и не држи епа.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Apr 30, 2019 2:38 pm

Under Suspicion (2000)
https://www.imdb.com/title/tt0164212/

Ово је један од оних трилера које могу да репризирам једном годишњем. Прича, глума, атмосфера...хвала пинк трилер.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 01, 2019 4:20 pm

Destry Rides Again (1939)
https://www.imdb.com/title/tt0031225/

Одлична вестерн комедија из златног доба Холивуда са Џејмсом Стјуартом и Марлен Дитрих.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 03, 2019 9:02 pm

The Bad Batch (2016)
https://www.imdb.com/title/tt4334266/

Дистопија о млађахној плавушици у свету канибала. Оно, филм има одређене наративне квалитете али све у свему просек, недовољно атмосферичан и без неких упечатљивих сцена. Камео улога Кијану Ривса ако некога занима.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply