Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Apr 07, 2019 1:12 pm

Dimitrijev i moj ukus totalno različiti, nekad baš kad kaže za nešto da je remek bude solidan film, ne više od toga. (primer: A Quiet Place)
Tako da se u njegov sud ne uzdam. Što se Gula tiče, sigurno bolje poznaje horor i ume da objektivno proceni žanrovski film - mnogo bolje od od kripla, koji je saker za plitke B filmove. Ne znam kako se u to uklapa Us jer bi trebalo da ima poruku i podtekst, ali videćemo.
Na kraju, ono što uvek ističem, bitniji su mi i verodostojniji komentari ljudi na ovom forumu nego bilo koji kritičar.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sun Apr 07, 2019 3:19 pm

Us ima bas visoku ocjenu na velikom uzorku glasova. Mada to naravno ne mora nista da znaci ali ipak povecava ocekivanja kod mene.

Pet Sematary za sad slabija ocjena.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Apr 08, 2019 10:32 pm

The Wind Mada je Sector skrenuo pažnju na ovaj film, kladila bih se da se ni njemu, kao ni meni, nije preterano dojmila ambivalencija i sporost radnje :D Ovo je jedna od onih drama (vestern!) kao-horora, ja nisam fan, ali može da prođe. U istom dahu; no more please.

Mercy Black Mislim...znala sam u šta se upuštam već kod naslova, glupost tipa mekdonaldsa, nekvalitetno generičko njesra posle koga si gladan i treba ti prava (hrana) film. Ustvari, kopija urbane legende/creepy paste tipa Slenderman, nešto što nikome zapravo nije potrebno u životu. I ovo je za odlučan no more!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Tue Apr 09, 2019 4:34 pm

Gledao sam Wind za vikend. Nije mi se ni malo dopao, mrzilo me i da napisem utiske. Jedan od onih filmova koje 3, 4 dana nakon gledanja zaboravim da sam ikad gledao. :D

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Apr 15, 2019 9:17 pm

Dybuk wrote: Što se Gula tiče, sigurno bolje poznaje horor i ume da objektivno proceni žanrovski film - mnogo bolje od od kripla, koji je saker za plitke B filmove.
Слажем се са овим, само не знам шта значи реч saker.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Apr 15, 2019 9:29 pm

Truman wrote: Слажем се са овим, само не знам шта значи реч saker.
Sucker for, fraza koja označava osobu koja "pada" na nešto, nečemu ne može da odoli, ljubitelj, fan itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Apr 15, 2019 9:37 pm

Sectore, da nisi overio The Head Hunter (2018) :D
Nije loša ideja ali za film koji se bavi lovcem na čudovišta, ima vrlo malo akcije...i čudovišta. Očigledno nisu imali para da sve to naprave kako valja i trebuje. Šteta, neka vikinška priča koja je imala potencijala a ispala Maggie (film sa Švarcijem)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Tue Apr 16, 2019 9:02 pm

Gledao.

Razocaran sam iskreno, ocekivao sam zanimljiviju radnju i vise cudovista. Slazem se da je ideja dobra, ali ocigledno je falilo para za nesto vise jbg.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Apr 16, 2019 9:12 pm

^ Sviđa mi se poslednja bitka i kraj (ne znam kako se to desilo, ali je efektno)
Stvarno je moralo bolje, al ajde.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Tue Apr 16, 2019 9:47 pm

Pet Sematary (2019) - uprkos brojnim otrcanim horor forama (i fazonima), nova verzija mi je više prijala od (nedavno repriziranog) filma iz '89, naročito u pogledu glume. Atmosfera je prilično zlokobna gotovo sve vreme, mada mi se čini da je film mogao da bude malo sporiji. Bio sam skeptičan kada sam video ko su reditelji, pošto mi je njihov Starry Eyes bio srednje žalostan, ali sam sve u svemu zadovoljan, recimo za sedmičicu. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Apr 16, 2019 9:52 pm

OPA :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Apr 25, 2019 9:29 pm

Je li gledao ko (Sector) :D ovaj Prodigy i valja li?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Thu Apr 25, 2019 9:35 pm

Evo zavrsio ga prije 5 min. :D

Nije nesto, dosadnjikav i ne nesto strasan. Tema obradjena x puta, ali nemam problem sa tim, nego kad sam ocekivao da se radnja zahukta, nista od toga. 5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Apr 25, 2019 9:46 pm

Heh, pretpostavljala sam.

