Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Mar 12, 2019 11:54 am

Preturam po filmovima koje nisam pogledala prethodne godine.

The Cured irski, koji boluje od sindroma britanskih horora, od fotografije do tempa. Napravili su uspeh sa 28 Dana Kasnije koji nisu ponovili, čak ni nastavkom (neće se svi složiti sa ovom konstatacijom, ipak, 28 Nedelja je i dalje bolji film od Cured)

Dobra ideja: našao se lek za zombi infekciju, izlečeni građani se sa mukom vraćaju u društvo jer ih ostali percipiraju kao ubice. Deo izlečenih shvata da se neće asimilovati te da im je bilo bolje tokom outbreak-a, pritom, 25% zaraženih građana rezistentnih na lek ih ne napada - a imuni su na virus, pa organizuju pokret otpora. U toj moralnoj dilemi kome se carstvu prikloniti protiče vreme jednog od glavnih junaka, izlečenog koji želi da nastavi život kao građanin pokorni bez obzira na stroge kontrole države i diskriminaciju koju doživljava itd.

Jako sporo, razvučeno i dosta ravno, dramski, bez obzira na scene zombi napada i nasilja. Neuzbudljiv film koji tek na momente poentira sa ovom metaforom o asimilaciji svih vrsta otpadnika u društvo koje ih ne prihvata.
Ono što valja je odnos između dobrog i lošeg momka, jedan je sociopata koji ne prihvata pad na društvenoj lestvici koji je doživeo nakon izlečenja i želi silom da povrati izgubljenu moć, drugi samo želi da bude prihvaćen od porodice i okoline i da zaboravi na stvari koje je uradio dok je bio zaražen. Trenutna ocena od 5.5 na Imdb je ujedno i moja ocena za ovaj film.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Tue Mar 12, 2019 4:10 pm

Truman wrote: Више Нептун, то је планета филма.
Merkur otežava snalaženje u svakodnevnim situacijama, odatle isti naslovi različitih filmova ili pink horror na replay-u :mrgreen:

sve do 27. marta retrogradno, pun oporavak tek 17. aprila!

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Mar 12, 2019 9:12 pm

Kuku, šta mi je ovo trebalo Tonight She Comes
Dobar poster, a Bato? :lol:

Image

Amaterizam, ali nisam mogla da se odvojim od ekrana, to valjda nešto znači. I jedna od najgadnijih scena (serija scena) ikad, bukvalno mi se povraćalo. Daću ovoj genijalštini 5/10 jer je jako krvavo, i na neki način fascinantno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Mar 13, 2019 9:04 pm

Pet Malo spor, ali generalno okej. Ja, naravno, uvek navijam za ženu čak iako u ovoj priči nema gud gajza. Odbojnost glavnog lika nije za potceniti, onako inspiriše da ga maltretiraš.
Nešto slično smo imali u seriji YOU, mada je dinamika drugačija i lik kudikamo socijalno funkcionalniji. Stalkeri su uvek odvratni.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Wed Mar 13, 2019 10:31 pm

Wind Chill (2007)
https://www.imdb.com/title/tt0486051/

Солидан мали хорор о двоје младих који су се изгубили на завејаном путу. Неке ђаволије их стално спопадају. Крај није холивудски!
7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Mar 14, 2019 1:27 pm

^ Htela sam da ga pogledam, ali nisam uspela da nađem torent. Ima i P*nk svoje prednosti :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Mar 14, 2019 2:00 pm

Dybuk wrote: Ima i P*nk svoje prednosti :mrgreen:
зашто не смеш ни име да му изговориш? :think:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Mar 14, 2019 2:23 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat Mar 16, 2019 9:43 pm

Final Days of Planet Earth (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0478073/

Прво разочарење у Пинк хорор! Пустили само први део филма од сат и по тако да нисам знао да ли су двоје Београђана успели да победе ванземаљце. :roll:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Mar 18, 2019 9:33 pm

Cat People (1942) - iz sadašnje perspektive, film više deluje kao noar-melodrama sa elementima fantastike nego horor, a da ne spominjem to što se scenarista nije dovoljno raspitivao o Srbiji. :D Sa druge strane, nisam mogao da odolim sjajnoj vizualizaciji, atmosferi i šmeku koji poseduju holivudski filmovi iz tog perioda.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Mar 18, 2019 9:40 pm

Idi, ni danas se ne raspituju dovoljno, kad su sve info na izvol'te :mrgreen:
Slažem se, meko je to. Rimejk je kudikamo upečatljiviji, mada se čudim da niko nije uzeo da modernizuje i taj rimejk jer, realno, ima prostora. Ne možeš da ponoviš prelepu Nastasju Kinski ali ostalo je izvodljivo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Mar 19, 2019 4:40 pm

Reditelj hvaljenih filmova Killers, Headshot i Macabre napravio je nešto što uz najbolju volju ne mogu da opišem drugačije do kao seriju slika i pozadinskog šuma bez smisla i dinamike. May The Devil Take You (2018) mada na papiru film (podžanr) po mom ukusu, žestoko smorio. Toliko da mu dajem 4/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Wed Mar 20, 2019 4:51 pm

Pogledao sam Happy Death Day dvojku.

Sta znam, na momente zabavno ali i tupavo. Ona preletanja po dimenzijama malo zamaraju. E da, u mojoj knjizi ovo nije horor. :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Mar 20, 2019 5:15 pm

Sector wrote: E da, u mojoj knjizi ovo nije horor.
Pff, i to su uspeli da uprskaju. Sudeći po tvojoj impresiji nemam razloga ovo da pogledam. :naughty:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Wed Mar 20, 2019 5:24 pm

Pa sta znam, od horora nema nista ovdje. Limunada, ja sam gledao jer od mojih serija trenutno jedino emituju TWD a dobri filmovi jako slabo izlaze, pa nije da sam imao nesto pametnije da pogledam. :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Mar 20, 2019 5:47 pm

Ma jasno, potpuno te razumem. I ja svašta gledam, uzela sam čak i da čitam jer nema dobrih filmova :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Mar 26, 2019 10:37 pm

Book of Monsters moram prestati da kupim sugestije s neta, ovaj film je priličan amaterizam ali sam pogledala do kraja. Glumci u kasnim 20tim, ranim 30tim koji igraju srednjoškolce, mislim, stvaarno. Ima ljudi koji gotive ove amaterske horore, ja i dalje smatram film magijom, a nešto što izgleda kao da bih mogla da snimim sama uz minimalnu opremu, definitivno nije to. Ipak, nije potpuno đubre, ima momenata, čim sam uspela da dogledam. Ok, ok jeste sranje :mrgreen:

Legion Pol Betani igra arhangela Mihaila (slava mu i milost), godinu dana posle toga odigrao je popa (Priest, 2011)
B film o jednom vidu biblijske apokalipse koja se odigrava u pustinji Nevade. Dosta zabavno, nekoliko ljudi zarobljeno u malom restoranu u nedođiji, pokušavaju da se odbrane od legija demona, palih andjela, koje je razočarani Bog poslao da srede čovečanstvo, zvanično drugi (posle potopa), a nezvanično po ko zna koji put (na filmu). Prilično tra-la-la i beng beng, ali može da se pogleda bez gorkog kajanja za utrošenim vremenom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Beonegro » Wed Mar 27, 2019 6:19 am

Dybuk wrote: Ok, ok jeste sranje :mrgreen:
:lol:

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat Mar 30, 2019 8:39 pm

Land of the Dead (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0418819/

Жали боже изгубљеног времена. Готивим и Сајмона Бејкера и покојног Дениса Хопера, али ово је жалосно.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Mar 31, 2019 3:03 pm

^ Ako je to u onoj zatvorenoj zajednici na ostrvu, gde kriju svoje zombije, jeste loše.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply