I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Feb 13, 2019 4:17 pm

spanky_ham wrote: Testalone kralj, pricam ja ovuda od pocetka
A još nema svoju temu!!! Eee, moji vi :mrgreen:

volim ja Rokija, svaki sam pogledala 8-) čini mi se da je 2. Creed bolji od prvog.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 14, 2019 1:01 pm

Can You Ever Forgive Me? Snimljen po memoarima stanovite spisateljice i autorke selebriti biografija, Li Izrael (nikad čula)

Priča sama po sebi nije preterano intrigantna jer se dešava u okviru umetničke i tržišne niše: ostavši bez izvora prihoda, Li pribegava falsifikovanju intimnih pisama preminulih ljudi iz sveta književnosti, filma itd. Zatim to prodaje kolekcionarima i antikvarima za neke relativno sitne novce koji pokrivaju kiriju i održavaju njenu sklonost ka dobroj kapljici. Naravno, ona izmišlja sadržaj tih dokumenata minulih vremena i na taj način unosi sopstvenu kreaciju u falsifikate, ali FBI nema razumevanja za njenu kreativnost.

Snaga filma je u dvema glavnim ulogama, Melisa Mekarti kao Li i Ričard E. Grant kao njen gej prijatelj i saučesnik u zločinu su apsolutno pokidali i podigli ovu bizarnu epizodu iz života sredovečne spisateljice na viši nivo. Bravurozna gluma i hemija između dvoje protagonista. Osim toga, film daje iskren i autentičan uvid u živote njujorških otpadnika, ljudi na marginama umetnosti koje je vreme pregazilo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 15, 2019 9:38 pm

High Crimes (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0257756/?ref_=rvi_tt

Типичан Ешли Џад трилер Б продукције са преокретом. Ко воли нек изволи.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 15, 2019 10:52 pm

A Civil Action (1998)
https://www.imdb.com/title/tt0120633/

Репризирам сад овај филм захваљујући знате-већ-коме. Замислите, постоји улога у којој је Траволта био добар, а да није ђипање. :clap:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Feb 15, 2019 11:08 pm

Destroyer užasno, dosadno. Karin Kusama da se vrati hororu! To je žena koja je režirala Jennifer's Body i The Invitation; fuck, ženo, nagrđena i uvoštena Nikol Kidmen i dug, bezidejan, spor film ne čine proleće!
Inače, sad gledam nekoliko filmova koje je kripl visoko ocenio, bukvalno potpuno suprotno mojim utiscima; King of Thieves (sorry, old chaps!), Black Tide, Punk, Destroyer, sve sami evridži. :hand:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 15, 2019 11:09 pm

Ни ја са са многим Крипловим оценама уопште не слажем. Хеј, тај човек је оцрнио Интерстелар! :oops:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sat Feb 16, 2019 6:50 am

Destroyer je baš onako detaljno opisao i muški nahvalio.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Feb 16, 2019 10:53 am

Peca wrote: Destroyer je baš onako detaljno opisao i muški nahvalio.
Druga sezona TD, otprilike. Samo što je Rejčel Mekadams kudikamo življa i simpatičnija kao glavni ženski lik.
Nikol je bukvalno hodajući leš, nije u stanju da pokrene nijedan mišić na licu...što nije toliko bitno za film, ali tempo jeste, a on je ubitačan.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sat Feb 16, 2019 11:18 am

Baš volim RmA, beskrajno mi je simpatična. Voleo sam i Nicole, dok se nije preparirala.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Feb 16, 2019 11:45 am

Ma da, sad ne mogu uopšte da je doživim kao dobru glumicu, izgleda ko plastična lutka iz izloga.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 18, 2019 1:20 pm

Trebalo mi je 20 godina da pogledam Nebo nad Berlinom (1987) Neko će reći bolje ikad...ali ovo je jedna od onih stvari koje je teško priznati, toliko kašnjenje kad je u pitanju kultni klasik.
Takodje smatram da bih pre 15-20 godina više i čistije uživala u njemu, umetnički filmovi (a da nisu horor) su nešto od čega sam se vremenom odvikla i izgubila ukus. Sreća pa sam dosta toga pogledala na vreme :mrgreen:
Pa ipak, neke scene su savršene i muzika je odlična. Ukupno lep i na momente jak audio-vizuelni doživljaj.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Mon Feb 18, 2019 7:34 pm

samo dvaes godina, ja još nisam pogledo haha

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Feb 18, 2019 7:36 pm

Green Book - didaktičan, proračunat, politički (pre)korektan i krcat stereotipima, ali tako lepo uslikan, odlično odglumljen i šmekerski izrežiran, da je to divota jedna! :D (8-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 18, 2019 8:19 pm

Super je Green Book, filgud film, prava uživancija.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Feb 19, 2019 3:24 pm

Wildlife - posle Green Book, ovo je za mene još jedno vrlo prijatno iznenađenje - porodična drama o disfunkcionalnoj porodici ispričana iz perspektive dečaka Džoa (koga tumači onaj mali iz The Visit). U pitanju je rediteljski debi glumca Pola Dejna koji odlično sarađuje sa svojim kolegama, ali takođe demonstrira oštro oko za vizualnu kompoziciju, pa tako dobijamo obilje prelepih kadrova protkanih (Edvard) hoperovskom melanholijom. Ništa revolucionarno, ali bih ja rado gledao i sledeći film u Dejnovoj režiji. (8/10)

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Feb 19, 2019 9:30 pm

I Origins (2014)
https://www.imdb.com/title/tt2884206/?ref_=rvi_tt

Занимљив филм о потрази за духовном везом преко ока. Је л гледао неко? Пинк 2 дефинитивно пушта све боље и боље филмове. :clap: Кад се сећам да су до пре ког месеца пуштали Чака Нориса.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue Feb 19, 2019 9:41 pm

Ne pratiš redovno, meni je P2 na listi već par godina, puštaju sve, od SFa, hitova, manje poznatih a dobrih horora, do Čaka Norisa. Valjda zavisi na čemu je Žex taj dan.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Feb 19, 2019 10:15 pm

Гледам их годинама. Слажем се с твојом оценом. Сад су заређали добре филмове у термину од 20.10 који мени највише одговара. Још кад би пуштали мало више квалитетних филмова на неенглеском језику опростио бих Жељку што подржава Прворођеног.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Feb 21, 2019 12:25 pm

The Man Who Killed Don Quixote - s obzirom na produkcijski pakao (od neverovatnih 29 godina!) kroz koji je ovaj film prošao, nije ispao tako loše, ali nažalost, Gilijamov pečat deluje nekako bledo. Šteta. (6/10)

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Thu Feb 21, 2019 5:39 pm

Samo da i ja bacim jedan hajpic za Green Book.

Fenomenalan film, od kog iskreno nisam previse ocekivao. Vigo i Mahershaalalalalshalalshalalalhashbaz izuzetni obojica.

Post Reply