Ipak skinuh, pa ću gledati uskoro, ne stižem ovih dana od rodbine :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Thu Apr 25, 2019 9:56 pm

Ni ja ne stizem nista sem gota i horora. Za to se mora izmisliti vrijeme. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu May 02, 2019 9:22 pm

Pogledala sam i ja The Prodigy, klasičan mejnstrim cookie cutter, ali sa malo drugačijom premisom.
Može da se pogleda, mada me kraj nije zadovoljio, zaista sam očekivala da zatru zlo, ali nije bilo suđeno. Neka slaba šestica. U boljim uslovima bilo bi to 5/10

Matriarch
Britanci ovog puta produkcijski nisko pali, opet neki backwoods horor koji se vrti oko nataliteta. Ovakvi filmovi su obično niskobudžetni. U boljim uslovima ne bih ni gledala. Preskočiti, osim ako nemate afinitet prema jeftinom i neoriginalnom proizvodu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 03, 2019 9:14 pm

The Convent Reditelj ovog filma ima Howl i Seasoning House u svojoj biografiji, ali i gomilu make-up special fx poslova za sobom.
Ovaj film pripada jednom od mojih omiljenih podžanrova, ali nije na nivou The Devil's Doorway pa čak ni Nun. 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed May 08, 2019 7:09 pm

The Visitor (1979) - ultra-pulp-tastični (mada bih se usudio da upotrebim i izraz kičasti) SF-horor u kojem se Franko Nero pojavljuje na početku i kraju kao Isus sa neke daleke planete, žena koja je paralizovana od struka nadole vozi kola bez problema, a reditelj pokušava da reinvent-uje Omen vodeći se logikom 'anything goes' i dodajući hičkokovske ukrase. Ne znam kako su dobili pristanak od tadašnjih glumačkih veličina poput Džona Hjustona i Lensa Henriksena, ali mi je šašavost filma donekle prijala, da ne spominjem nekoliko vizuelno genijalnih scena, od kojih prva asocira na Kena Rasela u najtripoznijem elementu. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 08, 2019 8:36 pm

Pet Sematary (2019) kad kažu da je horor "izgubio dušu" mislim da se pod dušom podrazumeva atmosfera.
Kadrovi se smenjuju mehanički, nikakve pauze, izgradnje likova i tenzije.
Dosta izmena u odnosu na roman pa i originalni film, nisu to tako loša rešenja, do samog kraja.
Nijedan PS nije uspeo da uhvati to mukotrpno putovanje do Mikmačkog groblja, senke, zavijanje udaljenih zverova i gromoviti hod Vendiga, koji je zaslužan za to što se mrtvi vraćaju promenjeni i zliji nego što su bili za života.
Džon Litgov je veteran, mada ni on ovde nije dobro iskorišćen, ostali su korektni ali ne mnogo bolji od glumaca iz originala.
U principu, dopali su mi se 2-3 instance i nova rešenja ali ta famozna atmosfera i te kako fali.
Čak je na odjavnoj špici kaver Ramonsa, neki ženski vokal. To je ok, u duhu promena koje nudi rimejk, ali na kraju moram da zaključim da ne samo da nije premašio original nego ni dobacio do njega, bez obzira na mane istog.
Church je prava zvezda filma, kakva maca! Puurfect, ili bar blizu toga.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu May 09, 2019 6:34 am

Vidim da se moj i NG-ov utisak o filmu i atmosferi dosta razlikuju :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply